Šonu slystantis vilkikas – tokia frazė dažniau atsiduria kriminalų nei automobilių sporto skiltyje. Komanda iš Lenkijos „STW Drift Team“ ne pirmus metus įrodinėja priešingai. Jų paruoštam „Volvo FM12“ vilkikui frazė „šoninis slydimas“ tinka labiau nei „veidrodžių gabenimas“.

Šios neįprastos transporto priemonės istorija prasidėjo 1998-aisiais, kai „Volvo FM12“ išriedėjo pro gamyklos vartus. Pirmieji metai jam nebuvo išskirtiniai – vilkikas atliko darbą, kuriam buvo sukurtas. Gabenti krovinius. 

Viskas drastiškai pasikeitė praėjus bene dešimčiai metų, kai Lenkijoje jau gerai žinoma „STW Drift Team“ ieškojo naujų, pasaulyje dar neišpopuliarėjusių būdų, kaip nustebinti žiūrovus. Tuometinis vilkiko vairuotojas Adamas Fijalas taip pat ieškojo kažko naujo – jį žavėjo „driftas“ ir vieną dieną jam į galvą toptelėjo mintis: „O kodėl nepabandyti slysti šonu su vilkiku?“

Neilgai trukus, „STW Drift Team“ ir A. Fijalas surado vienas kitą ir greitai rado bendrą kalbą. „Praktiškai bet kuris vilkikas yra paruoštas „driftui“ – juk esminis dalykas šiame sporte yra blokuotas automobilio diferencialas, o vilkike šis dalykas yra“, – juokauja lenkas.

Slydimas standartiniu vilkiku nėra paprasta užduotis. Jie nėra pritaikyti šio sporto apkrovoms bei slydimui apskritai, tad pradžia A. Fijalui nebuvo lengva: „Priversti tą daiktą slysti šonu buvo sunkiau nei surasti adatą šieno kupetoje“.

„Volvo FM12“ buvo modifikuotas kaip tikras „drifto“ automobilis. Pakeista ir sukietinta jo pakaba, kad vilkikas mažiau svyruotų į šonus slysdamas. „Volvo“ taip pat laikėsi dietos – buvo išimta daug šoniniam slydimui nereikalingų elementų, tačiau tikslaus sutaupyto svorio A. Fijalas atskleisti negalėjo – dieta dar nėra baigta. Kiti patobulinimai – sportinės sėdynės bei didžiulis spoileris ant galinės dalies. Bei, žinoma, patobulintas variklis.

Ši dalis verta atskiros pastraipos. „STW Drift Team“ vilkikas šią dieną išvysto 500 AG ir net 2000 Nm sukimo momentą! Tai yra didžiausią sukimo momentą turinti šoniniam slydimui naudojama transporto priemonė visoje Lenkijoje, greičiausiai ir visoje Europoje. Jeigu ne pasaulyje. „drifTIRem“ komandos vadinamas vilkikas taip pat turi azoto suboksido sistemą – NOS. Jos pagalba ir buvo išgauta nemaža papildoma galia, lyginant su standartiniu vilkiku.

„Tai – dar ne pabaiga. Greitu metu „Volvo FM12“ turės 100 AG daugiau ir jau ruošiame jam naują aerodinaminį paketą. Kam? Kad būtų smagiau“, – šypsodamasis sako A. Fijalas.

„Artimiausias mūsų pasirodymas – Kaune. „Drift Allstars“ varžybų metu atliksime specialią programą – esu įsitikinęs, žiūrovai to bus dar nematę“, – užtikrintai pasakojo vieno galingiausių vilkikų visoje Europoje vairuotojas.