Vakar (gegužės 19 d.) Alytuje prasidėjo 2018 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionatas, kurį organizuoja Lietuvos mažojo futbolo asociacija.

Alytaus „Dainavos“ pagrindinės mokyklos stadione keturiolika komandų iš visos Lietuvos sužaidė po dvi rungtynes. Šviečiant skaisčiai saulei žaisti nebuvo lengva, tačiau futbolo gerbėjus džiugino įvarčiais gausios rungtynės, tikra kova futbolo aikštėje ir žaidėjų aistros.

Čempionai liko be pergalės

Praėjusių metų čempionai Kauno FK „Arsenalas“ titulo gynybą pradėjo ne taip gerai, kaip tikėjosi. „Arsenalas“ nelaimėjo nei vienų iš savo žaistų rungtynių ir abu mačus sužaidė lygiosiomis. Pirmosiose rungtynėse „Arsenalas“, turėjęs dviejų įvarčių persvarą, ją iššvaistė ir su Panevėžio FK „Orfa“ ekipa sužaidė taikiai 2:2. Tokiu pačiu rezultatu čempionai sužaidė ir su Varėnos FK „Merkiu“, tik šiose rungtynėse jau „Arsenalas“ sugebėjo paskutinėmis minutėmis išlyginti rezultatą.

Taškų neprarado keturios komandos

Po turo Alytuje savo pasirodymais labiausiai gali džiaugtis keturios komandos – Vilniaus „El Dorado“, Vilniaus „Eagle Team - Žibintas“, Šilalės FK „Šilalė - Prolain“ ir namuose žaidusi FK RESE. Visos šios komandos laimėjo abejas savo rungtynes, o pergalę didžiausiu skirtumu iškovojo „El Dorado“ klubas, kuris net 18:1 sutalžė Plungės FC OSS klubą.

Be taškų – trys ekipos

Tuo metu taškų po turo Alytuje dar neturi trys komandos – garbingai kovojęs ir abu mačus tik vieno įvarčio skirtumu pralaimėjęs Joniškio SC SANED, savo varžovams neprilygę Telšių „FK Telšiai“ futbolininkai ir antrose rungtynėse visiškai palūžę jau minėtieji Plungės FC OSS žaidėjai.

Atgal į Klaipėdą – su keturiais taškais

Iš uostamiesčio atvykusi FC „Suoliuko“ komandą sau į pagalbą pasikvietė puikiai žinoma Lietuvos futsal rinktinės žaidėją Jurijų Jeremejevą, kuris per dvi rungtynes įmušė tris įvarčius ir svariai prisidėjo prie to, kad vieną mačą klaipėdiečiai laimėtų, o kitame iškovotų lygiąsias.

Dvi raudonos kortelės

Turo Alytuje metu buvo teisėjai parodė nemažai geltonų kortelių, bet dvi iš jų buvo ir raudonos spalvos. Panevėžio FK „Orfa“ žaidėjas Simonas Gailiūnas vienų rungtynių metu užsidirbo dvi geltonas korteles, o Jurbarko FK „Imsrės“ žaidėjas Matas Venslauskas išvydo tiesioginę raudoną kortelę. Abu šie futbolininkai turės praleisti pirmas kito turo rungtynes.

Rezultatyviausias – šilališkis

Po sužaisto Alytaus turo savo rezultatyvumu išsiskyrė FK „Šilalės - Prolain“ ekipos puolėjas Vytas Kurmis, kuris per dvejas rungtynes pelnė net 9 įvarčius ir svariausiai prisidėjo prie to, kad Šilalės klubas laimėtų abu žaistus mačus. Už V. Kurmio nugaros rikiuojasi du Vilniaus „El Dorado“ žaidėjai – 7 įvarčius pelnęs Edvinas Mučinis ir 6 kartus pasižymėjęs Nikita Juščenko.

Priminsime, kad kitas Lietuvos mažojo futbolo čempionato turas vyks Telšiuose birželio 2 dieną (šeštadienį). Visos komandos Telšių miesto centriniame stadione ir vėl sužais po dvi rungtynes. Tradiciškai, rungtynės vyks nuo 12 val. iki 19 val, todėl už dviejų savaičių Telšiuose praūš septynių valandų futbolo maratonas.

Norėdami surasti visą norimą informaciją apie Lietuvos mažojo futbolo čempionate dalyvaujančias komandas, sužaistas ir būsimas rungtynes, įvarčių autorius ir kitą aktualią informaciją, apsilankykite Lietuvos mažojo futbolo asociacijos puslapyje www.minifutbolas.lt.