Pirkimui reikalingi dokumentai

Kai jau radote tinkamą automobilį, jį apžiūrėjote ir atlikote bandomąjį važiavimą, lieka tik užbaigti sandorį. Nepamirškite - jūs visada galite derėtis dėl skelbimuose nurodytų kainų!

Automobilio pirkimo užbaigimui jums reikės pirkimo-pardavimo sutarties. Paprašykite pardavėjo, kad jis jums pateiktų visus reikalingus dokumentus: Lietuvoje reikalingas techninės apžiūros talonas ir automobilio registracijos dokumentai. Pasiteiraukite pardavėjo, ar automobilis neturi serviso istorijos knygelės – joje galima rasti informaciją apie jo priežiūros darbus bei kilometražą.

Paklauskite pardavėjo, ar automobilis buvo daužtas ar kitaip pažeistas. Pardavėjas privalo parodyti visus jam žinomus pažeidimus, net ir nežymius, kurie buvo remontuoti.

Jei automobilis jums bus perduotas tik po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, turėtumėte sutarti ir užrašyti sutartyje tikslų automobilio perdavimo laiką. Jei automobilyje yra papildomos brangios įrangos, ji taip pat turi būti surašyta. Įsitikinkite, kad jums perduoti visi dokumentai, reikalingi Lietuvoje norint užbaigti sandorį:

  • Automobilio registracijos dokumentai
  • Techninės apžiūros talonas
  • Savininko asmens tapatybės kortelė ar pasas
  • Jei savininkas ir pardavėjas yra ne tas pats asmuo - notaro patvirtintas įgaliojimas pardavėjui.

Ar jūsų naujam automobiliui bus suteikta garantija, priklauso nuo pardavėjo. Privatūs pardavėjai garantijos duoti negali, tačiau kai kurie automobilių salonai garantiją suteikia.

Skaityti toliau: Apmokėjimas