Australijoje, Melburne atliktas tyrimas parodė, kad automobilyje besiblaškantys maži vaikai vairuoti trukdo žymiai labiau nei mobilieji telefonai.

„The Telegraph“ teigia, kad per tris savaites buvo stebimos 12 šeimų. Kiekvienos šeimos automobilyje buvo sumontuotos keturios kameros, stebinčios tiek vaikų, tiek vairuotojų elgesį.

Buvo ištirta daugiau nei 90 kelionių, o rezultatai parodė, kad vaikai vairuotojų dėmesį nuo kelio nukreipia net 12 kartų labiau nei mobilieji telefonai.

Teigiama, kad per vidutinę 16 minučių trukmės kelionę, vairuotojo akys nuo kelio nukrypsta vidutiniškai 3 minutėms ir 22 sekundėms. Dėl vaikų vairuotojai nuo kelio nusigręžia maždaug 24 sekundėms, tuo tarpu dėl mobiliųjų telefonų – 2 sekundėms. Mat, Australijoje vairuotojai taip pat baudžiami dėl naudojimosi mobiliaisiais telefonais prie vairo, todėl čia labai paplitusi laisvųjų rankų įranga.

Tokiose situacijose lyginant moteris su vyrais, galima akcentuoti, kad motinos daug atsakingiau veža savo vaikus – didelė tikimybė, kad tėvai pradės bendrauti, žiūrėti per veidrodėlį ir kalbinti vaikus, taip nukreipdami savo dėmesį nuo kelio.

Didžiojoje Britanijoje, Norlando koledže („Norland College“) buvo įkurta speciali auklių paruošimo programa „Nanny Drive iQ“, kur auklėms yra aiškinamos paskaitos apie vaikų vežimo automobiliu techniką.

Teigiama, kad neretai, savo vaikams gero linkėdami tėvai juos patiki į mokyklą nuvežti savo auklėms. Tačiau čia taip pat dažnai susiduriama su problema – tėvai nė nenutuokia, kokia yra auklės vaidmenį atliekančio žmogaus vairavimo įgūdžiai.