Kelių eismo taisyklėse yra reikalavimas vengti bet kokių veiksmų, nesusijusių su vairavimu, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas.

„Jeigu filmavimas, kamera ar vaizdo registratorius trukdo žiūrėti į kelią, užstoja kitus eismo dalyvius, be abejo, tai yra neleistina. Tuo atveju, kai tai netrukdo, ji yra stacionari, toje vietoje, kuri netrukdo matomumui, tai nėra draudžiama“, – laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo D. Šalomskas.  

Pasak jo, jei kelių policininkas sustabdo vairuotoją, kuris, pavyzdžiui,  telefonu filmavo, policininkas turi teisę jį bausti. D. Šalomskas pažymėjo, kad pavojingi gali būti ir kiti pašaliniai veiksmai prie vairo.

„Sakykime, kavos gėrimas: keli ranka kavą prie veido – vadinasi, dalį vaizdo jau užstoji. Vadinasi – didelė grėsmė, kad įvyks eismo įvykis. Tas pats ir rūkymas, moterų dažymasis, laikraščių skaitymas – visi šie veiksmai iki atitinkamo momento gali būti visiškai nekalti ar nebaustini, bet tuo metu, kai sutrukdys vaizdą ar nukreips dėmesį – tarkim, kai iškrenta nuorūka, visi į nuorūką žiūri, o ne į kelią – tai gali būti skaudus eismo įvykis“, – sakė D. Šalomskas.

Jo žiniomis, 2012 metais nubausta daugiau kaip 27 tūkst. vairuotojų, kalbėjusių telefonu. 2013-aisiais – daugiau nei 23 tūkst. Šiais metais, per 8 mėn.,  nubausta 14 tūkst. vairuotojų. 

„Realiai tas skaičius mažėja, bet jis vis dar yra didelis“, – teigė D. Šalomskas.

Už kalbėjimą telefonu, naudojantis rankomis, taikoma 100-300 litų bauda.