Dar visai neseniai Panevėžyje į vieną būrį apsijungę BMW vairuotojai rado vietą, kur svilinti padangas ir slysti šonu gali visai legaliai. Adrenalino mėgėjams nebereikia jaudintis dėl keliamo triukšmo ir bijoti policijos pareigūnų, kurie už tokius veiksmus miesto gatvėse nedelsiant suraitytų protokolą.

Po klubo įkūrimo – vietos susitikimams paieškos

Ilgą laiką Panevėžyje nebuvo oficialaus ir aktyviai veikiančio klubo, kuris vienytų BMW automobilių gerbėjus. Šio gamintojo automobilius pamėgusius vairuotojus apjungti sumanė panevėžiečiai Gražvydas ir Dalius.

„Pats jau seniai vairuoju BMW. Pagalvojau, kad reikia sukurti kažką bendro. Pasitarėme su kolega Daliumi, jis idėjai pritarė ir viskas prasidėjo“, – duodamas interviu GNTV laidai „Autoklubas“ teigė Gražvydas.

Klubui reikėjo susibūrimo vietos ir tam buvo pasirinktas panevėžiečiams žinomas „Driftlandas“, tačiau pastaruoju metu į aikštelę įvažiuoti nebebuvo įmanoma.

Kelias į ją buvo užtvertas masyviais betoniniais blokais, o „Driftlandu“ vadinama vieta buvo itin apleista. Kalnai šiukšlių, statybinių atliekų, padangų privertė teritorijos savininkus uždegti raudoną šviesą apsilankymams šioje nuošalioje vietoje.

Išvežė tonas šiukšlių

Tačiau BMW klubo nariai nenuleido rankų ir ėmėsi iniciatyvos. Su privačios teritorijos savininkais buvo susitarta dėl galimybės naudotis šia aikštele. Vienas iš Panevėžio BMW klubo kozirių buvo pažadas visiškai sutvarkyti sąvartynu virtusią aplinką ir kiek įmanoma saugoti teritoriją nuo piktybinių šiukšlintojų.

„Iš pradžių susitikimai vykdavo prie „Babilono“. Vėliau sumanėme, kad galėtume burtis čia. Suradome savininkus, pažadėjome jiems sutvarkyti jų aplinką ir gavome teisę aikštele naudotis“, – sakė BMW vairuojantis Dalius.

BMW klubo nariai nedelsiant kibo į darbus ir per keletą kartų sutvarkė apleistą teritoriją – priekabomis vežė šiukšles, sudegintas padangas, statybines atliekas, pjovė žolę ir menkaverčius krūmus, netgi išsinuomavo traktorių. Šitaip atsirado kur kas daugiau erdvės aikštelėje, kurioje iš senų padangų buvo suformuota negreita šoninio slydimo trasa.

Tiesa, ši aikštelė žinoma ir policijai. Dar iki aplinkos tvarkymo darbų klubo nariams teko pabendrauti ir su policijos pareigūnais, kurie atvažiavo pasidomėti, kokia veikla vyksta atokiau nuo miesto.

„Buvo atvažiavęs policijos ekipažas. Pareigūnai stovėjo ir nenorėjo leisti važiuoti į aikštelę. Bet mes pasakėme, kad čia privati valda ir mes turime leidimą čia būti.

Vėliau išvažiuojant pamatavo ir padangų gylį, nes girdėjo, kad čia kažkas vyksta. Netgi šeštadienį, kai mes čia tvarkėmės, buvo atvažiavę patruliai, pažiūrėjo kas vyksta ir išvažiavo“, – teigė Gražvydas.

Laikosi tvarkos ir žada netoleruoti šiukšlintojų

Dabar BMW gerbėjų penktadienio vakarais toli ieškoti nereikia. Vakarais aikštelė užsipildo BMW automobiliais ir minia geros nuotaikos nestokojančių žmonių.

Kompanija neapsiriboja vien pokalbiais, padangų svilinimu ar šoniniu slydimu. Vyksta įvairios rungtys ir estafetės, o trasoje sulūžę automobiliai remontuojami tiesiog vietoje. Dalinamasi tiek įrankiais, tiek žiniomis, tad bendraminčių būrį drąsiai galima vadinti viena šeima.

„Manau, kad jau geriau susirinkti ir pasilinksminti automobiliais čia, nei aplink „Babiloną“ važinėti ar mieste šviesoforus vartyti. Visiems bus ramiau, jei mes būsime čia. Tikimės supratingumo ir iš policijos“, – kalbėjo klubo įkūrimo pradininkas Dalius.

BMW klubo nariai tvirtina, kad aikštelė yra atvira ir kitiems automobilių vairuotojams, tačiau prašo jų laikytis švaros ir nepalikti šiukšlių.

„Norime supratingumo ne tik iš savo klubo narių, bet ir iš kitų vairuotojų. Laukiami čia visi, tačiau tie, kurie šiukšlina, bus savaip sudrausminti. Klubo nariai šią aikštelę aplanko ir dieną, tad piktybiniai šiukšlintojai neliks nepastebėti. Žmonės turėtų gerbti kitų pastangas bei darbą siekiant vėl atverti vartus į šią vietą“, – tvirtino Dalius.