Norintys pasitikrinti, kiek apytiksliai alkoholio galėtų būti jų organizme, nuo šiol galės tai padaryti naudodamiesi lietuviška nemokama mobiliąja programėle.

Programėlė „Borjomi Alcometer“ išlaikė testą ir leidžia patikimai įvertinti, kada alkoholio koncentracija organizme neviršija vairuotojams leistinos ribos.

Atsidarius „Borjomi Alcometer“ reikia įvesti savo lytį, svorį, ūgį ir nurodyti suvartotus alkoholinius gėrimus ir jų kiekį. Tuomet programėlė pagal gautus duomenis suskaičiuoja alkoholio koncentraciją kraujyje ir nurodo laiką, kada alkoholio koncentracija organizme neviršys leistinos ribos ir bus galima vairuoti.

Adaptuotomis „Borjomi Alcometer“ versijomis jau naudojasi latviai, estai ir ukrainiečiai.

Tikrino ar skiriasi

Lietuvoje vykdytame eksperimente – ar skiriasi „Borjomi Alcometer“ rodmenys, lyginant juos su tikrų alkoholio matuoklių parodymais – dalyvavo trys vyrai. Pirmasis išgėrė 1 l alaus, antrasis – 300 ml vyno, trečiasis – 200 ml viskio.

Eksperimente naudoti du alkoholio kiekio iškvepiamame ore matuokliai – „Alcofind Pro X-5“ ir panašus į Lietuvos policijos pareigūnų naudojamą – „Dräger Alcotest 3000 LT“.

Eksperimento dalyviai kas pusvalandį pūtė į alkoholio matuoklius ir lygino rezultatus. Paaiškėjo, kad „Borjomi Alcometer“ rodomas promilių skaičius viršydavo alkoholio matuoklių rodmenis. Kai programėlė parodydavo, kad promilių kiekis tapo mažesniu negu 0,4 ir galima sėsti prie vairo, organizmuose matuokliai išvis nebeaptikdavo alkoholio pėdsakų.

Programėlės kūrėjai pabrėžia, kad rezultatai yra tik orientaciniai. Promilių kiekį organizme ir alkoholio pasišalinimo greitį taip pat lemia organizmo būklė, nuovargis, vartoti maisto produktai ar skysčiai.

„Borjomi Alcometer“ rodydama kiek didesnius nei realius skaičius, skatina po alkoholio vartojimo kuo ilgiau nesėsti prie vairo ir taip apsidrausti, dar labiau saugant save ir aplinkinius.

Nemokamą „Borjomi Alcometer“ programėlę galima atsisiųsti iš „iTunes“ ir „Google Play“ parduotuvių, pasinaudojus šiomis nuorodomis: AndroidiPhone