Kaip pasakojo projekto iniciatorius Giedrius Rimkus, „Dirt Rally“ yra vienas tikroviškiausių tokio tipo žaidimų pasaulyje ir vienas pirmųjų – visoje Europoje. „Geriausiai jo tikroviškumą apibūdina tai, kad vienas lyderių yra Dominykas Butvilas – Lietuvos ralio čempionas, kuris tikrai žino, ką reikia daryti norint laimėti“, – pasakojo G.Rimkus.

Žaidimo idėją palaiko daug ralistų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. „Dirt Rally“, be D.Butvilo, užsiregistravo tokie žinomi lenktynininkai kaip Marius Samuolis, Giedrius Notkus, Vaidotas Žala, Ramūnas Šaučikovas, Mindaugas Čepulis, Vytautas Dusevičius ir kiti. Netrūksta ir užsieniečių – žaidime dalyvauja septyni latviai ralistai: Oskaras Laiveniekas, Kasparas Šimkus, Edijus Bergmanis ir kiti. Be Latvijos profesionalų projekte dalyvauja ir keletas iš Estijos, Baltarusijos, Graikijos ir kitų šalių.

„Viso žaidime dalyvauja apie 30 profesionalių lenktynininkų“, – sakė projekto iniciatorius.

Naujovės naujame sezone

Lyginant pradinę žaidimo versiją su dabartine, galima pastebėti nemažai skirtumų. Atsirado daug patobulinimų iš „ralinės“ pusės: ekipažams reikia atlikti stenogramos surašymą – nuo šio proceso kokybės priklauso ir galutinis rezultatas. Taip pat reikia atlikti techninę komisiją prieš kiekvieną ralį, galima pirkti ir parduoti skirtingų tipų padangas. Atsirado galimybė ekipažams būti diskvalifikuotiems iš ralio etapo dėl taisyklių pažeidimo.

Žaidimas pasipildė galimybėmis ne tik ieškoti rėmėjų, bet ir komandos vairuotojų bei šturmanų. Tam sukurta speciali „rinka“, kurioje galima surasti reikalingus komandai žmones.

Atsirado ir šalių čempionatai – kiekvienos valstybės žaidėjai krauna taškus ne tik savo komandai, bet ir šaliai. Po čempionato vedama šalių įskaita, o geriausiai pasirodžiusios valstybės stipriausias žaidėjas apdovanojamas įvairiais prizais.

„Didžiausia naujove galima pavadinti patobulintą laiko skaičiavimo algoritmą. Taip „Dirt Rally“ dar labiau priartėjo prie tikrų ralio varžybų“, – teigė G.Rimkus.

Ekipažo rezultatai priklauso nuo daugybės sudedamųjų: pradedant automobilio technine būkle, ekipažo pasirengimu ir baigiant padangų bei daugybės kitų parametrų, kaip amortizatorių kietumas ar automobilio aukštis, pasirinkimu.

Pradžia – sausio 15 dieną

Naujas nemokamo žaidimo „Dirt Rally“ sezonas prasideda sausio 15 dieną, o pirmasis ralis – sausio 21 d. Lenktynės vyksta kas savaitę, jų trukmė – trys dienos, kaip tikrame ralyje. Likusiu laiku galima tobulinti automobilį, kelti mechanikų ar ekipažo narių kvalifikaciją bei ieškoti naujų rėmėjų.

Per pirmuosius keturis žaidimo testavimo sezonus įvyko 60 etapų, o jų metu dalyviai įveikė daugiau nei 16 tūkst. km greičio ruožuose. 

Žaidimą galima rasti adresu Dirtrally.net.