„Memel Motor Fest“ šiais metais švenčiantis kuklų 5-erių metų jubiliejų, 2019 metais automobilių entuziastus džiugins net tris kartus, trijuose miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Vis dėlto, pastarasis yra „Memel Motor Fest“ namai ir gimtasis miestas.

Būtent Klaipėdoje, prieš penkerius metus, saulėtos vasaros dieną startavo vienas didžiausių automobilistams skirtų renginių. Šios šventės organizatoriai planuodami artėjančios šventės programą, akimirką sustojo ir pagalvojo apie įsimintiniausias akimirkas, kurių tikrai netrūko. Vis dėlto, po ilgų diskusijų, organizatorių komanda atrinko penkias akimirkas, kurios įstrigo kiekvieno „Memel Motor Fest“ šeimos narių galvose.

1-oji akimirka

Ar galite įsivaizduoti automobilių entuziastams skirtą festivalį be variklių riaumojimo? Žinoma, kad ne.

Nuo pat pirmųjų „Memel Motor Fest“ festivalio akimirkų organizatoriai matavo įvairių, skirtingų automobilių išmetimo sistemų skleidžiamą garsą, o tiksliau – triukšmingumą.

Per penkerius metus šventės organizatoriai išklausė ne vieną melodiją, kuri retkarčiais netgi sugebėjo kirsti per kojas. Vis dėlto, pati įsimintiniausia automobilių „Dainų dainelė“ įvyko 2017 metais, kuomet Arūno Valantino vairuojamas „Ford Mustang Shelby GT500“ sugebėjo pasiekti rekordinį, net 135,5 decibelų siekusį garso lygį.

2-oji akimirka

Pirmus dvejus metus „Memel Motor Fest“ vyko Klaipėdos vasaros estrados prieigose. Vietoje, kurioje publiką džiugino įspūdingų šviesų ir muzikos šou meistras – Egidijus Dragūnas. Tai buvo ypatinga vieta iki to momento, kai automobilių entuziastų karavanas persikėlė į Klaipėdos kruizinių laivų terminalo kaimynystę – visiškai šviežią tuo metu stovėjimo aikštelę, esančią Pilies gatvėje.

Kartu su nauja vieta atsirado ir nauji partneriai – „Inchcape Motors“, naujų automobilių pardavimo lyderis Lietuvoje, kurių indėlis stumiant „Memel Motor Fest“ traukinį į priekį yra daugiau negu reikšmingas. Būtent jų dėka festivalio komanda žengė vieną žingsnį į priekį ir surengė ne tik sezono atidarymą, bet ir sezono uždarymo renginius.

3-oji akimirka

Orinės pakabos komplektas – sunkiai atsiejamas atributas, ypač jeigu turite silpnybę „Stance“ automobilių kultūrai.

Atsižvelgdami į sparčiai augančias automobilių su orinę pakabą gretas, 2016 metais įvykusiame „Memel Motor Fest“ buvo surengtos pirmosios Klaipėdoje automobilių su orine pakaba varžybos.

Jos buvo ne tik pirmosios, bet ir rekordinės. Iki šios dienos niekas nepagerino 2016 metais užfiksuoto Karolio Zalecko vairuojamo „Volkswagen Golf“ rekordiškai greitų pritūpimų. Tuomet ketvirtos kartos „Golf“ pakilo į orą ir nusileido ant žemės vos per 1,9 sekundės.

4-oji akimirka

„Memel Motor Fest“ festivalis neįsivaizduojamas be „dB Drag“ varžybų organizatorių “Bass Royal”, kurių metu automobilių entuziastai iš įvairiausių Lietuvos kampelių ir aplinkinių šalių šiose varžybose dalyvauja tam, jog galėtų pademonstruoti kas turi geresnę garso sistemą. Kad ir ką galvojate, jos reikalauja labai labai daug pasiruošimo. Įsigyti galingą žemų dažnių garsiakalbį galimna, bet to tikrai neužtenks.

5-oji akimirka

Praėjusiais metais įvykęs „Memel Motor Fest“ festivalis, kol kas, buvo pats didžiausias ir brangiausias. Automobilių parko vertės prasme.

Į Klaipėdos miestą praėjusiais metais atvyko daugiau kaip 200 automobilių. Kiekvienas iš jų unikalus, galintis papasakoti atskirą istoriją.

„Memel Motor Fest“ organizatoriai taip pat „užkūrė“ naują tradiciją – raudonojo kilimo tradiciją, ant kurio kiekvienas dalyvis sutinkamas kaip įžymiausia žvaigždė iš Holivudo.

Jeigu šiemet norite pasipildyti geromis akimirkomis, tuomet kviečiame dalyvauti išskirtinių automobilių „Memel Motor Fest“.

Šiemet automobilių entuziastams skirta šventė startuoja Vilniuje, gegužės 25-ąją dieną, Gedimino prospekte. Sekanti stotelė – Klaipėdoje, birželio 8-ąją dieną, kol galiausiai „Memel Motor Fest“ karavanas sustos ir variklius išjungs Kaune, rugsėjo 7-ąją dieną.

Dalyvio paraišką galite užpildyti „Memel Motor Fest“ tinklapyje: www.mmf.lt.