D. Butvilas, šį savaitgalį startuosiantis Europos ralio čempionato Portugalijos etape Azorų salose, neslepia įspūdžių, kad apie tokias trasas gali svajoti daugelis ralio lenktynininkų. „Šiandien surašinėjome stenogramą įdomiausiam ruožui mano gyvenime. Jis driekiasi vulkano kraterio viršūne! Keliukas labai siauras, techniškas ir sudėtingas. Net kelis kartus nusileidžiame stačiu kraterio šlaitu ir vėl kylame aukštyn. Sunku nupasakoti tą jausmą, koks mažas pasijauti ten viršuje! Stenogramą surašinėjome daugiau nei valandą. Tuose 28 km atrodo rasi visko, ko tik gali norėti ralio pilotas!“ – įspūdžiais dalinasi D. Butvilas.

Lenktynininkas taip pat pasidalino nuotrauka iš būsimo specialaus greičio ruožo, kuris yra milžiniškoje duobėje. „Su šiuo greičio ruožu įdomumas yra tas, kad žiūrovai čia viską stebės nuo šlaito iš viršaus. Jie ir matys viską kuo puikiausiai, ir bus visiškai saugūs!“ – kalba ralistas.

Anot greičiausio Lietuvos ralio lenktynininko, atmosfera Azorų salose ypatinga. „Nors ir jaučiama įtampa besiruošiant būsimam raliui, bet šitų žmonių tarpe aš nebe naujokas ir mane čia jau pažįsta. Šiais metais tai jubiliejinis – 50-asis Azorų ralis, tad jam dėmesio skiriama dar daugiau. Sulaukiau nemažai pagalbos iš daugkartinio Lenkijos čempiono K. Kajetanowicziaus. Jis čia buvo praeitais metais, ir yra vienas čempionato lyderių. Tiek jis, tiek šturmanas man pataria, į ką atkreipti dėmesį. Kajto turi didelę patirtį su Subaru automobiliu – vairuodamas jį yra tapęs Lenkijos čempionu. Dabar jo tikslas - Europos čempiono vardas. Jis yra motyvuotas ir gerai pasirengęs, todėl nuoširdūs komentarai iš jo lūpų gali pasirodyti daugiau nei naudingi!“

Gaunamų patarimų svarbą Dominykas Butvilas pagrindžia tuo, kad ilgiausią tiesiąją, kurią užsirašė stenogramoje antradienio susipažinimų metu yra 200 metrų ilgio. „Čia vieni posūkiai, aukšti šlaitai, atkarpos tarp posūkių vos po 50 metrų ir taip dešimtis kilometrų. Koncentracija, koncentracija ir dar kartą koncentracija – ji čia privaloma kaip oras. Menka klaida ir automobilio kėbulą arba važiuoklę pakabinsi ant uolų,“ – trasų specifiką pristato vilnietis.

Europos ralio čempionato Portugalijos etapas vyks birželio 4-6 dienomis. Dominykas Butvilas, 2012 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, 2014 metais tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos istorijoje lenktynininku pasirašiusiu sutartį su profesionalia užsienio komanda. D. Butvilas kartu su „Subaru Poland Rally Team“ 2014 metais iškovojo Lenkijos vicečempiono titulą.