Lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt atliktos apklausos duomenimis, internetu mobiliuosiuose telefonuose naudojasi beveik 65 proc. apklaustųjų. Daugiausia jų naršo paieškos sistemas ir skaito naujienų portalus. Į klasifikuotų skelbimų portalus mobiliuosiuose užsuka trečdalis apklaustųjų. Autoplius.lt lankomumo statistika rodo, kad „mobiliųjų“ portalo lankytojų skaičius, lyginant pirmąjį praėjusių metų ketvirtį su paskutiniu, išaugo net 3 kartus.

Apklausa taip pat parodė, kad požiūris, jog mobiliojo interneto paslaugos brangios (25 proc.), yra pagrindinė priežastis, dėl ko likusieji 35 proc. respondentų nesijungia prie interneto, naudodamiesi mobiliaisiais telefonais. 21 proc. jų mano, kad taip naršyti yra nepatogu, beveik penktadalis (18 proc.) teigia, jog jų telefonas nėra pritaikytas naršyti internete. Apklausos duomenimis, išmaniaisiais telefonais nesinaudojo apie 44 proc. respondentų.*

„Išmanieji telefonai su internetu turi išties daug privalumų – lietimo ekranais valdomais mobiliaisiais naršyti neretai patogiau nei kompiuteriu. Be to, internetu mobiliajame galima naudotis bet kur ir bet kada, o mobiliems telefonams pritaikyti portalai veikia išties greitai“, – sako Autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas. Jo teigimu, siūlydami vis konkurencingesnius mobiliojo interneto ir išmaniųjų telefonų pasiūlymus, mobiliojo ryšio operatoriai sparčiai augina mobiliojo interneto rinką ir dar sparčiau augins ją ateityje.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis**, abonentų, kurie vien per trečiąjį 2010 m. ketvirtį bent kartą mobiliuoju telefonu prisijungė prie interneto, Lietuvoje yra 1,3 mln. – 11 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2009-aisiais. Pasak V. Daukšo, toks didelis interneto abonentų, kurie jungiasi per mobiliuosius telefonus, skaičius paskatino atnaujinti ir mobiliąją Autoplius.lt versiją. Specialiai mobiliesiems pritaikyta portalo versija pasiekiama telefone suvedus auto.plius.lt. Naudojantis ja mobiliojo interneto vartotojai pageidaujamus automobilių pasiūlymus telefonuose gali susirasti greičiau ir patogiau.

„Specialiai mobiliesiems pritaikytoje Autoplius.lt versijoje yra tik svarbiausia portalo funkcija – paieška. Paieškos lauke padarę pageidaujamus pasirinkimus lankytojai gaus rezultatus – atrinktų skelbimų sąrašą, kuriame galės peržiūrėti sudominusius pasiūlymus. Bus galimybė pasižymėti skelbimus, naudotis tekstine paieška ir išsaugoti paieškas – bus įsimenama paskutinė paieška, kad sugrįžus nereikėtų jos suvesti iš naujo“, – pasakoja V. Daukšas.

Pirmoji galimybė naršyti Autoplius.lt mobiliajame telefone buvo pristatyta jau 2006-aisias, o 2007 m. portalus Autoplius.lt, Domoplius.lt valdanti ir prižiūrinti bendrovė „Plius“ už jų turinį svarbiausiuose Šiaurės ir Baltijos šalių mobiliojo interneto turinio apdovanojimuose „SurfPort Awards 2006“ pelnė nugalėtojo vardą.

Dėl sėkmingų inovacijų taikymo savo veikloje apdovanotas ir norvegų žiniasklaidos koncernas „Schibsted“, Lietuvoje valdantis bendroves „Plius“, „15 minučių“ bei „Žurnalų leidybos grupę“. 2010-aisiais jis buvo pripažintas trečiu stipriausiu skelbimų portalų valdytoju pasaulyje po tokių gigantų kaip „eBay“ ir „Craigslist“, rašo „Bloomberg Businessweek“.

Apie Autoplius.lt

Lankomiausiame transporto skelbimų portale Lietuvoje Autoplius.lt – per 124 tūkst. skelbimų. „GemiusTraffic“ duomenimis, gruodžio mėnesį portale apsilankiusių unikalių lankytojų skaičius viršija 1,1 mln.

Daugiau informacijos:

Viktoras Daukšas
Autoplius.lt vystymo vadovas
Mob. tel.: +370 615 57007
El. paštas: viktoras@plius.lt
www.autoplius.lt

* Tokie rezultatai gauti remiantis 344 respondentų atsakymais, kurie apklausti Autoplius.lt sausio 18 dieną. Dauguma jų yra 18–24 m. vyrai iš didžiųjų Lietuvos miestų

** 2010 m. gruodį paskelbta Ryšių reguliavimo tarnybos ketvirtinė elektroninių ryšių sektoriaus ataskaita.