Ką būtina žinoti apie išperkamąją automobilio nuomą?

Išperkamoji automobilio nuoma arba lizingas – tai nuoma, kuri pasibaigia daikto, o šiuo atveju automobilio išpirkimu. Tai reiškia, kad žmogus, kuris išsirinko automobilį, pasirašė lizingo sutartį su pasirinkta bendrove, visą lizingo sutarties terminą gali eksploatuoti automobilį, o pasibaigus lizingo sutarčiai, automobilis priklauso jam. Tokia automobilio įsigijimo galimybė žavi daugelį ir tai lemia keletas priežasčių.

Visų pirma, nereikia jokio užstato, pakanka pradinės įmokos, kurios dydį nustato lizingo ar išperkamosios nuomos bendrovė. Tai reiškia, kad asmuo gali laisvai disponuoti savo finansiniais srautais ir juos valdyti pagal savo poreikius bei įsipareigojimus. Visų antra, išperkamosios automobilio nuomos bendrovės siūlo patrauklias ir lanksčias periodinių įmokų mokėjimo sąlygas ir protingas palūkanas. Jei lygintumėm greitųjų kredito bendrovių siūlomas palūkanas ir išperkamosios nuomos bei lizingo paslaugas siūlančių bendrovių palūkanas, pastarosios gerokai patrauklesnės ir įkandamesnės statistiniam lietuviui. Žinoma, mažiausias palūkanas paprastai siūlo bankai, tačiau biurokratiniai slenksčiai, kuriuos teks įveikti derybų su banku metu, gali labai ilgam „atmušti“ norą turėti savo transporto priemonę. Be to, nėra garanto, kad lizingas bus suteiktas.

Tuo tarpu, galimybę pasinaudoti  išperkamosios automobilių nuomos paslauga turi kiekvienas pilnametis asmuo, gaunantis reguliarias ir legalias pajamas Lietuvoje ir turintis Lietuvos pilietybę arba užsienietis, kuriam yra suteiktas nuolatinis leidimas gyventi ir dirbti Lietuvoje. Žinoma, viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nė viena lizingo ar išperkamosios automobilių nuomos bendrovė nenori rizikuoti savo turtu, todėl, prieš pasirašydama išperkamosios nuomos sutartį su klientu, privalo patikrinti jo kredito istoriją ir gaunamas pajamas. Jei žmogus dirba pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą jam paprastai nebūna užtrenktos durys prieš pat nosį, tiesiog yra paprašoma pateikti kelių pastarųjų metų  pajamų mokesčio deklaraciją. Be to, jei norisi prabangesnio automobilio, gali būti vertinamos ir kitų šeimų narių pajamos ar papildomos pajamos, todėl tikimybė pasinaudoti išperkamosios automobilių nuomos paslauga labai reali ir pasiekiama.

Visgi, automobilių lizingo ir įkeičiamosios automobilio nuomos paslaugas teikiančios bendrovės „Mogo LT“ specialistai rekomenduoja gerai apsvarstyti savo galimybes ir norus. Reiktų iš anksto įvertinti savo gaunamas pajamas, išanalizuoti išlaidas bei kitus įsipareigojimus ir apmąstyti, kokia mėnesinė įmoka netaps sunkiai pakeliama finansine našta. „Mogo LT“ specialistai teigia, kad optimaliausias pasirinkimas – išperkamosios automobilių nuomos įmokai skirti trečdalį savo mėnesinių pajamų. 

Išperkamosios nuomos prioritetas -  tik nauji automobiliai?

Labai dažnai galima išgirsti nuomonę, kad lizingas arba išperkamoji nuoma galioja tik naujiems automobiliams,  o jei žmogus nori ar gali įsigyti naudotą automobilį, tai geriau daryti automobilių turguje arba iš fizinio asmens, tačiau tai netiesa. Automobilio lizingas ar išperkamoji nuoma gali būti taikoma ir jau naudotiems automobiliams. Žinoma, gali kilti klausimas, kodėl lizingu pirkti naudotą automobilį, o ne naują?  Nors nauji automobiliai dažniausiai asocijuojasi su geresne kokybe ir patikimumu, tačiau jų išperkamosios nuomos kaina yra aukštesnė.

Be to, klientas privalo apsidrausti ir KASKO draudimu, nes naujas automobilis dažnai patenka į vagių akiratį, todėl išlaidos dar labiau padidėja. Taigi, naujas automobilis gali pasirodyti per brangus statistinio, vidutines pajamas gaunančio lietuvio kišenei. Tuo tarpu, perkant naudotą automobilį iš turgaus ar fizinio asmens, rizikuojama įsigyti nekokybišką prekę, kurios remontas gali kainuoti brangiau nei pats automobilis. Ne paslaptis, kad dažnai tokie pardavėjai pirkėjui nėra linkę atskleisti visus automobilio defektus, nes jų tikslas – greičiau parduoti prekę. Žinoma, lizingo ar išperkamosios nuomos bendrovės paprastai neturi savo auto parko, jos suteikia galimybę automobilį įsigyti lizingu, tačiau pačios automobilio klientui neišrenka. Visgi, patikimos ir respektabilios išperkamosios automobilių nuomos bendrovės turi ilgalaikius partnerius, kuriuos gali rekomenduoti savo klientui. Pasinaudojus šia galimybe klientas yra garantuotas, kad įsigis techniškai tvarkingą automobilį ir iš anksto bus informuotas, kokie remonto darbai buvo atlikti išsirinktai transporto priemonei. O kai kurios bendrovės naudotam automobiliui suteikia ir garantiją. Tuo atveju, jei per garantinį laikotarpį, kuris gali siekti net 36 mėn., automobilis sugenda ne dėl pirkėjo kaltės, išperkamosios nuomos bendrovė įsipareigoja atlyginti patirtus nuostolius. Taigi, klientas, išperkamosios nuomos būdu įsigijęs automobilį, nerizikuoja savo finansine gerove.

„Jei žmogaus finansinė padėtis neleidžia įsigyti naujo automobilio arba jis planuoja pirkti naudotą automobilį iš fizinių asmenų, nes tikisi sutaupyti, mes patariame tą sumą, kurią jis išleistų automobiliui, investuoti į automobilio lizingo pradinę įmoką ar sumokėti jos daugiau, bet jaustis užtikrintu, kad įsigijo kokybišką transporto priemonę.“ – pataria „Mogo LT“ specialistai.