Automobilių skelbimų portale autoplius.lt yra įvairiausių. Vieni su nuotraukomis, kiti be. Vieni pardavėjai fiziniai, kiti – juridiniai. Vieni su aprašymais, kiti – be. Įvairovė išties didelė. Naršydami po didžiausią Lietuvos automobilių portalą galėtumėte rasti skelbimų, kurie sukels jums įvairiausių emocijų. Nuo pykčio iki juoko.

Tačiau ko gero į transporto skelbimų portalą žmonės užsuka ieškodami ne emocijų, o automobilių. Arba, žinoma, norėdami juos parduoti. Šiame straipsnyje būtent apie tai ir kalbėsime – kaip greitai ir kokybiškai parduoti savo naudotą automobilį.

Kaip ir kiekviename procese, taip ir parduodant automobilį yra keli labai svarbūs žingsniai, kuriuos būtina atlikti, jei norite, kad transporto priemonės pardavimas neužsitęstų. Žinoma, greito pardavimo garantuoti neįmanoma - kiekvienas automobilis turi savo pirkėją, tačiau laikantis tam tikrų žingsnių tas pirkėjas gali atsirasti gerokai anksčiau.

Pirmas žingsnis – nustatyti adekvačią kainą. Ji negali būti per didelė. Pirkėjai stebi rinką ir dauguma jų supranta, kai už automobilį bandoma gauti didesnę pinigų sumą nei jis iš tiesų vertas. Tačiau svarbu ir tai, kad kaina nebūtų per maža. Mažesnė nei rinkos kaina gali sukelti pirkėjui įtarimą, kad su transporto priemone kažkas negerai.

Jei sunku patiems nustatyti transporto priemonės kainą, peržiūrėkite rinkoje parduodamus tokius pat automobilius. Įvertinant jų kainas pagal komplektaciją, ridą, gamybos metus ir nusidėvėjimo lygį turėtumėte susidaryti nuomonę, kiek kainuoja jūsų transporto priemonė. Jei tai padaryti savarankiškai vis dar sundėtinga – visuomet galite užsukti į autoplius.lt ir suvedus savo automobilio techninius duomenis gauti preliminarų jo vertinimą.

Automobilio įvertinimą rasite paspaudę ant šios nuorodos: https://autoplius.lt/automobilio-vertinimas;

Antras žingsnis – paruošti automobilį nuotraukoms. Visų pirma - išimkite iš automobilio visus nereikalingus daiktus. Besimėtančius vaikų žaislus, kėdutes, įvairiausius garažo pultelius ar kitus nereikalingus elementus, kurie gali negražiai atrodyti nuotraukose. Tuomet išvalykite automobilį. Jei ant sėdynių ar kitose vietose matote įsisenėjusių gyvenimo randų – panaudokite specialiai valymui skirtas chemijos priemones, arba nuvežkite, kad tai padarytų profesionalai. Na ir, žinoma, nuplaukite automobilį. Tačiau tai rekomenduojame daryti prieš pat jo fotosesiją, artimiausioje plovykloje. Švarus automobilis ne tik gražiau atrodys nuotraukose, bet ir leis pirkėjui geriau įvertinti kėbulo būklę dar žiūrint skelbimą.

Trečias žingsnis – nuotraukos. Gal jos ir neparduos jūsų automobilio, tačiau geros kokybės nuotrauka privers pirkėją paspausti ant automobilio skelbimo ir jį atsidaryti. Tai – pirmas žingsnis į pardavimą. Kokybiškas nuotraukas daro automobilių fotografai. Jei jūsų parduodamos transporto priemonės vertė didelė – rekomenduojame pasisamdyti profesionalą, kuris padarys kokybiškas nuotraukas skelbimui. Tokios paslaugos kaina – maždaug 30 eur. Jei automobilio kaina nėra didelė ir galvojate, kad 30 eurų investicija į nuotraukas vertės skelbimui nepridės – jas galite padaryti ir patys. Tačiau tokiu atveju stenkitės įamžinti visas detales. Kėbulą nufotografuokite 8 kartus – iš visų pusių bei visų kampų. Jei yra kėbulo pažeidimų – jų nuotraukas padarykite atskirai. Salone taip pat nufotografuokite kiekvieną atskirą detalę, bei padarykite bendras priekinių sėdynių, galinių sėdynių bei bagažinės nuotraukas. Taip pirkėjas galės susidaryti puikų įspūdį apie perkamą transporto priemonę.

