Perkant automobilį turime du pagrindinius pasirinkimus. Pirkti naują, arba naudotą. Jei kalbėtume apie komplektaciją, tai perkant naudotą iš esmės nieko rinktis negalime. Automobilis jau kelių metų senumo ir papildomų dalių į saloną jau nebepridėsim. Kitaip tariant – komplektaciją už jus jau išrinko buvęs savininkas. Tas, kuris automobilį pirko naują.

Tačiau jei apsisprendėte pirkti naują automobilį ir ypač jei planuojate jį komplektuoti pats bei laukti keletą mėnesių kol bus gaminamas – kiekvieną komplektacijos detalę galite sudėlioti pagal savo norus ir poreikius. Tai pakankamai ilgas, tačiau malonus procesas. Visgi komplektuojatės naują žaislą sau.

Jeigu kalbėtume apie ekonominės klasės automobilius už žemišką kainą – atskirų komplektacijos detalių kaina stipriai nustebinti neturėtų. Visuose modeliuose jos yra panašios. Tačiau pasaulyje egzistuoja nemažai prabangių automobilių gamintojų, kurie už vieną papildomą komplektacijos detalę gali iš jūsų paprašyti dešimčių ar net šimtų tūkstančių eurų. Apie keletą tokių šiandien ir pasakojame.

Turbūt nenustebsite, kad viena iš tokių markių – „Porsche“. O geriausiai žinomas šio gamintojo modelis – „911 Turbo“. Šio automobilio kaina be papildomos komplektacijos siekia 190.000 eurų. O komplektacijos dalių tiek daug, kad kaina gali nesunkiai šoktelėti net iki 250.000 eurų. Pati brangiausia atskira komplektacijos dalis (ne paketas) – sėdynės. „Porsche 911“ ir taip turi sportines sėdynes, tačiau jos gali būti dar sportiškesnės. Kaip galime matyti lietuviško „Porsche“ tinklapio konfigūratoriuje – „kaušo formos sportinės sėdynės“ kainuoja 5.446 eurus. Tik priminsiu, kad sėdynės ten tėra dvi.

Paspaudę šią nuorodą rasite visus Autoplius.lt parduodamus „Porsche 911“:

https://autoplius.lt/skelbimai/naudoti-automobiliai?make_id=56&model_id=452

Dar vienas gamintojas, kurio sėdynės kainuoja brangiai – „Tesla“. Įdomiausia tai, kad mažesnis skaičius sėdynių kainuoja brangiau, nei didesnis. Keista? Tuoj viską paaiškinsiu. Jei turite didelę šeimyną, norite važiuoti vien elektra ir nesiskundžiate pajamomis – tikėtina, kad rinksitės „Tesla“. Vienas patogiausių ir tuo pačiu brangiausių modelių – „Model X“. Toks automobilis jau iš karto bus neblogai sukomplektuotas ir prieš jį užsakant tereiks pasirinkti keletą pagrindinių detalių, kurios ir koreguos kainą. Viena iš jų – sėdynės. Jei norite „Model X“ su 5 vietomis – nieko papildomai nekainuos. Jei norite, kad modelis turėtų 7 vietas, tai papildomai paplonins jūsų kišenę maždaug 3000 eurų. O jei norite vidurinio varianto – šešiavietės „Teslos“ – jums tai kainuos papildomus 5.500 eurų.

Šiuo metu Autoplius.lt portale galima rasti 6 „Tesla Model X“ modelius:

https://autoplius.lt/skelbimai/naudoti-automobiliai?make_id=19524&model_id=19870

Sekantis modelis, kurį renkasi tik gilią kišenę turintys pirkėjai – „Range Rover“. Pati brangiausia šio automobilio komplektacija vadinasi „SVAutobiography“. Net nepradėjus dėti papildomos komplektacijos šis automobilis jau kainuoja 220.000 eurų. Kiek kainuotų sukomplektavus pilnai net skaičiuoti nedrąsu. Bet tai vienareikšmiškai labai didelė suma. O komplektacijos detalė, kuri labiausiai stebina šį kartą – dažai. Jei norite, kad jūsų perkamas „Range Rover“ būtų nudažytas dviejų spalvų kombinacija, tai gali jums kainuoti net 13.141 eurą. Palyginimui – brangiausia „Toyota RAV4“ spalva kainuoja 790 eurų.

