Savo sūnaus į mokyklą pasiimti atvykęs ir elektromobilį „Nissan Leaf“ įkrauti nusprendęs vyras atsidūrė areštinėje. Jis apkaltintas elektros energijos vagyste ir penkiolikai valandų uždarytas į areštinę, nors pažeidėjo padaryti nuostoliai siekia vos 0,05 dolerio.

Elektros pavogė už 5 centus

Vieną lapkričio šeštadienį amerikietis Kavehas Kamoonehas, vairuodamas savo „Nissan Leaf“ vyko į mokyklą, kur jo vienuolikmetis sūnus lankė teniso būrelį. Atvykęs prie mokyklos vyras nusprendė įkrauti savo automobilio baterijas ir prijungė transporto priemonę prie mokyklos parduotuvės elektros lizdo. Vos po kelių minučių prie jo privažiavo policijos pareigūnas.

„Policininkas pasakė, kad aš esu kaltinamas vagyste, nes neteisėtai, be leidimo prisijungiau prie mokyklos elektros tinklo. Automobilį kroviau vos 20 minučių, o nuostolis mokyklai apytikriai siekia 5 Amerikos centus“, – sakė K. Kamoonehas

Griežta įstatymo raidė

Tuo metu policijos pareigūnas buvo kategoriškas ir tvirtino, kad pažeidimas nors ir nedidelis, tačiau K. Kamoonehas už savo veiksmus turės atsakyti.

„Aš nesu įsitikinęs kiek daug elektros energijos jis pavogė, tačiau tai nesvarbu. Jis pažeidė įstatymus, pavogdamas tai, kas jam nepriklauso. Įvykio vietoje pasirodęs pareigūnas pažeidėją turėjo sulaikyti tuojau pat, tačiau to nepadarė. Policininkas užregistravo tarnybinį pranešimą ir po vienuolikos dienų K. Kamoonehas buvo sulaikytas jo namuose, Dekaturo mieste“, – konstatavo policijos seržantas Ernesto Fordas.

Bausmė už vagystę – 15 valandų arešto

„Jie sulaikė mane aštuntą valandą ryte. Seržantas Fordas pasakė, kad esu traukiamas baudžiamojon atsakomybėn“, – policijos pareigūnų sprendimą komentavo savo automobilį neleistinai įkrovęs amerikietis.

Galiausiai K. Kamoonehas buvo priverstas praleisti 15 valandų vietos areštinėje. Pažeidėjas prisipažino krovęs savo „Nissan Leaf“, tačiau vis dar gynėsi aiškindamas, kad tuo metu buvo šeštadienis ir mokykloje nebuvo į ką kreiptis dėl leidimo automobilio krovimui.