Skolintis iš banko – kantriausiųjų pasirinkimas

Banko klientai turi galimybę gauti vartojamąją paskolą savo reikmėms, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta. Tenka ne tik užpildyti krūvą popierių, bet ir atitikti gana aukštus banko keliamus reikalavimus, todėl dalis vidutines pajamas gaunančių žmonių net nesvarsto tokios skolinimosi galimybės. Be to, visuomenės tyrimai rodo, kad didžioji dalis žmonių bankais tiesiog nepasitiki ir ieško alternatyvių pasiskolinimo būdų.

Greitųjų kreditų bendrovės – kai pinigų reikia greitai

Greitųjų kreditų bendrovės garsėja savo sparta ir išties „lengva“ ranka. Tai reiškia, kad dalis kreditorių paskolas išduoda gerai neįvertinę kliento galimybių pinigus ir palūkanas grąžinti laiku. Toks aplaidumas kenkia ne tik pačiam žmogui, kuris pervertina savo finansines galimybes ir vėliau patenka į antstolių akiratį, bet ir pačios greitųjų kreditų bendrovės reputacijai. Tad pasitikėjimas greitaisiais kreditais irgi nėra labai aukštas. Kita vertus, kai reikia greitai ir nedidelės pinigų sumos, tai išties neprastas skolinimosi būdas. Tiesa, daugelis kredito bendrovių neteikia didelių paskolų. Paskolos dydis gali svyruoti nuo  1 iki 3 tūkstančių eurų. Be to, maksimali suma dažniausiai suteikiama tik lojaliems klientams, kurie skolinasi ne pirmą kartą ir visada laiku sumoka įmokas. 

Paskolos įkeičiant automobilį – kai reikia daug ir greitai

Paskola už automobilį, palyginus naujas skolinimosi būdas Lietuvoje, todėl dar nespėjo labai išpopuliarėti. Visgi, automobilių lizingo ir automobilių išperkamosios nuomos bendrovės Mogo specialistai teigia, kad šis skolinimosi būdas sulaukia vis daugiau lietuvių dėmesio, nes yra patikimas, lankstus ir suteikia galimybę klientui naudotis savo automobiliu. Taigi, kaip viskas vyksta?

Paskola už automobilį yra suteikiama tik tiems asmenims, kurie turi savo vardu registruotą transporto priemonę, kurią gali įkeisti.  Klientas pateikia prašymą gauti paskolą už turimą automobilį, paskolos bendrovė įvertina kliento prašymą, kredito istoriją ir gali pasiūlyti iki 90 proc. automobilio vertės siekiančią pinigų sumą. Pavyzdžiui, jei kliento automobilis yra vertas 5000 eurų, jis gali tikėtis gauti 4500 eurų. Žinoma, visos sumos niekas neverčia imti, viskas priklauso tik nuo tikslų, kuriems imama paskola. Taigi, jei viskas gerai, klientas turi pasirašyti sutartį su paskolos bendrove, nuvykti į VĮ „Regitra“ ir automobilį perregistruoti bendrovės vardu. Atlikus visus šiuos veiksmus, pinigai nedelsiant yra pervedami į kliento banko sąskaitą. 

Paskola už automobilį gana patrauklus skolinimosi būdas, nes klientas ir toliau gali eksploatuoti savo transporto priemonę, o, grąžinus visą paskolą, automobilis lieka jam. Tiesa, gali kilti klausimas, kas nutiks, jei paskolos įmokos nebus grąžintos laiku? Mogo specialistai teigia, kad tokiu atveju ieškomas abiems pusėms palankus sprendimas. Įmonė gali klientui pasiūlyti sumažinti paskolos įmokas, pratęsti paskolos grąžinimo terminą ir pan. Automobilis konfiskuojamas tik tada, jei klientas piktybiškai vengia mokėti paskolos įmokas.

Tad reiktų atminti, kad paskola už automobilį yra finansinė atsakomybė, todėl pirmiausia reikia gerai įvertinti savo finansinę situaciją, pasiskaičiuoti pajamas bei išlaidas ir tik tada apsispręsti ar paskolos išties reikia.