Vokietijos koncernas BMW pasaulio rinkoms pristato pirmąjį septynvietį šeimyninį „BMW 2 Series Gran Tourer“ automobilį ir žengia į visiškai naują automobilių segmentą. Erdvūs ir universalūs 2 serijos „Gran Tourer“ su septyniomis sėdynėmis yra pirmieji tokie pasaulyje „premium“ klasės kompaktiniai automobiliai.

„Naujasis „BMW 2 Series Gran Tourer“, kuriame erdvinis funkcionalumas ir komfortas apjungiamas su „BMW“ būdinga dinamika, elegancija ir aukščiausia kokybe, tampa tikru lyderiu savo klasėje. Šie BMW automobiliai yra ypač talpūs, erdvūs, viduje patogiai transformuojami, novatoriško dizaino, turintys daug naudingų pagalbinių funkcijų, smagiai traukiantys ir lengvai valdomi – jie visiškai pateisins šeimų poreikius“, – sakė BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

Kompaktiški, bet talpūs

„BMW 2 Series Gran Tourer“ gali būti naudojamas kaip penkiavietis arba septynvietis automobilis – įtaisant papildomą trečią sėdynių eilę. Jei šių papildomų vietų laikinai nereikia, sėdynės gali būti visiškai nulenkiamos iki bagažinės grindų lygio. 

Naujasis „Gran Tourer“ yra erdviausias ir talpiausias kada nors sukurtas BMW automobilis, kuris tuo pačiu išlaiko gana kompaktiškus parametrus – yra tik 4556 mm ilgio, 1800 mm pločio ir 1608 mm aukščio. Šis modelis yra 214 mm ilgesnis ir 53 mm aukštesnis nei 2 serijos „BMW Active Tourer“.

Dėl aukštesnio stogo ekipažas sėdi aukštai ir tiesiai ir gerai mato viską aplinkui. Keleiviai turi daug vietos kojoms, kas paprastai būna būdinga tik prabangiems automobiliams. Gale sėdintiems keleiviams patogiai atsilenkia staliukai. Automobilyje yra sumaniai įrengta įvairiausių dėtuvių, kur keleiviai gali laikyti savo daiktus – gertuves, žaislus ir kitus. 

Penkiaviečiame „Gran Tourer“ bagažinė išsiplečia nuo 645 iki 805 litrų, o nulenkus galinių sėdynių atlošus ji padidėja net iki 1905 litrų talpos. Galinės sėdynės standartiškai gali būti sulankstomos 40:20:40 santykiu vieno mygtuko paspaudimu. Jos taip pat patogiai slankioja pirmyn ir atgal, tad automobilyje nesunku įtaisyti tris vaikų kėdutes.

Esant poreikiui, dvi universalios vaikiškos kėdutės gali būti pritaisomos ir trečiojoje sėdynių eilėje. Jei reikia vežti ilgus daiktus – nusilenkia ir priekinė keleivio sėdynė, tad čia galima sutalpinti net 2,6 m ilgio krovinį. Didelis ir platus „Gran Tourer“ bagažinės dangtis atsidaro mygtuko paspaudimu arba judesio davikliu po galiniu bamperiu. 

Penki turbo varikliai ir visų ratų pavara

Šiems šeimyniniams BMW automobiliams yra paruošti 5 trijų ir keturių cilindrų dyzelinių ir benzininių turbo variklių variantai, kurių galios amplitudė – nuo 85 kW/ 116 AG iki 141 kW/ 192 AG. Galingiausiasis 141kW galios „220i“ modelis iki 100 km/val. šoktels vos per 7,7 sekundės.

Visi šie varikliai drauge su „BMW EfficientDynamics technologija“ vairuotojams leis pajusti sportišką vairavimą, tuo pačiu jaustis ramiems dėl degalų sąnaudų – vidutiniškai naujieji „BMW 2 Gran Tourer” „valgys“ tik 3,9–6,4 litrų degalų šimtui kilometrų, o CO2 emisijos bus žemiausios šių automobilių klasėje. Kompaktinis „premium“ klasės septynvietis „BMW 220d xDrive Gran Tourer“ nuo pat debiuto rinkoje bus siūlomas su visų varančiųjų ratų pavara. 

Naujųjų BMW automobilių ekipažai galės įvertinti novatoriškas pagalbines sistemas. Pavyzdžiui, „Head-Up“ vaizduoklį, kuris ant priekinio stiklo tiesiogiai vairuotojo matymo zonoje projektuoja svarbią informaciją – greitį, navigacijos kryptis ir įspėjimus. Juos vairuotojas mato tiesiai prieš akis ir jam nebereikia nukreipti žvilgsnio. Spūsčių asistentas vairuotojui padeda akseleruoti, stabdyti ir išlikti reikiamoje juostoje.  

Iš anksto numatyti komplektacijų variantai
 
Be standartinio „BMW 2 Series Gran Tourer“ modelio pirkėjai gali pasirinkti ir vieną iš galimų keturių jo komplektacijų variantų: „Advantage“, „Sport Line“, „Luxury Line“ ir „M Sport“. „Advantage“ modelis turi dar daugiau komforto ir technologijų – jame yra dviejų zonų automatinė klimato kontrolė, parkavimo jutikliai gale, pastovaus greičio palaikymo sistema su stabdymo funkcija, daugiafunkcinis vairas.

Sportinės linijos modelis pasižymi išskirtinėmis išorės ir vidaus detalėmis – lengvojo lydinio ratlankiais, sportinėmis sėdynėmis. Liukso klasės modelis išsiskiria chromo aplikacijomis, lengvojo lydinio ir odos detalėmis.

„M Sport“ modelis turi „M Aerodynamics“ komplektaciją, išsiskiriančią blizgią „BMW Individual“ šešėlių liniją, odinį „M“ vairą, sportines sėdynes ir kitus privalumus.