Viena garsiausių pasaulyje automobilių dizaino kompanijų „Bertone“ nutraukė savo veiklą ir paskelbė bankrotą. Įmonė praneša, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl itin sunkios finansinės situacijos.

Kad „Bertone“ turi finansinių problemų, galinčių privesti kompaniją prie bankroto, kalbėta jau seniai. Dar praėjusių metų rudenį buvo pradėta spėlioti, jog „Bertone“ veiklą nutrukti turėtų per artimiausią pusmetį.

Automobilių dizaineriams nepavyko išbristi iš skolų net ir gavus įvairių užsakymų iš Kinijos. Praėjusiais metais daugumą pajamų „Bertone“ uždirbdavo būtent iš tolimųjų rytų užsakovų.

Kol kas neaišku, ar bankrotą paskelbusios įmonės „Bertone“ akcijų planuoja įsigyti kuris nors automobilių koncernas. „Bertone“ šiuo metu jau yra atleidusi visus įmonės darbuotojus.

„Bertone“ pasaulinio garso automobilių dizainerių kompanija tapo tuomet, kai sukūrė išvaizdą ne vienam „Lamborghini“ modeliui. Jų gretose ir vienas žinomausių modelių  – „Miura“. Įmonė taip pat pasirūpino „Lancia Stratos“ ir kai kurių „Alfa Romeo“ bei „Chevrolet“ modelių dizainu.