Automobilio, kuriuo bus vežami jaunieji, parinkimas itin svarbus. Tai yra ne tik viena iš efektyviausių priemonių formuoti vestuvių atmosferą, tačiau itin veiksmingas neverbalinės komunikacijos metodas, kuriuo visiems aplinkiniams tarsi transliuojama žinutė apie poros propaguojamą gyvenimo būdą ir vertybes.

Konkuruoja ne automobiliai, o skirtingi skoniai

Kaip pažymėjo „Smartnuoma.lt“ vadovas Viktoras Kalpakovas, konkurencija šiuo atveju vyksta ne tarp skirtingo tipo automobilių, o tarp skirtingų šventes organizuojančių žmonių skonių. Anot jo, nėra vieno tokio modelio, kuris tiktų visiems. Todėl visuomet bus klientų, kurie norės važinėtis su prabangiais „Mercedes-Benz“ ar BMW, taip pat ir tokių, kurie verčiau renkasi „Mini Cooper“ ar „Smart“.

Maždaug prieš ketverius metus Vilniaus gatvėse pasirodė du originaliai papuošti „Smart“ automobiliai. Balta varlyte priekyje ir didžiule juoda kepure ant stogo padabintas juodos spalvos egzempliorius tapo jaunikiu, o tiara ir nuometu papuoštas sidabrinės spalvos modelis su ilgomis blakstienomis bei ryškiai raudonomis lūpomis – jaunąja.

„Man žmonės dažniausiai skambina ne norėdami paklausti, ką aš jiems galiu pasiūlyti, o pageidaudami vestuvinių „Smartų“, – tikino V.Kalpakovas. Verslininkas pasakojo, kad susižavėjusi automobiliais anglų pora netgi atvyko į Lietuvą ir būtent čia surengė savo vestuves. Taip pat jis pažymėjo, kad dėl didžiulio susidomėjimo žaismingaisiais „Smartais“, dėl nuomos vasarą vyksiančioms vestuvėms tartis derėtų jau gruodžio ar sausio mėnesį.  

Papuošimų tvirtinimas trunka ilgai

Papuošimų montavimas trunka geras tris valandas, o nuėmimas – dvi. Norint geriau pritvirtinti didžiulę skrybėlę juodojo „Smart“ stoge teko padaryti porą skylių. Anot idėjos autoriaus, papuošimai kainavo beveik tiek pat, kiek ir nenauji automobiliai.

„Jaunieji patys gali vairuoti šiuo automobilius, todėl paprastai nuomojasi juos visai dienai – nuo ryto iki vakaro. Vis dėlto, kuomet pirmą kartą atidavėme „Smartus“ į klientų rankas, kaip reikiant bijojome. O jei kas nutiks? Gali juk važiuodami kur šalia medžių užkabinti ir nulaužyti papuošimus“, – pasakojo reklaminiais projektais su automobiliais užsiimantis verslininkas.

Taupiuosius atbaido kaina

Anot V.Kalpakovo, klientams yra patraukli ir vestuvinių „Smart“ nuomos kaina, kuri už abu automobilius visai dienai sudaro 700 Lt, neskaičiuojant išlaidų degalams. Palyginimui, galima paminėti, kad vieno prabangaus sedano „Mercedes-Benz S63 AMG“ nuoma vienai dienai kainuoja mažiausiai 1000 Lt. Verslininkas pažymėjo, kad kai kurie klientai nori prabangaus įvaizdžio savo vestuvėms, tačiau ne visuomet gali sau tai leisti.

„Prabangiais automobiliai žmonės labai dažnai domisi, tačiau daug ką atbaido kaina. Visgi jie nori prabangiai atrodyt, todėl nuomojasi senesnius, kad ir 2000 m. S klasės „Mercedes-Benz“ automobilius ir su jais važinėja. Galbūt jie tiesiog nori sutaupyti“, – svarstė V.Kalpakovas.

Senesnį S klasės „Mercedes-Benz“ sedaną galima išsinuomoti maždaug už 500-600 Lt. Anot V.Kalpakovo nuomos kainos čia kinta panašiai kaip antrinėje rinkoje parduodamų automobilių – kol pasiūla maža, kaina aukšta, o vėliau palaipsniui ima kristi. Verslininkas prognozuoja, kad šiais metais pasirodysiančio naujos kartos S klasės modelio nuomos kaina jo įvedimo į rinką laikotarpiu sieks 2500 Lt.

Pastaraisiais metais sparčiai populiarėja klasikinių automobilių nuoma vestuvėms. Visgi kaip pažymėjo bendraminčių grupę vienijančio „Retrorent.lt“ kolektyvo narys Laurynas Cibutavičius, tai tikrai nėra masiniam vartotojui skirta paslauga.

„Mus renkasi išprusę, gerą skonį turintys žmonės. Tikrai nėra buvę nemalonių klientų. Tai yra inteligentiški žmonės, kurie nenori, kad jų šventė atrodytų taip pat, kaip ir 95 proc. visų kitų vestuvių, kurios daromos pagal kanonus, jog korteže būtinai turi būti juodi „Mersai“ ar BMW“, – komentavo pašnekovas.

Prie automobilių derina aprangą

1960 m. „Chrysler Imperial“ ir 1954 m. „Buick Special“ nuomojantis L.Cibutavičius pasakojo, kad prie klasikinių automobilių labai dažnai derinamas ir aprangos stilius, muzika bei kiti atributai. Anot jo, klientai naujų reikalavimų šį sezoną nekelia, tačiau jei pernai itin populiarus buvo kolegos Arūno Anskaičio 1971 m. „Citroen DS“, tai šįmet žmonės mieliau renkasi jo „Buick“.