Autoplius.lt portale esantys „Land Rover Range Rover“ modeliai:

https://autoplius.lt/skelbimai/naudoti-automobiliai?make_id=73&model_id=776

Vieną išskirtiniausių kėbulo dizainų pasaulyje turintis superautomobilis yra „Pagani“. O vienas brangesnių šio gamintojo modelių – „Huayra“ taip pat turi nepigiai kainuojančią spalvą. Tiksliau ne visai spalvą. Pirkdami „Huayra“ galėtumėte paprašyti gamintojo, kad visas automobilis būtų padengtas anglies pluoštu. Taip turėtumėte absoliučiai išskirtinės išvaizdos labai retą modelį. Žinoma, ne už ačiū. Šio išskirtinumo kaina tokia pati, kaip neblogo buto Vilniaus mieste – beveik 130.000 eurų.

Na, o brangiausios automobilio komplektacijos detalės titulas atitenka „Bentley Bentayga“ modeliui. Šiame automobilyje už papildomą kainą gali būti įkomplektuotas laikrodis. Tačiau tai ne šiaip sau analoginis laikrodis. Jis sukasi savaime ir turi iš balto bei geltono aukso pagamintą korpusą. Ciferblatas gali būti padarytas baltos arba juodmedžio spalvos, o rodyklės bus pagamintos iš deimantų. Tai – viena brangiausių automobilio komplektacijos detalių visame pasaulyje. Preliminari šio laikrodžio kaina - 170.000 eurų.

Paspaudę šią nuorodą rasite brangiausią Lietuvoje parduodamą, naudotą „Bentley Bentayga“:

https://autoplius.lt/skelbimai/bentley-bentayga-4-0-l-visureigis-2020-benzinas-13987463.html

Žinoma, visos aprašytos komplektacijos dalys nėra būtinos. Dažniausiai jos pasirenkamos dėl noro atrodyti išskirtinai ir prabangiai. Jei reikia 6 vietų „Teslos“ visuomet galima rinktis septynvietę, „Pagani Huayra“ turi daug spalvų pasirinkimų ir be anglies pluošto, o „Bentayga“ jau standartinėje komplektacijoje turi laikrodį. Tik ne auksinį. Tačiau už jį mokėti nereikia nei vieno euro.

O perkant naują automobilį sau (ypač ekonominės klasės) į komplektacijos pasirinkimą reikėtų pažiūrėti atsakingai. Mat daugiausiai nuo jos ir priklauso jūsų automobilio likvidumas. Jeigu automobilį susikomplektuosite teisingai, visų pirma pardavėjas jums pasiūlys aukštesnę likutinę vertę. Tai turės tiesioginės įtakos jūsų mėnesinei įmokai. Na, o visų antra – po kelių naudojimo metų jį parduosite brangiau ir greičiau. Tokiu atveju liks daugiau pinigų sekančiam automobiliui.

Tokios komplektacijos dalys kaip panoraminis stoglangis, odinės sėdynės, papildoma garso aparatūra ar navigacija bus tik pinigai išleisti jūsų malonumui, kurių niekada nesusigrąžinsite. O galinio vaizdo kamera, beraktė atrakinimo ir užvedimo sistema „Keyless“, LED žibintai, šildomas vairas ar nematomumo zonos indikatorius – komplektacijos dalys, reikalingos daugumai pirkėjų. Todėl turintis šias funkcijas automobilis taps patrauklesnis antrinei rinkai. Tačiau detaliai apie viską jums turėtų papasakoti automobilio pardavėjas. Jeigu, žinoma, jis suinteresuotas jums parduoti likvidžią transporto priemonę, o ne tą, kuri sandėlyje stovi jau labai ilgai.