Didžiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt birželio mėnesį atlikto tyrimo duomenimis, 72 proc. pirkusiųjų naudotą automobilį per pastaruosius 12 mėn. pirmiausia jo ieškojo internete – transporto skelbimų portaluose, forumuose ar paieškos sistemose. Internete dažniausiai lyginamos automobilių kainos, renkama informacija apie markę, kontaktuojama su pardavėju, skaitomos automobilių apžvalgos.

Internetu taip pat naudojamasi norint pasitikrinti draudimo kainas ar pasinaudoti paskolos skaičiuokle. Daugiau nei pusė respondentų nurodė, kad internete rasta informacija padėjo rasti geriausią sandorį ir priimti sprendimą.

Pasak Autoplius.lt vystymo vadovo Viktoro Daukšo, akivaizdžiai didelė interneto svarba automobilio pirkimo procese pardavėjus turėtų paskatinti į pasaulinį tinklą kelti daugiau ir kokybiškesnės informacijos. „Potencialius pirkėjus domina tiksliai ir išsamiai surašytos techninės automobilio charakteristikos, kokybiškos nuotraukos, įvairių markių ar modelių apžvalgos ir įvertinimai, atsiliepimai. Jeigu internete apie parduodamą automobilį informacijos nėra arba jos nedaug, nekokybiškos, pardavėjas tiesiog praranda dalį potencialių pirkėjų“, – komentuoja V. Daukšas.

Likusieji 28 proc. informacijos apie automobilį pirmiausia ieško automobilių turguose, per draugus ar pažįstamus, automobilių prekybos agentus, aukcionų svetaines, privačius pardavėjus ir pan. Nei vienas iš apklaustųjų pagrindiniu informacijos apie naudotus automobilius šaltiniu nelaikė gamintojų svetainių, laikraščių ar televizijos.

Tyrimo duomenimis, ne anksčiau kaip prieš 12 mėn. turguje automobilį įsigijo 16 proc. pirkėjų, 11 proc. – pardavėją rekomendavus šeimai, draugams ar kolegoms, per klasifikuotų skelbimų leidinius – 8 proc. Daugiausia, 58 proc., sandorių sudaryta pardavėjus radus transporto skelbimų portaluose, po 2 proc. – paieškos sistemose bei gamintojų svetainėse.

Autoplius.lt atlikto tyrimo metu buvo apklausti 200 respondentų, kurie per pastaruosius 12 mėn. pirko naudotą automobilį.

Apie Autoplius.lt

Didžiausiame transporto skelbimų portale Lietuvoje Autoplius.lt skelbimų skaičius siekia 120 tūkst. „GemiusTraffic“ duomenimis, liepos mėnesį portale apsilankiusių unikalių lankytojų skaičius viršija 1 mln.

Daugiau informacijos:

Viktoras Daukšas
Autoplius.lt vystymo vadovas
Mob. tel.: +370 615 57007
El. paštas: viktoras@plius.lt
www.autoplius.lt