Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių pirmenybėse praėjusį savaitgalį netrūko emocijų. Kazlų rūdos aerodrome vykusių varžybų pabaigoje nutikus incidentui – susidūrus Ugniaus Lukoševičiaus ir Dovilo Čiutelės vairuojamiems automobiliams, pastarasis po finišo paleido į darbą kumščius.

Varžybų organizatorius Remigijus Venys teigė negalintis vertinti lenktyninio incidento, kadangi pats savo akimis jo nematė, tačiau tai, kas vyko jau po finišo, yra aišku – viskas nufilmuota ir paviešinta.

„Varžybų vadovas suruošė medžiagą ir perdavė ją federacijai (Lietuvos automobilių sporto federacijai). Incidentą greičiausiai svarstys Etikos komisija. Už tokius veiksmus kiekvienas turi atsakyti“, – įsitikinęs R.Venys.

Jo žiniomis, lenktyninis incidentas nebuvo didelis. Trasoje buvusių teisėjų duomenimis, tai buvo sportinis incidentas ir jokių tyčinių veiksmų čia nebuvo. 

„Mano nuomone, kad ir kas bebūtų atsitikę trasoje, kumščių į darbą leisti negalima“, – griežtai kalbėjo organizatorius.

Pakenks automobilių sportui

Automobilių sporto varžybose ne pirmus metus dalyvaujantis U.Lukoševičius neslėpė, kad tai – pirmas toks incidentas jo karjeroje. Nors Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių pirmenybėse dalyvauja tik pirmus metus, sportininkas prieš tai dešimtmetį savaitgalius leido kartingų trasose.

„Automobilių sportas yra kontaktinis sportas. Bet kada yra įmanoma, kad įvyks kontaktas“, – dėstė lenktynininkas. 

Lenktynių metu gauti smūgį į automobilio šoną ar užpakalį šansų yra tiek pat kiek žaidžiant krepšinį pasitempti čiurną ar gauti kitą nedidelę traumą.

„Toks santykių aiškinimasis man netelpa į galvą. Taip jokie klausimai nesprendžiami“, – stebėjosi U.Lukoševičius. Lenktynėse dalyvauja licencijuoti vairuotojai, kuriuos galima vadinti savo srities profesionalais, tačiau muštynės profesionalumo neįrodo. Netgi priešingai.

U.Lukoševičiaus BMW 325i automobilyje buvo sumontuota vaizdo kamera, kuri užfiksavo incidentą lenktynių trasoje. Sportininkas tikino jo kol kas nesiruošiantis paviešinti – lauks galutinio lenktynių teisėjų sprendimo. Jis neprognozavo teisėjų sprendimo, tačiau teigė manantis, kad pats lenktynėse viską darė teisingai. 

„Nors čia ne Lietuvos čempionatas, o tik pirmenybės, tačiau visi čia dalyvaujantys yra sportininkai. Pats Dovilas labai seniai važiuojantis ir gerbiamas žmogus buvo“, – teigė lenktynininkas.

Sportininkas neslėpė, kad po tokių įvykių gali prastėti automobilių sporto įvaizdis šalyje, nors nei organizatorius, LASF dėl to nekalti. „Nenorėčiau, kad nuo to nukentėtų požiūris į šitą sportą“, – pokalbį baigė jis.

Su muštynių iniciatoriumi D.Čiutele GAZAS.LT susisiekti nepavyko.

Straipsnio autorius: Paulius Sviklas, GAZAS.LT