Už lango žiemos sezonui po truputį paliekant Marijos žemę, o šalčio gniaužtams pasiduodant vis šiltesnei pavasario saulei, vis dažniau išgirstame planus ir pranešimus apie artėjantį automobilių sporto sezoną. It rudosios meškos žiemos miegui į garažus ir dirbtuves užsidarę sportininkai anaiptol nemiega, o ruošia save ir savo techniką neužilgo prasidėsiančiam 2015-ųjų sezonui. Ne išimtis ir „NP Team“ komandos jaunėlis – Džiugas Matusevičius.

Nors Džiugui vos šešiolika metų, tai jau antrasis jo sezonas „drifte“. Praeitus metus pabandęs sudalyvauti varžybose, bei daug laiko  treniruotėms skyręs  jaunuolis tvirtai nusprendė, jog tai jo kelias ir jau nuo rudens deda visas pastangas į sėkmingą šių metų startą. Kartais dedamos pastangos ir pasirenkami sprendimai žavi net ir visko mačiusius „drifto“ senbuvius.

Moksleivio pažintis su šiuo sportu prasidėjo nuo „Drift Trike“ – triratuko, kuriuo leidžiantis nuo kalno, patiriamas šoninis slydimas. Tai pakankamai populiari pramoga tarp jaunimo pasaulyje, nes ji nereikalauja didelių išlaidų, tačiau suteikia slydimo patirtį. 

Pirmąją slydimo automobiliu patirtį „NP Team“ jaunėliui pavyko patirti jau nuosavu automobiliu – paslydus ir susilaužius ranką, viena iš trijų Matusevičių šeimos atžalų sugebėjo įtikinti tėvelius, jog sveikatos draudimo išmoką verčiausia sunaudoti pirmojo sportui skirto automobilio įsigijimui. Matydami sūnaus užsidegimą, tėvai pasiryžo veltis į avantiūras, be abejo, nustatydami mokymosi vidurkius, kuriuos išpildant, svajonių BMW rakteliai  entuziasto, o ne mamos rankose. 

„Pirmosios treniruotės ir varžybos suteikė daug vilčių“, - taip Džiugo progresą vertina vienas iš komandos senbuvių, PRO lygos dalyvis Povilas Lencevičius.

„Surengę bendrą pasivažinėjimą savo rėmėjams, tikėjomės, jog Džiugui pavyks patobulėti, tačiau po keleto valandų intensyvaus važiavimo pastebėjau, jog darosi sunku pabėgti nuo perpus mažiau galios turinčio jaunėlio automobilio“, - sakė jis.

Šiemet technika šešiolikmetį dar ribos, tačiau komanda tiki, jog teisingos ambicijos ir pasiryžimas siekti savo tikslo geba pastumti bet kokias ribas. Pirmąjį savo automobilį išleidęs į kitas rankas, Džiugas pasirinko sekti komandos draugo pavyzdžiu ir įsigijo trečios serijos BMW – taip pat kabrioletą. 

Šis kėbulas jau turi saugos lankus ir nemažą dalį reikalingų komponentų, tad jo startas šių metų šoninio slydimo varžybose jau ranka pasiekiamas. Visas šis „NP Team“ garaže ruošiamas bolidas surinktas įdedant išties milžinišką kiekį darbo – neseniai praūžusias moksleivių atostogas dešimtokas praleido nuo ryto iki vakaro šveisdamas kėbulus ir taip „atidirbinėdamas“ už saugos lankus, o baigęs darbus, dar traukdavo į komandos garažą ir ten iki išnaktų dirbdavo prie savojo numylėtinio. 

Nors tokiu sūnaus gyvenimo ritmu tėvai ir neliko itin patenkinti, tačiau jie džiaugiasi, jog turi užsispyrusią atžalą, kuri padieniui mokosi jį dominančio amato ir siekia užsibrėžtų tikslų, o ne leidžia dienas prie kompiuterinių žaidimų. Pasibaigus atostogoms, Džiugas vis dar leidžia vakarus komandos garaže, plušdamas prie savo technikos, tačiau nei mokslų, nei reikalų namie, padedant tėvams prižiūrėti du jaunesnius kambariokus, moksleivis neapleidžia. 

Jau balandžio mėnesį startuosiančiame Lietuvos šoninio slydimo sezone Džiugas sau kelia vieną tikslą – patirties rinkimas ir metų naujoko titulas. Komandos draugai vis dar sprendžia negailestingus finansinius klausimus, kurie tik ir stabdo šį talentą nuo puikių rezultatų, tačiau nepadėti tokiam užsispyrėliui neįmanoma.