Bent du šių metų penktadienius, tyliai išsliūkinę iš darbų, „Autoplius Fast Lap“ dalyviai praleis Kačerginės Nemuno žiedo trasoje. To priežastis – naujiena populiariausioje „Autoplius Fast Lap“ disciplinoje „Time Attack“, kurioje pristatoma prieš šeštadienio lenktynių dieną vyksianti kvalifikacija.

Telpa ne visi lenktynininkai

„Autoplius Fast Lap“ yra itin populiarios žiedinės lenktynės, į etapus „Nemuno Žiedo“ trasoje pritraukiančios rekordinį žiūrovų skaičių. Ir jeigu žiūrovams stebėti lenktynes trasoje vietos pakanka, į varžybas telpa ne visi jose norintys lenktyniauti vairuotojai.

Bet registracijos į varžybas metu laisvos vietos „Time Attack“ disciplinoje ištirpdavo vos per valandą nuo registracijos pradžios. Taigi, vietą užsitikrindavo greičiausieji prie kompiuterio, kurie nebūtinai yra greičiausi prie automobilio vairo.

Bet „Autoplius Fast Lap“ organizatoriai surado būdą, kaip suteikti šansą visiems norintiems dalyvauti šeštadienio „Time Attack“ lenktynėse – penktadienį visi rinksis toje pačioje trasoje ir varžysis kvalifikacijoje. 

„Autoplius Fast Lap“ „Time Attack“ kvalifikacija

Kaip ir praeitame lenktynių sezone, taip ir šiemet „Time Attack“ išlaikys savo patrauklumą dalyviams. Ši lenktynių disciplina, kurioje lenktynininkai konkuruoja dėl geriausio rato įveikimo laiko, bet ne pozicijų trasoje, išpopuliarėjo dėl ypatingo lankstumo dalyviams – čia rungiasi ir profesionaliam automobilių sportui ruošti „Pro“ klasės automobiliai, ir paprasti, gatvėmis važinėti skirti „Street“ klasės automobiliai. 

Tiesa, „Street“ dalyviai vardan savo ir žiūrovų saugumo grumiasi kiek lėtesnėje trasos konfigūracijoje. Nors pastarųjų metų tendencijos rodo, jog vis daugiau dalyvių investuoja į savo saugumą ir į automobilius montuoja saugos lankus, „Street“ klasė vis dar išlieka populiariu būdu žengti pirmuosius žingsnius automobilių sporte.

Jau prieš pirmąjį šių metų „Autoplius Fast Lap“ etapą, vyksiantį gegužės 16 d. Kačerginės „Nemuno Žiedo“ trasoje, tikimasi sulaukti apie 200 lenktynininkų, kurie penktadienį varžysis dėl galimybės startuoti šeštadienį. 

Kiekvienoje iš penkių „Time Attack“ klasių lenktynininkai kovos dėl vietos geriausiųjų šešioliktuke, kas užtikrintų jiems vietą kitos dienos lenktynėse. Tai pakels šeštadienio lenktynių kokybės kartelę ir leis išbandyti savo jėgas visiems, kurie iki šiol nespėdavo prisiregistruoti „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse.

Žiūrovų pamėgtas „Wolf Race“ augs ir šiemet

Pernai itin sparčiai augo „Wolf Race“ lenktynių disciplina – pirmajame sezono etape turėjusi 37 dalyvius, ketvirtajame dėl pirmųjų vietų rungėsi jau net 60 dalyvių. Šiemet dalyvių tikimasi dar daugiau, tai konkurencinė kova bus kaip niekada didelė. 

Daugybės dėmesį kaustančio veiksmo sulauks ir itin šią lenktynių discipliną pamėgę žiūrovai, kuriuos pritraukia dinamiškas veiksmas ir lenkimai. Neturinčių galimybės stebėti šias lenktynes gyvai irgi laukia džiugi naujiena - šiemet planuojamos tiesioginės „Wolf Race“ lenktynių transliacijos internetu, kurias galės matyti visas pasaulis.