Keletame paskutinių autoplius.lt įkeltų straipsnių pasakojome apie miestui skirtus mažuosius automobilius, turinčius ypač geras degalų sąnaudas. Dar kalbėjome apie tai, kokias mažataršes transporto priemones galima įsigyti mokant ne daugiau, kaip 5000 eurų. Šiandien tema bus panaši, tačiau prasiplėsime ir į kitus segmentus. Jūsų dėmesiui – mažas sąnaudas turinčios transporto priemonės, kurioms netaikomas registracijos mokestis. O joms įsigyti užteks 10.000 eurų.

Šį kartą pradėkime iš kitos pusės – nuo didžiausių. O didžiausi šiandien – vienatūriai. Šiame segmente išskirsiu du modelius. Pirmasis – „Renault Grand Scenic”. Tokį 2009 – 2015 metais gamintą automobilį su vidutinio lygio komplektacija ir itin talpia bagažine jūsų vaikų daiktams, galima įsigyti mokant maždaug 7.000 – 8.000 eurų. Jeigu pasirinksite modelį su 1,6 l darbinio tūrio dyzeliniu varikliu, turėsite ne tik puikias 6l/100km sąnaudas, bet ir nemokėsite registracijos mokesčio. Mat į aplinką išmetamo CO2 kiekis siekia vos 112 g/km.

Autoplius.lt portale parduodamus minėtus „Renault Grand Scenic” rasite paspaudę ant nuorodos: https://bit.ly/3ziuSnw

Antrasis segmento dalyvis – „Opel Zafira”. Šio automobilio kainos labai panašios, kaip ir aukščiau aprašyto „Renault Grand Scenic”, todėl jei nemėgstate vieno – kitas galėtų būti puiki alternatyva. Mokant maždaug 10.000 eurų namo išvažiuosite 2011 – 2019 metais gamintu „Zafira” modeliu, turinčiu multimedijos sistemą, galinio vaizdo kamerą, šildomas sėdynes ir net 7 sėdimas vietas. Nors lyginant su aukščiau aprašytu „Renault” į aplinką išmetamas CO2 truputį didesnis – 119 g/km, registracijos mokestis šiam automobiliui taip pat nėra taikomas, o sąnaudos yra beveik identiškos.

Visi mūsų portale parduodami „Opel Zafira C” automobiliai – paspaudus ant nuorodos: https://bit.ly/3x6guxk

Turintys dideles šeimas, tačiau nemėgstantys vienatūrio kėbulą turinčių automobilių, turėtų atkreipti dėmesį į antrąjį aprašomą segmentą – vidutinio dydžio SUV. Tai – šiek tiek sportiškiau atrodanti, pravažesnė, tačiau mažiau vietos salone turinti alternatyva vienatūriams. Vidutinio dydžio krosoveriai pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, pradėjo populiarėti maždaug 2016 – 2017 metais. Todėl ieškant tokios transporto priemonės iki 10.000 eurų pasirinkimas nėra didelis. Tačiau visgi yra. Viena iš opcijų – „Mazda CX-5”. Už 9.500 eurų šiandien autoplius.lt portale galėtumėte rasti 2014 metų gamybos „CX-5” su taupiu 2,2 l darbinio tūrio varikliu, siūlančiu realias 7l/100km sąnaudas. O išmetamo į aplinką anglies dioksido kiekis siekia vos 119 g/km. Ir vėl – jokio registracijos mokesčio.

„CX-5” iki 10.000 eurų – nuorodoje: https://bit.ly/3GF7Adp

Jei tokio dydžio SUV, kaip „Mazda CX-5” per didelis – mažesnių už tokią pat sumą rasti bus dar lengviau. Vienas populiariausių tokių modelių – „Nissan Juke”. Kietą važiuoklę turintis, puikiai valdomas ir išskirtinai atrodantis modelis su 1,5 l darbinio tūrio dyzeliniu varikliu jums pasiūlys 5,5l/100km sąnaudas. O kadangi į aplinką išmetamas CO2 siekia 129g/km – automobilis vis dar per 1g/km nuo taršos mokesčio. Į „Nissan Juke” galite pasidairyt paspaudę ant nuorodos: https://bit.ly/38YXIP6

„Juke” jums negražus? Siūlau antrą, kiek kitaip atrodantį šio segmento pasirinkimą – „Peugeot 2008”. Tiesa, už 10.000 eurų nusipirksite nebent 2013 – 2019 metais gamintą modelį. Ieškant kaip įmanoma geresnių sąnaudų čia ir vėl labiausiai apsimoka pirkti dyzelį. Važiuojant ramiai borto kompiuteris rodys maždaug 5l/100km. O kadangį į aplinką išmetamas anglies dioksido kiekis siekia vos 97g/km – net įvedus planuojamą kasmetinį taršos mokestį, pagal dabartinius valstybės planus jo nemokėsite iki 2026 metų. Sudominau? Visi portale esantys pirmos kartos 2008 – nuorodoje: https://bit.ly/3GBfSD6

