Neretai juokaujama, kad Šv. Velykos – vyriška šventė. Tokią dieną per televiziją turėtų būti rodomi vien veiksmo filmai, moterys kalbėtis su vyrais apie automobilius, o dar geriau – visi turėtų atvykti į Daukšių aerodromą ir stebėti turbūt vyriškiausią renginį – „drifto“ varžybas.

Balandžio 19 d. Kėdainiuose startuos naujas „D1Sport“ projektas – gatvės „drifto“ čempionatas („DSDC“). Ši serija skirta silpnesnę techniką turintiems sportininkams, bet nesupraskit klaidingai, net ir silpnesnė technika po priekiniu gaubtu gali turėti virš 300 AG. O jei dar už tokio „silpnesnio“ automobilio vairo sėdi Lietuvos „drifto“ scenos vilkas Darius Kepežinskas, kad trasa bus išmarginta juodomis padangų žymėmis bei paskandinta dūmuose.

Darius bus ne vienintelis pažįstamas veidas šiame renginyje. Jei sekmadieniais žiūrite TV laidą „Adrenalinas“, o konkrečiau jos dalį pavadinimu „Ruošk Roges“, tikriausiai nekils klausimų, kas toks yra Norbe. Dalyvavimą bendruomenėje nuo klipų kūrimo pradėjęs Norbertas dabar sieks įrodyti, kad yra ne ką prastesnis šonu slystančio automobilio vairuotojas.

Puikaus reginio tikimasi ir iš Ramūno Čepulio, kuris į trasą išridens „drifto“ scenai neįprastą „Honda S2000” automobilį. Lietuvoje toks automobilis šoninio slydimo varžybose buvo pasirodęs vos porą kartų, o veiksmas vyko 2009 – 2010 metais. Lietuvoje Ramūnas yra mažiau žinomas, nes jau ne vienerius metus gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau tai, kad pastarasis moką „statyti skersą“ byloja jo „BDČ“ („Britanijos drifto čempionato“) „Pro“ klasės licencija.

Dar iš dalyvių sąrašo, kuriame yra net 35 pavardės, norėtume išskirti Ernestą Liachovič. Vilniečiui tai bus pirmosios „drifto“ varžybos, tačiau apie jį užsiminėme ne dėl to. „D1Sport“ komandos „Nissan S14,5” automobilį vairuosiančiam vaikinui šiuo metu yra 17 metų ir tarp užsiregistravusių vairuotojų jis yra jauniausias. 

„Susidomėjimas „driftu“ atsirado po „drift-taxi“ pasivažinėjimo su Kastyčiu Alekna. Toliau sekė klipų peržiūrinėjimas internete kiti ir man pasirodė, jog automobiliu slysti šonu yra gan nesudėtinga, tačiau kai „driftinti“ pabandžiau pats, supratau, kad klydau. Po kelių treniruočių apsipratau su „Nissan S14,5” automobiliu ir nusprendžiau, kad pamokas geriausia pratęsti dalyvaujant varžybose.“ – apie savo pažintį su „šonaslydžiu“ pasakojo Ernestas. 

„Į „Top16“ tikrai nepateksiu, bet vis tiek reikia nuo kažko pradėti. Dalyvaudamas šiose varžybose pamatysiu kokio lygio mano įgūdžiai bei suprasiu kuria linkme man reikia tobulėti.“ – tęsė jis.

Į Kėdainius visi kviečiami jau penktadienį

Į Kėdainius visi kviečiami jau penktadienį, balandžio 18 d., kadangi naktiniame klube „Weekend“ įvyks „D1Sport drift preparty“. Visi įsigiję bilietą į šį vakarėlį vienu šūvių nušaus du zuikius, nes nemokamai gaus ir pakvietimą į kitą dieną Kėdainių aerodrome vyksiančias „drifto“ varžybas. 

Pirmą kartą „Kiss The Wall“ rungtis su tikru automobiliu

Neretai „drifto“ renginių organizatoriai žiūrovus bando pamaloninti „Kiss The Wall“ rungtimi. Jos metu sportininkų prašoma konkrečioje vietoje praslysti kaip įmanoma arčiau apsauginių atitvarų, o idealiu atveju galiniu buferiu prabraukti betoninį bloką. „Sienos bučiavimo“ rungtis bus ir balandžio 19 d. vyksiančiame renginyje, tačiau organizatoriai yra paruošę staigmeną ne tik žiūrovams, bet ir dalyviams. Šį kartą vietoje betoninio bloko bus pastatytas tikras automobilis. 

Kaip įprasta šoninio slydimo varžyboms, gatvės „drifto“ čempionato pirmas etapas prasidės kvalifikaciniais važiavimais, po kurių eis, teisingiau turbūt pavadinti „Kiss The Car“ rungtis, o vakaro programa bus užbaigta poriniais važiavimais bei apdovanojimais.