Išgirdus šį pavadinimą pirma kylanti mintis turbūt yra parankinių priemonių pagalba surinkta gelda, tačiau anaiptol – pakalbintas projekto vadovas Mindaugas pasakoja, jog tai tarptautinis, gilias šaknis turintis projektas, kuriame kolegijos vaikinai pluša jau kelerius metus. 

Projekto mintis gana paprasta – siekdami studentams suteikti praktinių žinių, dar septintąjame dešimtmetyje šį projektą sugalvojo Hiustono universiteto dėstytojai. Idėja paprasta, bet geniali – studentai netik išmoksta savo žinias pritaikyti praktikoje, tačiau ir mokosi nestandartinių sprendimų, o nesibaigiančią motyvaciją užtikrina artėjanti varžybų data.

 

Visi bolidai yra ribojami smulkiai aprašytomis taisyklėmis, tačiau projekto dalyviai pasakoja, kad būtent teorinių ir praktinių žinių jungimo procese yra palikta vietos išmastyti savo formulės pranašumą, o ne jį nusipirkti. 

Lietuvoje ši formulė pradėta lipdyti 2012 metų rudenį. Į parodą vyrukai žada atvežti jau užsikuriantį agregatą ir, kartu su juos į savo stendą priimančiais „TRT-Shop“ atstovais, visiems mielai papasakos apie formulės gamybos procesą, numatytas taisykles, bei apie patirtį, įgautą 2013 metų rugpjūtį aplankytose „Baltic Open Helsinki 2013“ varžybose. 

 

Šis projektas laikomas vienu geriausių atsakymų į Lietuvos mokymo įstaigoms gana dažnai išreiškiamą kritiką, jog nėra mokoma „tikrų“ praktinių, kasdien reikalingų žinių ir įgūdžių – „Formula Student“ moko ne tik kaip susirinkti rėminės konstrukcijos automobilį, bet ir kaip jį pagaminti pranašesnį už kitus, remiantis visomis nurodytomis taisyklėmis.

Auto-Moto sporto paroda vyks balandžio 26-27 dienomis Aleksandro Stulginskio universiteto miestelyje (buvusi Žemės ūkio akademija). Čia bus galima išvysti netik automobilių ir motociklų sporto įžymybes, bet ir sudalyvauti automobilių slalome „Liqui Moly taurei laimėti“, o sekmadienį stebėti pirmąsias oficialias „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ varžybas.

Slalomo dalyviams organizatoriai „Dolce Moto“ žada netik prizus, bet ir bilietus į parodą.