Kitąmet uostamiesčio gatvėse planuojama išrikiuoti metalinius policininkus. Manoma, kad žmogaus ūgio pareigūnų muliažai sudrausmins vairuotojus Klaipėdos gatvėse. Tačiau, prieš kimbant gaminti metalinių policininkų, nuspręsta paeksperimentuoti su ilgakojėmis gražuolėmis. Pasipuošusios merginos buvo išsiųstos į gatves darbuotis vietoje policijos pareigūnų.

Policijos ir iniciatyvių jaunuolių kompanijos surengtoje akcijoje dalyvavo devynios gražuolės. Jos Klaipėdos gatvėse laikė ir vairuotojams rodė pėsčiųjų perėjos ir leistino važiavimo greičio ženklus. Rezultatas pasiteisino.

„Čia ne pareigūnų, o jaunimo iniciatyva. Mes įvertinome jų pastangas ir sutikome pabandyti. Rezultatas akivaizdžiai matėsi. Tose atkarpose, kur stoviniavo merginos, daugelis vairuotojų tikrai važiavo lėčiau.  Natūralu, kad ženklus laikančios merginos atkreipė vairuotojų dėmesį, ir jie sumažindavo greitį“, – pasakojo  Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.

Vis dėlto, kai kuriuos vairuotojus ilgakojės gražuolės paveikė priešingai. Netoli nuo merginų buvo įsitaisę ir policijos pareigūnai. Jie matavo pravažiuojančių automobilių greitį. Per gerą valandą užfiksuoti septyni greičiau nei leidžiama važiavę automobiliai.