29-erių japonas įveikė viso pasaulio kartingo meistrų pasipriešinimą ir praėjusį savaitgalį Austrijos „Red Bull Ring“ lenktynių trasoje tarp „Red Bull Kart Fight“ čempionu. Visą šeštadienį sportininkai neturėjo laiko atsikvėpti: vyko keturi pusfinalio važiavimai ir vienas „Grand Final“, trukęs net 30 minučių.

Antrą vietą užėmė septyniolikmetis italas Andrea Tognalli, akimirka aplenkęs Ivaną Višaką iš Kroatijos. Balkanų valstybės atstovo važiavimas finale užėmė kvapą daugeliui žiūrovų ir visus kartingo specialistus privertė išplėsti akis: pirmame rate jis apsisuko ir liko paskutinis, tačiau tokia nesėkmė nesutrukdė kovingam kroatui aplenkti 20 varžovų per likusias minutes ir lipti ant podiumo.

„Red Bull Kart Fight“ pasaulio čempionate dalyvavo ir lietuvis Martynas Griška – jis užėmė ketvirtą vietą. Visą dieną buvęs tarp lyderių, lietuvis finale praleido į priekį nedaug greitesnių už save tą pusvalandį turėjusį kroatą.

„Nuo pat momento, kai pamačiau trasą, likau sužavėtas. Daug techniškų posūkių, aukščių skirtumai ir daug lenkimo galimybių. Treniruočių metų stengiausi kuo geriau perprasti trasą ir jau jų metu paaiškėjo, kas bus mano pagrindiniai konkurentai kovojant dėl pirmos vietos. Treniruotėse kelis kartus sekiau Andrea ir Ivaną bei sukūriau savo strategiją“, - pergalės receptą atskleidė M. Kubo.

Jis pasakojo nuo pat atvykimo tikėjęsis lipti ant nugalėtojų pakylos. Japonijoje atranka į finalą buvo ypač sunki ir atkakli, tad M. Kubo ne veltui tikėjosi pakartoti savo tautiečio Shinji Sawada sėkmę 2012 metais.

„Aš atvykau čia tikėdamasis lipti ant podiumo. Tai nebuvo lengva – lenktynės buvo sunkios, o finalas nuostabus. Startavau penktas ir turėjau pasistengti“, - po finišo pasakojo antras finišavęs A. Tognalli iš Italijos.

Jis išskyrė nuostabią kovą su kroatu: „Mes kovėmės nuostabiai, pastoviai lenkdami vienas kitą. Aš nesugebėjau nuo jo atitolti, tačiau paskutinį ratą įveikiau idealiai – niekas nebūtų manęs pavijęs“.

Šeštadienio važiavimuose dalyviai startavo keliais skirtingais būdais: stovėdami vietose, kartingams važiuojant (iš eigos), tačiau daugiausia žavesio sukėlė legendinė Le Mano 24 val. lenktynių startu praminta procedūra. Lenktynininkai išrikiuojami vienoje trasos pusėje, kartingai - kitoje. Davus startą, dalyviai bėga prie savo kartingų, sėda į juos ir važiuoja į trasą.

Kartingo lenktynininkams treniruotėse padėjo buvęs F-1 pilotas Sebastienas Buemi, o pertraukėlių metu nuobodžiauti neleido specialią programą surengęs NASCAR automobilis.

Lenktynių finalo rezultatai: