Rugpjūčio 16-18 dienomis Latvijos „Bikernieki“ trasoje praūžė ketvirtasis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas. Jo nepraleido vienintelis „BGT PRO“ klasėje Lietuvą atstovaujantis lenktynininkas Egidijus Gutaravičius.

Tačiau po sėkmingo pasirodymo 1006 km lenktynėse Palangoje E. Gutaravičiui šis etapas buvo lyg šaltas dušas. „Lambooo.lt“ komandos atstovas, Rygos trasoje pilotavęs egzotiškąjį „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ neišvengė klaidos, o kaip pats lenktynininkas teigia, klaidų „Bikernieki“ žiedas neatleidžia.

„Savaitgalis prasidėjo gerai. Tinkamai susireguliavome automobilį ir jis puikiai važiavo šioje trasoje. Tačiau lenktynių dieną, treniruočių metu ieškant tinkamesnio stabdžių balanso pasivijau keletą lėtesnių automobilių ir netinkamai įvertinau situaciją trasoje. Įvažiavęs į sulopyto asfalto ruožą viename iš posūkių automobilis paprasčiausiai paslydo“, – prisimena Egidijus Gutaravičius.

Lenktynininkas nespėjo pagauti staiga kryptį pakeitusio „Lamborghini“ ir šis, išslydęs iš trasos nedideliu greičiu trenkėsi į betoninius atitvarus. Egidijus prisimena, kad kritiniu momentu vairą laikė vos viena ranka – tuo metu jis reguliavo stabdžių sistemos balansą.

„Lenktynėse padaryta avarija tik parodo, kad vairuojant visą dėmesį reikia sutelkti į greitai besikeičiančias situacijas trasoje, o ne kažkur kitur. Net ir akimirkai prarastas susikaupimas gali baigtis avarija – visai kaip ir įprastame eisme“, – sunkų savaitgalį prisimena E. Gutaravičius.

Po kontakto su „Bikernieki“ trasos betoniniais atitvarais buvo apgadinta galinė „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ dalis: lūžo šarnyras, ratlankis, buvo sulenktos pakabos svirtys. Betono atitvarai neturi jokios amortizacijos, o todėl net ir kontaktas nedideliu greičiu reiškia apie didelę žalą. Incidentas įvyko prieš pat lenktynes, todėl „BGT PRO“ įskaitos lenktynėse praėjusį savaitgalį „Lambooo.lt“ ekipažas net nestartavo.

Ketvirtajame Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etape taip ir nestartavęs Egidijus išliko pirmoje „BGT PRO“ klasės vietoje. Jo įskaitoje – 98 taškai. Tačiau konkurentai iš Latvijos ir Estijos kvėpuoja E. Gutaravičiui į nugarą – jų sąskaitose po 93 taškus.

„Visa intriga persikels į Baltijos žiedinių lenktynių finalą Estijoje. Vos kelių taškų persvara yra per trapi, kad atsipalaiduotume ir sėdėtume rankas sudėję. Kartu su visa komanda turėsime ne tik susiremontuoti techniką, bet ir tinkamai pasiruošti paskutiniam etapui“, – ginklų sudėti nežada Egidijus Gutaravičius.

Paskutinis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas Estijos „auto24ring“ trasoje vyks rugsėjo 20-22 dienomis.