Kasmet Europos keliuose vykstančiame elektromobilių maratone, kuris užsuka ir į Lietuvą, šiemet pirmą kartą visą trasą įveiks ir Lietuvos komanda. Debiutantai „Judu Vytautas Team“, šiame maratone važiuosiantys komerciniu įkraunamu hibridiniu automobiliu, žada garsinti Lietuvos vardą bei nustebinti ne tik maratono dalyvius ir žiūrovus, bet ir patį maratono globėją – Monako princą.

1930 m. pasaulis išvydo pirmąjį automobilių maratoną iš Talino į Monaką. 1938 metais graži tradicija baigėsi, kai Estiją okupavo ir ją nuo Europos atskyrė geležine uždanga. 2011 m. sena tradicija buvo atkurta, o startą atgimusiam maratonui, kuriame pradėjo varžytis elektromobiliai, davė Monako princas Albertas II.

Šiemet pirmą kartą visą trasą, nuo Sankt Peterburgo iki Monte Karlo, išbandys ir ekipažas iš Lietuvos. Birželio 3 dieną startuosianti „Judu Vytautas Team“ žada visus ralio dalyvius ir žiūrovus nustebinti prie starto linijos pastatydami pirmą kartą tokiose lenktynėse dalyvausiantį ne asmeninį, o komercinį automobilį.

„Judu Vytautas Team“ važiuos Lietuvoje projektuotu ir pagamintu įkraunamu hibridiniu komerciniu automobiliu, panaudojant populiariojo „Iveco Daily“ bazę. Šį automobilį kartu sukūrė UAB „Transmitto“ ir UAB „Elinta“.

„Dažnai kalbame apie būtinybe taupyti degaalus asmeninėse kelionėse. Tačiau nereikia užmiršti komercinio transporto, kuris suvartoja daugiau degalų už asmeninius automobilius. Šio transporto priemonių segmento „žalinimas“ sutaupytų gerokai daugiau gamtos išteklių“, – teigia „Judu Vytautas Team“ komandos atstovai Vytautas Dailydka ir Vytautas Kleinauskas.

Staigmenos Monako princui

Minėtu automobiliu kirtę Monako F-1 trasos finišo liniją, kuri simbolizuos ir maratono pabaigą, ekipažo nariai nežada sustoti stebinę Europos ir įteiks Monako princui, kuris žinomas kaip itin didelis ekologijos šalininkas, išskirtines dovanas, kurios parodys, kad Lietuvoje sėkmingai vystomi ekologiją skatinantys ir užtikrinantys gaminiai, kurie tinka net ir monarchams. Komanda dar kartelį pasauliui primins apie Lietuvą bei sutvirtins Lietuvos ir Monako ryšius.

Kol kas „Judu Team“ nariai nenori atskleisti, kokios tai bus dovanos, tačiau pripažįsta, kad jos yra itin susijusios su ekologiškumu, bei yra 100 proc. sukurtos Lietuvoje. Viena iš jų yra susijusi su ekologiško tipo transporto priemonių skatinimu.

Komandos nariai taip pat pastebi, kad dovanų krepšys, nors ir paruoštas, tačiau dar nėra pilnas. Tad kiekvienas norintis gali siūlyti, ką dar itin ekologiško ir sukurto Lietuvoje galima perduoti Monako princui. Tai galima padaryti komandos Facebook paskyroje. Kuomet bus surinktas visas ekologiškų dovanų krepšys, tuomet žadama atskleisti, kokių lauktuvių iš Lietuvos sulauks Monako princas.

Lietuvos komandos startas be partnerių būtų sudėtingas, todėl „Judu Vytautas Team“ dėkoja jau prie projekto prisidėjusiems savo partneriams, kurie neabejingi naujoms idėjoms, iššūkiams ir ekologijai.

Birželio 6 d. maratono dalyviai aplankys Panevėžį ir Kauną.

Elektromobilių maratono skaičiai:
Startas - 2014.06.03, Finišas - 2014.06.14
11 šalių | 35 miestai | 35 vairavimo valandos | 12 dienų | 4000 km