Vairuotojams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones, nuo šių metų liepos 1 d. „Regitroje“ įsigalios paprastesnės teorijos egzamino laikymo sąlygos.

Minėti vairuotojai teorijos egzaminą galės laikyti egzaminui pasiruošę savarankiškai, neturėdami vidurinio išsilavinimo ar nebaigę teorijos mokymo kurso vairavimo mokykloje. 

Egzamino sąlygų pasikeitimas gyventojams bus naudingas: savarankiškai pasiruošę, teorijos egzaminą „Regitroje” jie galės laikyti anksčiau, nei leidžiama dabar. Šiuo metu savarankiškai pasiruošus teorijos egzaminą leidžiama laikyti tik turint ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą (jo nereikalaujama tik suteikiant teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius). 

Naujovė aktuali gyventojams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones ir norintiems mokytis praktinio vairavimo su šeimos nariu. Mokytis su šeimos nariu leidžiama tik išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“. Tad nuo liepos 1 d., pasikeitus teorijos egzamino sąlygoms, savarankiškai pasiruošus bus galima anksčiau ne tik laikyti teorijos egzaminą, bet ir pradėti mokytis praktinio vairavimo su šeimos nariu bei užbaigti privalomą kursą vairavimo mokykloje. B kategorijos praktinio vairavimo leidžiama mokytis nuo 17 metų, o laikyti egzaminą „Regitroje“ – nuo 18 metų.

Teisę vairuoti A1 ir B1 kategorijos transporto priemones galima įgyti nuo 16 metų, A2 ir B – nuo 18 metų, A – nuo 20 metų (įvykdžius papildomas sąlygas), arba nuo 24 metų. 

Šiemet iki birželio 10 d. A1 kategorijos transporto priemonių teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“ išlaikė  49 vairuotojai, A2 – 103, A – 438, B – 15132 vairuotojai.