Ruduo – pats lietingiausias metų laikas. Nors lyja ir ne taip smarkiai, kaip vasarą, tačiau žymiai dažniau. Vairuotojai irgi turi prisitaikyti prie pavojingesnių kelio sąlygų, rašoma „Renault“ pranešime spaudai.

„Lietui lyjant, pirmiausia reikėtų važiuoti lėčiau nei saulėtą dieną ir stengtis staigiai nestabdyti. Antra, prieš važiuodami, patikrinkite padangas. Jei jūsų automobilio padangos senos ir jų protektorius nusidėvėjęs, stabdymo kelias bus ilgesnis, o esant šlapiai keliai dangai, jos gali buksuoti,“ – teigia Zbigniewas Weselis, „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius. 

Prieš sėsdami prie vairo 

Rudenį reikia dažniau patikrinti valytuvų būklę. Jei pamatysite, kad jie tinkamai nenuvalo vandens nuo stiklų, pakeiskite juos naujais. Taip pat būtina reguliariai patikrinti visas automobilio šviesas ir iš karto pakeisti perdegusias lemputes. 

„Nepamirškite, kad ruduo – labiausiai debesuotas metų laikas, todėl įjungtos šviesos netgi dieną pagerins matomumą. Gatvėse pastebime daug vairuotojų, kurie į šią problemą nekreipia dėmesio,“ – perspėja „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Jei į automobilį įlipote lyjant, prieš pradėdami važiuoti, pirmiausia į kilimėlį nusausinkite batų padus, nes šlapi padai gali lengvai nuslysti nuo pedalo. 

Kai vairuojate

„Abi rankas reikia laikyti ant vairo. Šis principas galioja visais metų laikais, tačiau ypač svarbu jo laikytis lyjant, nes esant šlapiam keliui, sukibimas su kelio danga gali staiga pablogėti ir jūs nebesuvaldysite automobilio,“ – akcentuoja instruktoriai. 

Kai lyja ilgai, vėžėse kaupiasi lietaus vanduo, o nelygiose arba pažeistose kelio vietose susiformuoja balos. Kad neapgadintumėte automobilio, per balas važiuokite itin atsargiai, nes po vandeniu gali pasitaikyti duobių. Be to, jei važiuosite lėtai, pamatę, kad staiga darosi gilu, suspėsite sustabdyti automobilį. „Niekada nepamirškime pėsčiųjų. Balos dažnai telkšo prie kelkraščių, todėl jei per jas važiuosite pernelyg energingai, aptaškysite pėsčiuosius,“ – primena „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Lietingu oru stenkitės nevažiuoti iš paskos sunkvežimiams ir autobusams – geriau juos atsargiai aplenkite. Didelės tokių transporto priemonių padangos taško daug vandens, todėl gali atsitikti, kad laikinai nieko nebematysite. „Pasitaikius tokiai situacijai, jokiu būdu neužsimerkite – išmokite kontroliuoti tokią automatišką savo reakciją,“ – perspėja instruktoriai.