Arūnas Gibieža, Europos motoakrobatikos čempionas, pasaulio vicečempionas ir oficialus „Red Bull“ atletas, sako, kad konkurencingų motoakrobatų skaičius Lietuvoje auga ir žiūrovams nuobodžiauti neteks: „Motoakrobatikoje ekstremalus ir pavojingas kiekvienas triukas, rizika didžiulė. Reikalingas ne tik fizinis, bet ir rimtas psichologinis pasiruošimas. Valdyti motociklą ir savo kūną kaip vieną organizmą sugeba ne kiekvienas motoakrobatas, į čempionatą susirinks tik patys geriausi. Perspektyvių „stuntraiderių“ Lietuvoje tikrai ne vienas – šalies bei užsienio varžybose jau pasižymėjo Paulius Labanauskas, Šarūnas Kežys, Nerijus Malinauskas, Virgilijus Dikšas, Domantas Puodžiukas, Lukas Kučinskas ir kiti.“ 

Iniciavęs „16K Stunt Riding Euro Cup 2014“ čempionato atsiradimą A.Gibieža ir pats žada pasirodyti varžybų aikštelėje: „Iškovota įvairių čempiono vardų, pasaulio vicečempiono titulas, trūksta lietuviško.“ Dviejuose čempionato etapuose, kurie vyks Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Siemens“ arenose, motoakrobatai per 2 min. kvalifikaciniuose ir 3 min. finaliniuose pasirodymuose turės atlikti kuo daugiau triukų, demonstruodami jų kokybę bei nuoseklumą. 

Pasak čempionatą organizuojančio Manto Vyborno, tarptautinė teisėjų komisija, sudaryta iš Klasso De Jongo (Olandija), Ludovico Soulignaco (Prancūzija) ir Janio Rozičio (Latvija), atletus vertins ne tik pagal triukų sudėtingumą, perėjimą iš triuko į triuką, šoninį slydimą, bet ir pagal jų gebėjimą bendrauti su publika.  M.Vyborno teigimu, išgirdę apie 16 000 eurų prizinį fondą, įsteigtą pagrindinio čempionato rėmėjo „Piniginė.lt“, dalyvavimu  varžybose susidomėjo ir JAV motoakrobatai. 

Lietuvos atvirojo motoakrobatikos čempionato I-as etapas vyks kovo 16 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje, II-as etapas – balandžio 5 d. „Siemens“ arenoje, Vilniuje.