Baltijos šalių automobilių entuziastus pasiekė džiugi žinia – šiame regione duris atvėrė sportinių automobilių gamintojas iš Didžiosios Britanijos „McLaren“. Norintys aplankyti šią superautomobilių atstovybę turės keliauti į Rygą.

„McLaren Automotive“ užsibrėžusi iki 2025 metų savo gamoje turėti net 18 modelių, o vienas iš jų – neseniai dienos šviesą išvydęs „McLaren GT“. Su šiuo modeliu britai tikisi įgelti tokiems konkurentams, kaip „Porsche 911“ , „Aston Martin DB11“, „Bentley Continental GT“.

Anot gamintojo, GT modelis skirtas patogiai bei maloniai įveikti tolimas distancijas. Kuriant GT klasės automobilį britų prioritetai buvo sutelkti į komfortą ir praktiškumą. Kiek mažiau jiems rūpėjo sekundžių karpymas lenktynių trasose.

Naujasis „McLaren“ turi specialias padangas, kurios slopina triukšmą, aukštesnę prošvaisą bei galimybę pakelti priekinę automobilio dalį. Dideli langai suteikia ne tik gerą matomumą, bet ir sukuria puikią atmosferą.

Šviežiai iškeptas modelis taip pat gali pasigirti praktiškumu - priekyje, kur įprastuose automobiliuose montuojamas variklis, suprojektuota 120 l talpos erdvė daiktams pasidėti, tačiau GT gale yra ir normali, 420 l talpos bagažinė. Golfo krepšys tilps kuo lengviausiai.

Inžinieriai sukūrė adaptyvią pakabos sistemą, kuri, pasak atstovų, pajėgi identifikuoti kelio nelygumus ir iš anksto paruoš komponentus taip, kad duobės arba iškilimai kelio paviršiuje būtų juntami kuo silpniau.

Tačiau bet koks „McLaren“ nebūtų vertas savo vardo be didelio galios rezervo. Automobilio viduryje slepiasi 4,0 litrų V8 variklis su dviem turbokompresoriais, išvystantis 611 AG bei maksimalų 630 Nm sukimo momentą. 100 km/h greitį jis pasiekia per 3,2s, o iki 200 km/h pagreitėja vos per 9 sekundes. Europoje „McLaren GT“ galima įsigyti nuo 201,5 tūkst. Eurų.