Vasara – pats tas laikas būti gamtoje, stovyklauti ir leistis į žygius po nuostabiausias Lietuvos vietoves. Visgi – dabar yra žiema. Tad ko gero dauguma jūsų, kaip ir mes, jau esate paslėpę žygiavimo batus bei palapines. Ir teisingai. Žiema – laikas, kuomet galima šiltai ir jaukiai su visa šeima įsitaisyti patogiose automobilio sėdynėse bei leistis tyrinėti įdomiausių Lietuvos kelių. Bent jau mes, Autoplius.lt komanda, tai itin mėgstame, todėl šiandien pateikiame jums keletą nuostabiausių mūsų šalies kelių, kurių grožis žiemą ne sumenksta, o tik atsiskleidžia.

Nemuno kelias

Nemuno kelias – bene žymiausias iš esančių šiame sąraše. Šis kelias jums pasiūlys ne tik itin vaizdingą maršrutą, besitęsiantį palei Nemuną, tačiau ir gausybę Lietuvos istoriją menančių objektų, prie kurių galėsite stabtelėti ir pasigrožėti, jei salone pasidarys per ankšta. Maršrutas prasideda prie Pažaislio vienuolyno komplekso, Kaune ir baigiasi už 120 kilometrų, šalia Jurbarko krašto muziejaus. O pakeliui jus vis stabtelėti gundys Vytauto Didžiojo tiltas, Aleksoto funikulierius, Tado Ivanausko Obelynės sodyba, A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus, Seredžiaus piliakalnis, Raudonės pilis ir dar daug visko. Tai maršrutas, kuris be abejonės nudžiugins vaizdais, istoriniais objektais bei įdomiais kelio vingiais.

Anykščiai – Molėtai

Šis kelias vairuotojų dar vadinamas „Beržinka“. Tai siauras ir sudėtingų posūkių kupinas klasikinis Lietuvos užmiesčio kelias, sujungiantis Molėtus ir Anykščius – du, nuostabia gamta apdovanotus mūsų šalies miestus. Beveik 45 kilometrų ilgio atkarpoje vairuotojas turės gerokai padirbėti, o tuo tarpu keleiviai bus apdovanoti nuostabiais gamtos vaizdais. Tiesa, kelyje laukia daugybė posūkių, kalnelių ir nusileidimų, tad jis gali nepatikti tiems, kas turi jautrų skrandį.

Tauragnai – Kirdeikiai

Tai gana trumpas, vos daugiau nei 12 kilometrų ilgio kelias, kurį rasite visai netoli Aukštaitijos nacionalinio parko. Kelias prasideda vienoje gražiausių Lietuvos vietų. Tauragnuose, leidžiantis nuo kalno vienoje pusėje pamatysite nuostabaus grožio Labės ežerą, o kitoje – giliausią Lietuvoje, 62,5 m. gylio ežerą, Tauragną. Nusileidus žemyn prasidės bene daugiausiai posūkių turintys 12 kilometrų, kuriuose tik esate važiavę. Kelias gana pavojingas, jame gausu kalniukų, nusileidimų ir posūkių. Kai kurie iš jų – akli. Tad nepaisant to, kokia euforija kartais gali apimti vairuotoją – svarbu pasirinkti teisingą greitį ir būti budriu. Ypač – jei šiais keliais grožėtis, kol viskas nuklota sniegu. Na, o jei pasieksite Kirdeikius, būnant šiame regione tiesiog būtina aplankyti ir Ginučių miestelį.

Molėtai – Kaltanėnai

Tai – dar vienas su Molėtų kraštu susijęs maršrutas. Tik šį kartą jis ne baigiasi, o prasideda šiame mieste. Kelio atkarpa siekia šiek tiek daugiau nei 41 kilometrą. Tai vingiuotas kelias, kuris savo linksmaisiais kalneliais ir aštriais posūkiais džiugins vairuotoją, o vaizdais – keleivius. Šioje kelio atkarpoje galėsite grožėtis ne tik daug istorijos mačiusią ir pusę šalies gyvūnijos talpinančią Labanoro girią, tačiau ir daug žavingų kaimo miestelių. Pakeliui sutiksite Mindūnus, Laukagalį, Labanorą ir dar daugiau. Pravažiuosite pro ne vieną piliakalnį bei iš akmenų pastatytą bažnyčią. Tiesa, būtent mažų kaimelių šiame maršrute itin daug, tad atsakingai pasirinkite greitį. Tokiu atveju ir vietinių gyvenimas nebus sutrikdytas.

Smiltynė – Nida

Šį, šiek tiek ilgesnį nei 45 kilometrų maršrutą, jau turbūt aplankė dauguma skaitančių tekstą. Tačiau jei to dar nepadarėte – jūsų laukia tikras malonumas. Su keltu persikėlus į Kuršių Neriją turėsite sumokėti įvažiavimo mokestį. Už šio punkto prasideda vingiuotas, milžiniškomis pušimis ir Kuršių marių vaizdais pagardintas maršrutas. Čia ypač gražu, kai aplink daug sniego. Tiesa, kelias siauras ir pavojingas. Jame rasite daug aklų posūkių, o vasaros metu – neatsakingų poilsiaujančių vairuotojų. Šiame kelyje yra įvykusi ne viena skaudi avarija, tad tiek greitį, tiek atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio reikėtų pasirinkti itin atsakingai.

Vievis – Aukštadvaris

Paskutinysis šio sąrašo maršrutas prasideda Vievyje, tęsiasi per Pakalniškes, Semeliškes ir baigiasi Aukštadvaryje. Ilgis – 33 kilometrai. Šiame, netoli Vilniaus besidriekiančiame maršrute rasite miestelių, miškų ir plačiai atsiveriančią panoramą turinčių laukų, tad keleiviai tikrai neliks nuskriausti. Vairuotojui taip pat bus darbo. Daug posūkių, o kai kurie iš jų – akli. Nors šioje Lietuvos dalyje tai nėra įprasta – rasite ir kalniukų. Kelio danga pirmąją ruožo dalį yra nelygi ir prasta, tad vairuotojui teks važiuoti atsakingai. Pravažiavus Semeliškes asfaltas taps kokybiškesnis, tad bus galima šiek tiek atsipalaiduoti.

Žiema – tikrai ne priežastis sėdėti namuose. Taip, stovyklauti ar leistis į žygius nepatyrusiems gali būti kiek vėsoka, tačiau puiki alternatyva – automobilis. Mūsų šalis yra apdovanota nuostabia gamta, o sniego klostė ją dar labiau pagražina. Tad jei galvojate ką įdomaus nuveikti šį savaitgalį su savo šeima – Autoplius.lt rekomenduoja išbandyti įdomiausius Lietuvos kelius!