„Nežinau ką ir kaip reikės daryti, bet aš neketinu šiemet taip lengvai atiduoti čempiono vardo“ – tokius žodžius rinko vienas iš „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ favoritų Timas Simniška. „Drifter.lt“ ekipos lyderis jau spėjo prakeikti visus tuos, kurie pakeitė IV-ojo etapo datą ir taip etapą sudubliavo su vestuvėmis, kuriose Timas pasižadėjęs dalyvauti.

Šiuos žodžius buvęs Lietuvos „drifto“ karalius renka ne be reikalo – po trijų etapų jis nuo lyderiaujančio daugkartinio čempiono Andriaus Vasiliausko atsilieka vos 8 taškais ir, iki čempionato pabaigos likus dviems etapams, Timas žūtbūt privalo gauti taškų šį sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ vyksiančiame „Uphill Drift PRO“ etape.

Panaši situacija ir tarp kiek daugiau atsilikusių, tačiau vis dar rankas į „drifto“ karūną tiesiančių Manto Kulvinsko, Kęstučio Kelpšos, Andriaus Čibirkos ir Povilo Lencevičiaus. Visi šie sportininkai turi puikias teorines ir praktines galimybes lipti ant čempionato nugalėtojų podiumo, tačiau nei vienam iš jų tai nebus lengva. 

Arčiausiai tikslo po Timo ir Andriaus – Mantas Kulvinskas. Vienintelis iš lyderių ketverto nėra tapęs „drifto“ karaliumi Lietuvoje ir, turėdamas 196 įskaitinius taškus, Mantas tikrai mąsto apie podiumą, jei ne aukščiausioje, tai bent antroje ar trečioje pozicijose. Jo 700 arklio galių bolidas šiemet nei karto jo nenuvylė, o laisvu nuo šoninio slydimo varžybų metu, dar geba parvežti taures ir iš „Autoplius Fast Lap“  lenktynių. 

Jam įkandin, atsilikęs kone keturiomis dešimtimis taškų – Andrius Čibirka. Šis patyręs sportininkas visada mokėjo ir moka pateikti staigmenų, tad jis gali tapti žmogumi, sumaišančiu kortas lyderiams. To reiktų tikėtis – praeitais metais „Čipas“ keikė savo vos 300 arklių turėjusį variklį, šiemet šis skaičius bent padvigubėjo, tad kilti į kalną problemų jau nebebus.

Būtent tą patį variklį šiuo metu rengia vienas iš pajūrio velnių – Kęstutis „Kipšas“ Kelpša. Niekaip kitaip nepavadinamu, kaip tik „nurautu“ vairavimo stiliumi pasižymintis pilotas galbūt ir susidurs su galios stoka kylant į kalną, tačiau kas kartą jis geba tai kompensuoti visiškai protu nepamatuotais poriniais važiavimais – tai vienas laukiamiausių žiūrovų favoritų.

Teorines galimybes į podiumą dėsto ir „NP Team“ atstovas Povilas Lencevičius. Su naujo automobilio techninėmis problemomis visą sezoną kariaujantis pilotas nenuleidžia rankų ir jau du savaitgalius iš eilės leidžia „Nemuno žiede“ intensyviai treniruodamasis ir tuo pačiu gaudydamas vis išlendančias variklio valdymo problemas. 

„Tai turbūt lepiausias variklis, kurį kada nors sukūrė BMW koncernas – vos tik „kažkas“ ir jis pradeda ožiuotis kaip vaikas žaislų parduotuvėje“, – tokiais žodžiais Povilas apibūdina savo dviejų turbinų 3 litrų darbinio tūrio agregatą. Kartu su Povilu savaitgalius trasoje leidžia ir komandos jaunėlis, šešiolikmetis Džiugas Matusevičius, kuris nepraleidžia progos tobulinti savo porinių važiavimų įgūdžius su komandos senbuviais ir jau kitąmet ketina sudrebinti PRO lygos gretas.

Be visų šių dalyvių čempionate blaškosi dar vienas koziris – tai Darius Balys. Ilgametę važiavimo patirtį turintis Darius stebuklo dėka startavo trečiajame čempionato etape, kur tuo pačiu pirmą kartą išbandė savo bolidą. Patekęs į kvalifikaciją, be treniruočių važiavęs sportininkas nusileido tos dienos priešininkams, tačiau po to atėjusiame „Prestigio EEDC“ ir praeitą savaitgalį vykusiame „Kretinga Drift“ renginiuose, Lietuvos  šoninio slydimo legenda gerokai pataisė savo formą ir neabejotinai pabandys sugadinti visus čempionato taškų skaičiavimus. Po pastarųjų varžybų „Drifter.lt“ atstovas vėl grįžo prie minčių apie kompresorių, kuris gerokai padidintų variklio galią – tai kol kas nepavykęs projektas, tačiau iki sekmadienio varžybų dar lieka 5 naktys, o tai daugiau nei pakankamai laiko. 

Išvados žvelgiant į turnyrinę lentelę? Šoninis slydimas gyvas! Šį sekmadienį galima laukti neįtikėtinų pasirodymų: trasa greita ir pakankamai sudėtinga, dalyviai stiprūs ir pasiruošę gauti pylos nuo žmonų už švenčių praleidinėjimą, tad azarto ir gero „drifto“ tikrai bus. Trasos vartai žiūrovams atidaromi nuo 11 val., bilietai parduodami renginio vietoje.