Kiekvienas automobilio savininkas anksčiau ar vėliau susiduria su poreikiu įsigyti papildomus automobilinius priedus ir aksesuarus. Vienas pagrindinių dalykų – automobiliniai kilimėliai, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo ne tokie jau ir svarbūs. Varle.lt automobilinės įrangos specialistų teigimu, teisingai pasirinktas automobilinis kilimėlis – tai ne tik salono švara, bet taip pat saugumas ir patogumas.

Kodėl automobiliniai kilimėliai yra svarbūs?

Pasak Varle.lt automobilinės įrangos specialistų, automobilinius kilimėlius galima priskirti prie tų automobilinės įrangos priedų, kurių reikšmingumas labai dažnai nepelnytai yra nuvertinamas. Ir taip yra iš tikrųjų, nes dauguma vairuotojų paklausti, koks jų automobilyje yra kilimėlis, paprasčiausiai neprisimins, kaip tiksliai jis atrodo ir iš kokios medžiagos yra pagamintas.

Automobiliniai kilimėliai – svarbus automobilio salono elementas, nuo kurio kokybės priklauso salono patogumas ir atmosfera. Be to, šaltuoju laiko periodu automobiliniai kilimėliai apsaugo automobilio grindis nuo korozijos ir drėgmės. Nekokybiškas automobilinis kilimėlis nesusitvarko su savo užduotimi, todėl neretai salone atsiranda nemalonus kvapas. Dažniausiai šį kvapą bandoma „užgesinti“ stipraus oro gaiviklio pagalba, tačiau reikėtų pažymėti tai, kad tokių kvapų mišinys gali tapti galvos skausmo priežastimi. Be to, automobiliniai kilimėliai lemia, kad salono tvarkymas yra daug malonesnis ir paprastesnis.

Tam, kad automobiliniai kilimėliai efektyviai atliktų savo funkciją ir ilgai tarnautų, būtina juos teisingai išsirinkti. Šiandien šių produktų įvairovė yra tokia didžiulė, kad neretai kokybiško kilimėlio pasirinkimas būna labai keblus. Kitaip tariant, tam, kad galėtume įsigyti tokį paprastą daiktą kaip automobilinis kilimėlis, privalome turėti tam tikrų žinių.

Universalūs automobiliniai kilimėliai ar pritaikyti automobilio modeliui?

Yra dvi pagrindinės automobilinių kilimėlių rūšys: universalūs, tinkantys bet kokiam automobiliui ir kilimėliai, pritaikyti konkrečiam modeliui.

Universalių kilimėlių trūkumas – jie nėra skirti konkrečiai jūsų automobiliui ir tikrai idealiai netiks net jei juos apkirpsite. Universalių kilimėlių privalumas – įsigijimo paprastumas, nes šie kilimėliai yra prieinami praktiškai kiekviename automobilinių reikmenų skyriuje.

Specialiai konkrečiam modeliui pritaikyti kilimėliai idealiai tinka automobilio salonui. Reikėtų pažymėti tai, kad, lyginant su universaliais, specialiai konkrečiam automobilio modeliui pritaikyti kilimėliai kainuoja daugiau.

Automobilinių kilimėlių tipai pagal medžiagas

Guminiai automobiliniai kilimėliai

Guminiai kilimėliai pasižymi nedidele kaina. Šio tipo automobiliniai kilimėliai turi aukštus bortelius. Tų bortelių buvimas ar nebuvimas yra gana subjektyvus vertinimo ir kokybės kriterijus, kadangi dažnai „loviuose“ kaupiasi vanduo. Pagrindiniai guminių automobilinių kilimėlių trūkumai – prastas lankstumas, trapumas esant šalčiui, didelis svoris ir nemalonių kvapų išsaugojimas.

Poliuretano automobiliniai kilimėliai

Poliuretano automobiliniai kilimėliai lengvai ir patogiai atkartoja salono grindų konfigūraciją, pasižymi aukštais borteliais ir sveria dvigubai mažiau nei guminiai. Šio tipo kilimėliai nelaiko kvapų, nekietėja šaltyje ir yra atsparūs dilimui. Pagrindinis poliuretano kilimėlių trūkumas – didelė kaina.

Medžiaginiai automobiliniai kilimėliai

Medžiaginiai automobiliniai kilimėliai puikiai sugeria skysčius, atrodo labai stilingai ir yra nesunkiai valomi. Pagrindinis šio tipo automobilinių kilimėlių trūkumas tas, kad jie ilgai džiūsta ir negali sugerti labai daug drėgmės.

Plastikiniai automobiliniai kilimėliai

Šio tipo automobiliniai kilimėliai atsirado palyginus neseniai. Gamintojai dažnai pozicionuoja juos kaip universalų sprendimą. Šiltojo sezono metu jie nesukelia įvairių kvapų, o šaltuoju yra atsparūs padidėjusiai drėgmei. Plastikinius kilimėlius įprastai gamina trečiosios šalies kompanijos, originalių tokių kilimėlių nėra. Be naudojimosi universalumo, šie kilimėliai pasižymi tiksliai automobilio grindis atkartojančia forma. Dar vienas plastikinių automobilinių kilimėlių privalumas – ilgaamžiškumas. Jie pasižymi labai dideliais borteliais, kurie pagerina eksploatavimo sąlygas žiemos metu. Pagrindinis šio sprendimo trūkumas – pakankamai slidi medžiaga. Nors gamintojai ir stengiasi sumažinti slidimo galimybę ir padaryti kilimėlių paviršių gofruotą, kol kas jiems tai ne visai pavyko. Antras dėmesio vertas dalykas tas, kad plastikiniai automobiliniai kilimėliai turėtų būti tvirtai pritvirtinami prie automobilio grindų, todėl jei jūsų automobilyje nėra fiksacijos sistemos, šis variantas ne jums.

Kokio tipo automobilinius kilimėlius rinktis?

Ištisus metus naudoti medžiaginius kilimėlius negalima. Padidėjusi drėgmė žiemos sezono metu, druskos ir cheminiai reagentai greitai sugadins šio tipo kilimėlius. Varle.lt automobilinės įrangos specialistai taip pat nepataria visus metus eksploatuoti ir guminių kilimėlių. Jie lemia, kad salonas prisipildo nemalonaus kvapo, jei automobilis kiek pastovi saulės nutviekstoje vietoje arba gali lemti grindų koroziją dėl temperatūrų salone skirtumų. Plastikinių automobilinių kilimėlių sprendimai tiks toli gražu ne visiems, nes ne kiekviename automobilyje yra grindų dangos tvirtinimų. Panašių automobilinių kilimėlių eksploatavimas be fiksatoriaus yra nesaugus. Todėl natūralu, kad kyla klausimas: kokio tipo rinktis? Į šį klausimą vieno teisingo atsakymo nėra. Daug priklauso nuo konkretaus automobilio ir eksploatavimo sąlygų. Pasak Varle.lt automobilinės įrangos specialistų, vienas protingų ir praktiškų sprendimų – vasarai pirkti stilingus medžiaginius kilimėlius, o žiemai rinktis guminius su aukštais borteliais.