2003 metais pasaulį išvydę 5 serijos BMW yra vieni geidžiamiausių šios markės modelių šalyje. Plati galingų variklių gama, puikios važiavimo ir valdymo savybės, gera bazinė ir dar geresnė papildoma įranga vilioja daugelį Lietuvos vairuotojų.

E60 (arba E61 – jeigu tai „Touring“ versijos) kartos 5 serija savo pirmtaką (E39) pakeitė iš pagrindų. Nepopuliarūs inžineriniai sprendimai šiam padidėjusiam automobiliui suteikė visiškai kitokį charakterį. Visas kėbulo priekis pagamintas iš aliuminio, o vidurys bei galas – iš plieno. Gamintojas tokiu būdu ne tik sumažino 5 serijos svorį, bet ir pasiekė idealų 50:50 svorio ant priekinės ir galinės ašių pasiskirstymo santykį. Tai, savaime suprantama, suteikė puikias valdymo savybes.

Iki 2010-ųjų gaminti penktos serijos modeliai yra puikūs ilgų kelionių palydovai. Gerai surinktas automobilio salonas, kuriame panaudotos kokybiškos medžiagos nevargina net ir keliaujant atostogauti į kitą šalį. Tuo tarpu mieste šis modelis elgiasi prognozuojamai: manevruoti juo – vieni juokai. Negana to, vingiuotuose užmiesčio keliuose šie modeliai patiks tikriems vairavimo entuziastams – BMW puikiai žino, kaip reikia gaminti tiksliai ir prognozuojamai besivaldančius automobilius.

5 serijos priekyje įsitaisyti paprasta. Plačios vairo ir sėdynės reguliavimo galimybės sukurs patogią atmosferą daugeliui vairuotojų. Gale sėdintiems keleiviams suteikta akivaizdžiai daugiau vietos nei ankstesnės kartos (E39) sedanuose bei universaluose. Kartu su šiais modeliais 2003 metais BMW taip pat pristatė išmaniąją „iDrive“ sistemą, per kuria valdomos automobilio funkcijos.

E60 bei E61 modeliuose už papildomą kainą buvo montuojamos tokios technologijos, kaip aktyvi greičio palaikymo sistema, aktyvūs „Bi-xenon“ žibintai, naktinio matymo kamera bei vairo kolonėlė su kintamu perdavimo laipsniu. Pastarasis privalumas šį solidaus dydžio automobilį paverčia dar patogesniu mieste bei suteikia malonesnes valdymo savybes užmiestyje. Žinoma, gera papildoma įranga gali kaip reikiant padidinti automobilio kainą.

Ne vienas žurnalas apie automobilius šiuos modelius pripažino geriausiais savo segmente. Tuo tarpu nors ir šie automobiliai naudotų transporto priemonių rinkoje populiarūs, įsigyti naudotą, tačiau tvarkingą 5 serijos BMW (E60/E61) – nelengva užduotis. Portale Autoplius.lt parduodama apie 700 tokių BMW.

Autoplius.lt naudoto 5 serijos BMW (E60/E61) apžvalga: