Automobilinis šaldytuvas – neįtikėtinai praktiškas daiktas, kuris labai pravers vasaros sezono metu. Karštą vasaros dieną išsiruošę į ilgą kelionę automobiliu visi be išimties norime, kad maisto produktai, kuriuos pasiimame su savimi, kuo ilgiau išliktų švieži ir išsaugotų savo skonio savybes. Automobilinis šaldytuvas suteikia mums tokią garantiją. Tačiau pasirinkti tinkamą įrenginį ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasak Varle.lt buitinės technikos specialistų, priimant sprendimą įsigyti automobilinį šaldytuvą verta atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Medžiagos

Vienas iš gerą kokybę charakterizuojančių faktorių – izoliacinė medžiaga. Varle.lt automobilinių šaldytuvų specialistai rekomenduoja turėti omenyje tai, jog blogesnės kokybės įrenginiuose izoliatoriumi yra polistirenas. Dėl šitos priežasties vertėtų ieškoti šaldytuvų, kurie užpildyti specialiomis putomis, kurios žymiai geriau pasiteisina kaip izoliatorius.

Maitinimas

Įprastai automobiliniai šaldytuvai būna 12V arba 14V bei 230 V. Daug keliaujantiems žmonėms rekomenduojama rinktis įrenginį, kuris maitinamas tiek 12V degiklio dėka, tiek pasižymintis galimybe prijungti jį prie 230V tinklo. Toks automobilinis šaldytuvas padės išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo labiausiai netinkamu tam metu.

Rinkoje taip pat galima rasti kompresorinius automobilinius šaldytuvus. Šių įrenginių maitinimo būdas yra panašus į šaldytuvų, kuriuos visi turime savo namuose. Vertėtų paminėti, jog tokie įrenginiai pasižymi išties puikiomis šaldymo savybėmis, todėl yra žymiai brangesni.

Varle.lt specialistai teigia, kad įsigijus automobilinį šaldytuvą nereikėtų pamiršti patikrinti automobilio akumuliatoriaus būklės automobilyje. Taip pat jokiais būdais negalima nepalikti šaldytuvo nakčiai automobilyje.

Energijos sąnaudos

Reikėtų pažymėti, jog elektros energijos sąnaudos priklauso nuo aplinkos temperatūros bei elektros šaltinio – kintamosios ar nuolatinės srovės. Nuolatinės srovės atveju energijos sąnaudos būna kiek mažesnės.

Talpa

Iš esmės renkantis automobilinio šaldytuvo talpą, reikėtų paprasčiausiai vadovautis savo individualiais poreikiais bei atsižvelgti į automobilį, kuriame bus naudojamasi šiuo įrenginiu. Dažniausiai pasitaikantys modeliai – tai šaldytuvai nuo kelių iki 30 – 40 l. Svarbiausia, kad talpa būtų optimali jūsų poreikiams bei patį įrenginį galima būtų ergonomiškai patalpinti automobilyje – tai reiškia pavyzdžiui, jis būtų saugiai atidaromas ir uždaromas kelionės metu.

Šaldymo temperatūra

Priklausomai nuo rūšies, automobiliniai šaldytuvai pasižymi įvairiu našumu. Termoelektriniai šaldytuvai maksimaliai gali pasiekti apie 7 – 8°C temperatūrą. Didesniu našumu pasižymi kompresoriniai ir absorbciniai šaldytuvai, kurių pažangesni modeliai gali pasiūlyti net – 20°C siekiančią temperatūrą.

Į ką dar verta atkreipti dėmesį įsigyjant automobilinį šaldytuvą?

Jei automobilinį šaldytuvą ketinama naudoti išimtinai karštomis vasaros dienomis, pilnai užteks nedidelio mobilaus varianto. Tačiau jei dažnai keliaujama su mažu vaiku, vertėtų įsigyti modelį, kuris leistų pašildyti pieną.

Automobilinio šaldytuvo priedai

Automobiliniai šaldytuvai gali turėti nemažai papildomų elementų, kurie labai pravers jo naudojimo metu.

  • Laikikliai palengvina šaldytuvo transportavimą. Jie turėtų būti patogūs ir praktiški. Į šį elementą vertą atkreipti ypatingą dėmesį tada, jei dažnai nešiosite šaldytuvą iš vienos vietos į kitą, pavyzdžiui, iš automobilio į paplūdimį.
  • Temperatūros reguliavimas. Kai kuriuose šaldytuvuose yra rankinio temperatūros reguliavimo galimybė. Todėl tokiuose modeliuose maisto produktus galima atšaldyti iki individualiai pasirinkto temperatūros lygmens.
  • Temperatūros indikatorius parodo esamą automobilinio šaldytuvo temperatūrą ir leidžia sistemingai ją kontroliuoti.
  • Apsauga nuo akumuliatoriaus išsikrovimo. Šios funkcijos dėka bus išvengta pilno automobilio akumuliatoriaus išsikrovimo.
  • Šildymo ir šaldymo valdiklis naudojamas tik elektriniuose šaldytuvuose ir parodo esamą šaldytuvo darbo režimą.

Patarimai

  • Apsispręskite, dėl vietos automobilyje, kurioje įrengsite šaldytuvą ir atsižvelkite į ją rinkdamiesi jo konfigūracijas.
  • Atkreipkite dėmesį į šaldytuvo tvirtinimo galimybes automobilio viduje.
  • Labai rekomenduojama, kad šaldytuve būtų integruotas įtaisas, kuris valdytų didžiausią leistiną automobilio akumuliatoriaus išsikrovimo lygį.
  • Maitinimo laidas turėtų būti ne trumpesnis nei 2 m.
  • Automobilinio šaldytuvo dangtis turėtų sandariai užsidaryti, kad būtų išvengta jo atsidarymo smūgio ar važiavimo nelygiu keliu metu.