Didžiosios Britanijos draudėjų renkama statistika atskleidžia, kad jauni vairuotojai, o ypatingai jauni vaikinai, turi kur kas didesnę riziką pakliūti į avariją nei vyresni. Eismo įvykiai yra viena didžiausių jaunų žmonių žūties priežasčių ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje, rašoma šalies eismo saugumo asociacijos Brake.co.org tinkalapyje.

Didžiosios Britanijos eismo įvykių statistika atskleidžia ir kitus faktus, paaiškinančius, kodėl jauniems vairuotojams privalomojo draudimo kaina yra keliskart didesnė nei vyresniems. 

  • 18-os metų sulaukę piliečiai tris kartus dažniau pakliūna į avarijas nei 48-ių sulaukę žmonės
  • Vienas iš penkių naujų vairuotojų patiria eismo įvykį per 6 mėnesius nuo vairuotojo pažymėjimo gavimo
  • Jauni vairuotojai vaikinai į avarijas pakliūna daug dažniau nei merginos
  • 17-20 metų amžiaus vairuojantys vaikinai yra septynis kartus pavojingesni kelyje nei vyresni vairuotojai. Nuo 2 iki 5 ryto jų šansas pakliūti į avariją yra net 17 kartų didesnis.

Šalies psichologai aiškina, kad jauni vairuotojai yra labiau linkę rizikuoti. Pavyzdžiui, viršyti greitį, atlikti „aklus“ lenkimus, vairuoti apsvaigus nuo narkotikų ar alkoholio bei neprisisegus saugos diržų. Jauni vairuotojai, ypač vaikinai, linkę jausti pasitenkinimą dėl važiavimo dideliu greičiu ar posūkių įveikimo greičiau nei leistina.

Ne mažiau įtakos daro ir draugai. Jauni vairuotojai diržų kartais nesisega dėl to, kad ant užpakalinės sėdynės sėdintys jų draugai taip pat nesisega saugos diržų. Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad rečiausiai saugos diržus segasi 20-29 metų amžiaus vairuotojai. Tik trečdalis jaunų vairuotojų ir penktadalis keleivių tragiškai pasibaigusių avarijų metu būna prisisegę saugos diržus.