Turime gerą šansą vyrukui iš Kauno užkabinti „Greičiausias pasaulyje“ etiketę. Jam tereikia aplenkti pusę pasaulio savaitgalį Austrijoje vyksiančiame „Red Bull Kart Fight“ finale. Reikalas rimtas, motyvuoti lenktynininkų atvyksta pats Davidas Coulthardas.

Nacionalinis herojus į kovą su pasauliu

„Red Bull Kart Fight“ Lietuvoje ieškojo greičiausio neprofesionalaus kartingo lenktynininko. Didžiąją praėjusių metų dalį šimtai kartingo fanų suko ratus didžiausiuose kartodromuose Lietuvoje. Tuo pačiu metu, kai latviai tą darė Latvijoje, brazilai Brazilijoje ir t.t.

Greičiausią lietuvį prie kartingo vairo „Red Bull“ rado surengus nacionalinius finalus. Martynas Griška praėjusių metų rugpjūtį Vilniuje aplenkė visus konkurentus ir gavo kelialapį į Austijoje vyksiančius finalus. 

Ir pagaliau. Jau šį savaitgalį visų nacionalinių finalų herojai susirinks Austrijoje, kur po profesionalių „Red Bull“ lenktynininkų mokymų išvažiuos į lenktynių trasą pasimatuoti kas yra kas.

 

Su „Red Bull“ atletų pamokomis

Stiprių nervų, tonos talento ir maksimalaus susikaupimo reikalaujantis „Red Bull Kart Fight“ finalas vyks specialiai šioms lenktynėms sukurtoje kartingų trasoje. Ją priglaudė naujausia „Red Bull“ investicija į automobilių sportą – „Red Bull Ring“ lenktynių trasa Spylberge, Austrijoje. Kadaise „A1“ pavadinimą turėjęs žiedas po galingos renovacijos šiais metais grįžo į autosporto karalienės F-1 kalendorių. Bet prieš tai – „Kart Fight“ finalas.

Su nacionalinių lenktynių nugalėtojais Austrijoje „užsiims“ „Red Bull“ lenktynininkai. Beveik į pensiją išėjęs, tačiau nuo lenktynių nenutolstantis Davidas Coulthardas bei „Formulės-1“ bolidą į „Toyota“ ilgų nuotolių lenktynes iškeitęs Sebastienas Buemi turės daug darbo su gabiais ir greitais lenktynininkais.

Kas jis, tas Martynas Griška?

Martynas gal ir nėra profesionalus kartingistas – tiesą sakant jis yra profesionalus programuotojas – bet kėbulinių automobilių trasose tikrai ne naujokas. Geltonu „Lotus“ bolidu jis dalyvayuja visu, kur tik spėja – „1000 km“ lenktynėse Palangoje, „Autoplius Fast Lap“ varžybose Baltijos šalyse. 

Viskas prasidėjo, be abejo, kartingo trasoje. Martynui buvo „net“ keturi metai, kai tėtis jį pasodino į pirmą kartingą. Pergalės prasidėjo po metų. Vėliau kartingai liko dulkėti garaže, o Martynas persėdo prie „padorių“ automobilių.

Išsiaiškinome, vairuoti jis moka, faktas. Bet kaip jam seksis atstovauti Lietuvą pasaulinio lygio finale? Parodys tik laikas. Laukti liko nedaug – 

Lietuvio konkurentų analizuoti beveik neįmanoma – visi jie nėra profesionalai, todėl įvėdę jų pavardes į „Google“ rasite tik mokyklos baigimo vakarėliuose darytų nuotraukų. Tai ir yra gražiausia „Red Bull Kart Fight“ dalis – visi yra lygūs. Laikykime sukryžiavę pirštus, gal Martynas Griška bus lygesnis už kitus!