Itin įspūdingai atrodantis „Chrysler“, anot L.Cibutavičiaus, vestuvėms automobilio ieškančių klientų gretose nėra itin populiarus. Klasikinės technikos entuziastas pasakojo, kad šią vasarą užimti užsakymais yra kiek daugiau nei pusė savaitgalių. Retro automobilio nuoma valandai kainuoja apie 200 Lt, o jei klientas nori užsakyti ilgam laikotarpiui – įmanomos derybos.

„Būna tokių, kurie pasiima automobilį tik valandai, per kurią pasidaro fotosesiją. Visgi vidurkis yra tris-keturios valandos. Aišku, priklauso nuo šventės. Jei viskas vyksta Vilniuje, nuvažiuoti iki bažnyčios, kažkur nusifotografuoti, o vėliau nuvykti į vietą laiko užtenka. Jei šventė organizuojama kitame mieste – viskas kitaip“, – kalbėjo L.Cibutavičius.

Automobilių klientams nepatiki

Retro automobilių savininkai savo numylėtinius vairuoja patys, o blogiausiu atveju patiki juos savo draugams. Apie galimybę išsinuomoti retro modelį be vairuotojo nei vienas iš jų net nesileidžia į kalbas, mat avarijos atveju patirtos žalos praktiškai neįmanoma būtų įvertinti jokia pinigų suma.

Papuošimai, anot L.Cibutavičiaus, daugeliu atvejų yra labai kuklūs. Dažniausiai klientai pasitenkina gėlių kompozicija ant veidrodėlio ar rankenėlės ir simbolinis papuošimas ant variklio dangčio. Automobilių apgadinimo atvejų pasitaiko retai. Kaip pasakojo klasikinės technikos entuziastas, vienintelį kartą kompensacijos iš klientų prašyti teko už kaustyto lagamino subraižytą bagažinės dangtį.

Vestuvininkų vis dar nepamiršti yra ir limuzinai. Kaip pasakojo „Vilniaus limuzinai“ kompanijos atstovas Tadas, klientams siūlomi automobiliai, kurių kėbulo ilgis siekia nuo 8,5 iki 13 m. Tokios transporto priemonės nuomos kaina valandai prasideda nuo 120 Lt už valandą. Kainos priklauso nuo kokius paros metu nuomojamas limuzinas, taip pat nuo automobilių ir vairuotojų užimtumo, sezoniškumo ir kitų kriterijų. Vasaros sezono metu, taip pat ir rugsėjį limuzinai nuomojami visai dienai. Tuomet dėl kainos jau galima derėtis.

„Kiekvienas limuzinas yra skirtingas, nes konkurencija labai didelė. Stengiamės kiekvienais metais atnaujinti savo parką, limuzinai tvarkingi ir prižiūrėti, o vairuotojai – paslaugūs, visuomet randa kompromisą su klientais“, – lyg reklaminiame siužete dėstė Tadas.

Nuotraukos gali būti apgaulingos

Rekomendacijų klientams rinktis trumpesnį limuziną, anot pašnekovo, kompanijos atstovai dažniausiai nepateikia. Yra maršrutai, kurių toks automobilis neįveikia – tokiu atveju dažniausiai patariame nesinuomoti limuzino. Išorė puošiama bendradarbiaujant su floristais, čia lietuvių poreikiai vėlgi labai skirtingi.

„Vieni lietuviai nori sutaupyti, t.y. kad mokestis už automobilio puošimą įeitų į nurodytą pradinę kainą. Kiti gi prašo kompozicijų iš gyvų gėlių“, – pasakojo Tadas.

Limuzinus nuomojančios kompanijos atstovas stebėjosi, kad automobilius žmonės nuomojasi „aklai“, t.y. neapsižvelgę, ką siūlo kiti. Anot Tado, internete matomos nuotraukos gali būti paimtos iš nežinia kur, todėl yra labai apgaulingos. „Siūlau rinktis limuziną nuomai rinktis ne internetu, o gyvai apžiūrėti patį automobilį. Juolab, savininkų keliamos sąlygos gali būti labai skirtingos“, – patarė jis.

Prašo didesnės prabangos

Tiems, kam S klasės „Mercedes-Benz“ ar 7 serijos BMW sedanai atrodo pernelyg kuklūs kompanija „Premier Auto“ suteikia galimybę išsinuomoti prabangius „Bentley Continental Flying Spur“ ir „Rolls-Royce Phantom“ modelius. Įdomu tai, kad nepaisant gausaus šios įmonės turimų automobilių parko, populiariausi šiais metais yra būtent pastarieji du automobiliai.

„Žmonės nebenori važiuoti „Mercedesais“, BMW ar „Audi“. Prašo automobilio, kuris dar labiau išsiskirtų“, – trumpai komentavo savo tapatybės nepanoręs atskleisti prabangių automobilių nuomos kompanijos atstovas. Jis užsiminė, kad „Rolls-Royce“, kurį įmonė įsigijo prieš ketverius metus, nuomos kaina gerokai didesnė nei kitų automobilių, tačiau įkainius įvardinti atsisakė. Neoficialiais duomenimis, šio automobilio nuoma vienai dienai kainuoja 15 tūkst. Lt.

Dar viena, dažnai pamirštama galimybė – ieškoti vestuviniu automobiliu galinčios tapti transporto priemonės giminaičių ir artimiausių draugų gretose. Tiems, kam nebūtinas automobilis, kuris smarkiai išsiskirtų bendrame sraute šis pasirinkimas gali tapti puikia išeitimi, kad ir taupant pinigus. Juolab, kad originalius papuošimus parengti galinčių kompanijų šiais laikais netrūksta.

Straipsnio autorius: Saulius Rinkevičius