Jeigu vienatūriai ar pseudo visureigiai jūsų netenkina – visuomet galima padaryti seną, gerą ir laiko patikrintą pasirinkimą. Pirkti sedaną. Arba, žinoma, universalą. Šį kartą ir vėl noriu išskirti porą skirtingų gamintojų modelių, kurie lyg ir panašūs, tačiau pažvelgus atidžiau – tenkina skirtingų pirkėjų poreikius ir norus. Pradėkime nuo „Renault Talisman”. 10.000 eurų yra maždaug ta suma, kurios reikės norint, kad toks automobilis atsidurtų jūsų garaže. O jei pirkdami atkreipsite dėmesį tiek į ekonomiją, tiek į ekologiją, logiškiausias pasirinkimas – „Talisman” su 1,6 l darbinio tūrio varikliu, generuojančiu 131 AG. Taršos mokestis netaikomas, nes į aplinką išmetamo CO2 kiekis siekia vos 115g/km, o variklis ypač taupus, todėl susikrovę visą šeimą ir lagaminus turėtumėte sunaudoti maždaug 6,5 l dyzelino 100 kilometrų kelionei.

Autoplius.lt parduodami „Renault Talisman”: https://bit.ly/3PTGh3m

Susidomėjote? „Talisman” apžvalga čia: https://www.youtube.com/watch?v=KFQd-YU5DoM;

Antrasis modelis – jau klasika tapęs ir per 30 paskutinių metų nuo geriausio automobilio bulvėms vežti iki direktoriaus automobilio išaugęs „Volkswagen Passat”. 10.000 eurų užteks ir šiam, nuo 2015 metų gaminamam modeliui. Tiesa, jeigu ieškome mažiausių sąnaudų ir taršos – eilinį kartą teks rinktis 1,6 l darbinio tūrio dyzelinį variklį turintį „Passat”. Visų pirma dėl vos 95g/100km siekiančio anglies dioksido išmetimo. Visų antra – dėl 5,8l/100km sąnaudų.

Paspaudus ant nuorodos – visi paskutinės kartos „Volkswagen Passat” parduodami portale Autoplius.lt: https://bit.ly/3PY9pXg

Leiskimės dar žemiau automobilių komforto laiptais ir pereikime prie automobilių, kurių pasirinkimas šiai dienai bene didžiausias – hečbekų. Būtent šiam segmentui priskiriamas vienas idealiausiai netaršumo ir ekonomiškumo sąlygas atitinkančių automobilių. Ir, žinoma, aš kalbu apie antros kartos „Toyota Auris”. Mokant 10.000 eurų galėtumėte įsigyti tokį modelį su benzininiu varikliu ir hibridine (HEV) sistema. Būtent šios sistemos dėka į aplinką išmetamas CO2 yra lygus vos 87g/km, todėl taršos mokesčio nemokėsite, o kasdienių kelionių metu galėsite džiaugtis 5l/100km sąnaudomis.

Norite prisidėti prie švaresnio oro? Visi portale parduodami antros kartos „Toyota Auris” hibridai paspaudus ant nuorodos: https://bit.ly/3zbocaR

Na, o mini segmete už mūsų aptartą sumą pinigų galima įsigyti ir premium produktą. Šį kartą akiratyje 2010 – 2018 metų gamybos „Audi A1”. Mažas, stilingas ir labai vikrus automobilis net su 1,4 l darbinio tūrio benzininiu varikliu telpa į CO2 rėmus. Anglies dioksido išmetimas į aplinką lygus 122g/km. Tačiau sąnaudos jau nebus tokios geros. Tikėtina, kad mieste jos gali siekti ir 7,5l/100km. Norintiems važiuoti taupiau yra kitas pasirinkimas – A1 su 1,6 l darbinio tūrio dyzeliniu varikliu. Taršos mokestis šiam varikliui taip pat nėra taikomas, o realios sąnaudos sieks maždaug 5l/100km.

Stilingi mažyliai iš „Audi”, parduodami autoplius.lt portale: https://bit.ly/3GKOAtZ

Automobilių pasiūla kasmet keičiasi. Prie to stipriai prisideda ir vis atsirandančios naujos direktyvos visos Europos mastu. Visų pirma tai įtakoja gamintojus, kuriems tenka prisitaikyti, o prabėgus keliems metams atsinaujina ir naudotų automobilių rinka. Būtent tai šiuo metu ir vyksta su mažataršiais automobiliais – jų pasiūla vis auga. Ir kuo toliau, tuo taps lengviau atrasti netaršų modelį kiekvienam, nepaisant to, kokio dydžio transporto priemonės ieškosite.

O jei jums jau pabodo pilti kurą ir turite kur patogiai krauti naudojamą transporto priemonę – už 10.000 eurų galite įsigyti ir automobilį, neturintį vidaus degimo variklio. Tiesa, pirkėjui jis kainuos mažiau, nes dalį išlaidų kompensuos valstybė.

Visi Autoplius.lt parduodami naudoti elektromobiliai: https://bit.ly/3mBMLX4

Informacija apie valstybės skiriamas subsidijas elektromobiliams: https://bit.ly/3x4JpRo