Taip pat svarbu nuotraukų įkėlimo tvarka. Pirmoji nuotrauka turėtų būti kėbulo, o žiūrint tolimesnes – jas reikėtų išdėstyti eilės tvarka. Taip, lyg eitume aplink automobilį. Lygiai taip pat ir salono: priekinė vidaus dalis, tuomet galinė, o galiausiai – bagažinė. Taip pat svarbu įamžinti atskiras papildomos komplektacijos, jei tokių yra.

Ketvirtas žingsnis – automobilio aprašymas. Pagrindinė techninė informacija apie automobilį yra suvedama į skelbimą privalomai. Tačiau skelbimo apačioje yra ir skiltis komentarams. Joje įrašykite visą papildomą informaciją apie parduodamą transporto priemonę. Iš kur ji atkeliavusi, kiek laiko eksploatuojate, su kokiomis problemomis susidūrėte naudojimo metu, kokios detalės jau pakeistos, ką dar reikia pasikeisti iki tol, kol pirkėjas galės automobilį eksploatuoti be problemų, kada daryti periodiniai aptarnavimai ir visa kita, ką turėtų žinoti pirkėjas. Neslėpkite esamų gedimų. Tikėtina, kad atidus pirkėjas prieš pasirašant dokumentus jį vis tiek pasitikrins servise. Jei turite internetinę automobilio istorijos bei aptarnavimų ataskaitą – pasidalinkite ir ja.

Taip pat rekomenduojame rašyti taisyklinga lietuvių kalba. Atvirai išdėstyta informacija apie parduodamą transporto priemonę bei mandagiai ir taisyklingai parašytas tekstas pirkėjams kelia pasitikėjimą pardavėju. O tai gali būti dar vienas žingsnis sėkmingo ir greito pardavimo link. Na, o įkėlę skelbimą pasidalinkite juo savo socialiniuose tinkluose. Jei, žinoma, tokius naudojate.

Penktas žingsnis – pasiruošimas potencialiems pirkėjams. Įdėjus skelbimą svarbu atsiminti, kad bet kurią akimirką galite sulaukti pirkėjo skambučio, todėl telefoną turėkite šalia. O jei vis dar naudojate pardavinėjamą automobilį, stenkitės jį laikyti švarų. Pardavinėjant transporto priemonę neretai pasitaiko skambučių, kuriais pirkėjas prašo automobilį parodyti dabar nes yra jūsų mieste, o už kelių valandų planuoja išvažiuoti namo.

Šeštas žingsnis – pardavimo momentas. Nenustebkite, kad pirkėjai su jumis derėsis. Juk kiekvienas norime išleisti kuo mažiau. Kad derybos būtų lengvesnės iš anksto sau nusistatykite sumą už kurią esate pasiruošę parduoti automobilį. Taip žinosite iki kokios ribos galite leisti kainą vykstant deryboms. Taip pat – parduodami sutartyje nurodykite pilną automobilio kainą. Tai ne tik suteiks pasitikėjimo pirkėjui, kad parduodate gerą daiktą (apgavystės metu pirkėjas gali reikalauti gražinti sumą, kuri nurodyta sutartyje), tačiau ir suteiks jam galimybę mokėti pavedimu, o ne grynaisiais pinigais.

Septintas žingsnis – dokumentacija. Būkite iš anksto susiradę savo automobilio SDK kodą ir dokumentus, kurie reikalingi transporto priemonės registravimui. Turėkite atsispausdinę pirkimo – pardavimo sutartį. Įvykus pardavimui iš karto galėsite pradėti registracijos procesą. Tai pagreitins ir supaprastins automobilio pardavimo procesą tiek jums, tiek pirkėjui. Žinoma, sudarinėjant pirkimo – pardavimo sutartį, dėl viso pikto įsitikinkite, kad pirkėjas įrašo teisingus asmens duomenis.

Naudoto automobilio pardavimas vidutiniškai trunka apie 30 – 40 dienų. Tai nėra trumpas procesas, tačiau atliekant aukščiau minėtus veiksmus, labai tikėtina, kad automobilį parduosite greičiau ir pirkėjas bus gerokai laimingesnis.

O pardavimui įvykus užsukite į didžiausią automobilių skelbimų portalą Lietuvoje autoplius.lt pasidairyti naujo kelionių draugo!