„Mazda“ markės automobiliai ilgą laiką turėjo savo kozirį. Tai – ne dabartinis dizainas ir ne SKYACTIV technologija. Tai buvo šis tas įdomesnio – rotoriniai varikliai. Liūdna tai, kad šiuolaikinėje pramonėje vietos jiems nėra.

Paskutinis automobilis su tokiu (dviejų rotorių) varikliu RX-8 iš gamos buvo pašalintas 2011-aisiais metais. Japonų koncerno vadovas Masa-michi Kogai teigė, kad rotorinio variklio sugrąžinimas į surinkimo linijas yra beveik neįmanomas. Specialistas savo žodžius argumentavo milžiniškomis, o svarbiausia – nuostolingomis išlaidomis.

„Neplanuojame jokio modelio su rotoriniu varikliu. Tai turi būti strategiškai teisingas sprendimas“, – teigė „Mazda Motor Corp.“ Vadovas Masa-michi Kogai „Autonews“ portalui.


Kompanijos vadovas taip pat priduria, kad „Mazda“ yra vienintelis gamintojas, vis dar tikintis rotoriniais varikliais. „Esame pirmi ir vieninteliai gamintojai, sukūrę masinės gamybos automobilius su tokiais varikliais. Taigi, turime šiokius tokius įsipareigojimus ir siekiame jų nepamiršti“, – teigė specialistas.
Ponas Kogai tvirtino, kad tokie motorai turėtų būti montuojami automobiliuose, kurių per metus būtų parduodama bent 100 tūkst., todėl artimiausiu metu „Mazda“ šeimoje tokiam projektui vietos nenusimato.

Masa-michi Kogai atskleidė, kad nedidelė „Mazda“ inžinierių grupė ir toliau dirba su rotoriniais varikliais. „Šie motorai turi nemažai unikalių savybių. Jie gali dirbti tiek naudodami benziną, tiek vandenilį, tiek žibalą. Įdomu, ką pavyks iš to išgauti.“

Natūralu, kad iš visų jėgų kibtis nuostolingų projektų ši kompanija neketina. Mat, 2013-ieji šiam koncernui yra pirmieji pelningi metai per paskutinių penkerių metų laikotarpį.

Kalbant apie rotorinių variklių paklausą, galima pažymėti kai kurių RX serijos „Mazda“ modelių pardavimų skaičius didžiausioje jų rinkoje – Jungtinėse Amerikos Valstijose. Per visą istoriją daugiausiai automobilių su tokiais varikliais buvo parduota 1986-aisiais. Tada japonai JAV rinkoje pardavė 56,2 tūkst. RX-7 modelių. Naujausieji RX-8 didžiausią paklausą turėjo 2004-aisiais – jų šioje rinkoje parduota beveik 23,7 tūkst., tuo tarpu paskutiniais gamybos metais japonai pardavė tik 759 RX-8 modelius.