Gegužės 17 dieną Kačerginėje vyks pirmas šių metų sezono „Autoplius Fast Lap“ etapas. Sportininkų užduotis aiški – kuo greičiau apvažiuoti „Nemuno žiedo“ ratą. Bet organizatoriai išgirdo ir tiesiai važiuoti privengiančių šonaslydininkų balsą – trasose visą dieną veiks „Šėrykla“.

Unikali vieta

„Nemuno žiedo“ trasos širdyje, šalia visų užmirštos senosios kartingo trasos, jau ne pirmi metai juoduoja gražus asfalto lopinėlis, kuriame reguliariai vyksta „driftingo“ treniruotės, varžybos ar tiesiog išsikrovimo bei džiaugsmo sesijos. Susipažinti su „driftingu“ čia teko ir Vilniaus merui Artūrui Zuokui.

Tiesa, paprastai žiedinėms lenktynėms vykstant pagrindinėje trasoje, ši vieta lieka pavėsyje. Bet ne per pirmą 2014-ųjų metų „Autoplius Fast Lap“ etapą.

„Socialiniuose tinkluose savo gerbėjų paklausėme ar jiems būtų įdomu sudalyvauti „driftingo“ treniruotėje „Autoplius Fast Lap“ etapo metu. Gavome milžinišką pritarimą ir ilgai nesvarstydami nusprendėme palepinti ir padangų gadintojus“, – sako „Autoplius Fast Lap“ organizatorius Giedrius Čenkus.

Taigi, gegužės 17 dieną kiekvienas galės pramankštinti sąnarius ir pasitreniruoti slystant šonu. Dalyviai, kuriuos organizatoriai kviečia registruotis iš anksto, galės naudotis trasa neribotą skaičių kartų – kiek tik leis jų padangos. Tvarką „Šėrykloje“ prižiūrės „driftingu“ užsikrėtusių „#Panevėžys-Streets“ vyrukų būrys. 

Kaip ir kitose „Autoplius Fast Lap“ disciplinose – „Time Attack“ sesijose ir „Race“ lenktynėse – dalyvių automobiliai prieš įžengdami į aikštelę turės praeiti techninę apžiūrą. Be šalmo, tvarkingai pritvirtintų sėdynių ir saugos diržų galės būti tik žiūrovais. 

Žiūrovams – dar vienas taškas

„Driftingo“ zona nėra gera žinia tik dalyviams. Šis sportas kaip magnetas traukia ir žiūrovus. Mes džiaugiamės, kad populiariose „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse atsiras dar vienas traukos taškas jiems. Kaip ir „Time Attack“ sesijose, aršiose „Race“ lenktynėse, „Šėrykloje“ tikrai būs į ką pažiūrėti“, – sako Giedrius Čenkus.

Į pirmą 2014-ųjų „Autoplius Fast Lap“ sezoną užsiregistravo maksimalus „Time Attack“ sesijos dalyvių skaičius – 85 automobiliai. Praėjusiais metais itin išpopuliarėjusios „Race“ lenktynės pasidvigubino – didelis dalyvių noras lėmė, kad bus lenktyniaujama dvejose grupėse. Vadinasi, žiūrovai išvys ne dvi „Race“ lenktynes, o net keturias.