Savaitgalį savo 14-ąjį sezoną pradėjo stipriausias pasaulio drifto čempionatas – “Formula Drift”. Long Beache įvykusiame etape po itin sudėtingos kovos lietuvis Aurimas Bakchis liko ketvirtas, pergalę šventė airis James Deane.

Abu šie sportininkai puikiai pažįstami Lietuvos aistruoliams: Aurimas Lietuvą lankė prieš trejetą metų ir sugebėjo laimėti Kačerginės “Nemuno žiede” vykusio Rytų Europos drifto čempionato etapą, tuo tarpu James Deane šventė pergalę Kaune, šalia Žalgirio arenos vykusiame “Drift-Allstars” etape.

Kvalifikacijoje užėmęs aukštą 8-ąją vietą, TOP32 kovoje Aurimas nesunkiai nugalėjo iš Dominikos respublikos kilusį Džonataną Castro, o TOP16 poroje susitiko su Formula Drift debiutuojančiu lenku Piotr Wiecek. Po atkaklios kovos Aurimui pavyko įrodyti savo pranašumą ir tolimesniame etape lietuvis stojo prieš Dean Kearney. Nesunkiai įveikęs jį, renginio vedėju vienu iš favoritų įvardintas Bakchis stojo prieš Alex Heilbrunn. Šioje dvikovoje Aurimas kiek persistengė, o Alex pavyko pademonstruoti vieną geriausių visų varžybų pasirodymų. Varžybose galiojanti tvarka lėmė, jog “mažojo finalo” važiavimai nėra vykdomi ir žemesnę vietą kvalifikacijoje užėmęs Aurimas turėjo užleisti vietą ant podiumo pasaulyje gerai žinomam Ryan Tuerck. Šis rezultatas tautiečio nė kiek nenuliūdino – pelnyti brangūs įskaitos taškai padarė gerą pradžią kovoje dėl čempiono titulo. Šios varžybos taip pat labai svarbios Aurimo verslui: 3 iš 4 pirmų vietų užėmę atletai naudoja lietuvio gaminamus sportinius amortizatorius – “Feel Suspension”, tad šis rezultatas yra geriausia įmanoma reklama Bakchio produktams.

Varžybų nugalėtoju tapo James Deane. Po septynerių metų pertraukos į Formula Drift grįžęs airis dominavo visus važiavimus, priversdamas aiktelėti net daugiausiai mačiusius drifto mėgėjus. Kartu su komandos draugu Piotr Wiecek, James padėjo puikius pamatus ir daugelio jau dabar yra vadinamas sezono favoritu, tačiau savo gebėjimų airis nepervertina. Jungtinėse Amerikos valstijose vykstantis čempionatas nuo Europoje vykstančių varžybų skiriasi dviem esminiais aspektais: teisėjavimo niuansais ir “NASCAR” lenktynių serijos trasomis, kuriose dalyviai šonu slysta paverstame ovale. Būtent šios trasos dažniausiai sustabdo bet kurio ne iš Amerikos kilusio debiutanto šturmą – ar jos sustabdys James Deane bus galima pamatyti jau už trejeto savaičių.

Varžybose jau trečią sezoną pradėjusiam latviui Kristaps Blušs sekėsi ne taip gerai: susidūręs su techninėmis problemomis kvalifikacijos metu, latvis tenkinosi 13-tu rezultatu. TOP32 įrodęs savo pranašumą Robbie Nishida, Kristaps stojo į kovą su favoritu iš Norvegijos – Fredrik Asbo. Itin kontraversiško važiavimo metu Blušs puikiai sekė norvegą, tačiau buvo kiek per agresyvus ir padaręs klaidą – apsisuko. Teisėjams ilgai diskutavus, ar Asbo važiavimas negalėjo daryti įtakos Blušs klaidai, kaltė vis tik buvo palikta latviui. Savo nepasitenkinimą sprendimu Kristaps pademonstravo vizualiai – visą Long Beach trasą paskandino padangų dūmuose.

Artimiausias Formula Drift etapas įvyks balandžio 28-29 dienomis Orlande, Floridos valstijoje. Artimiausias Lietuvos drifto čempionato PRO lygos etapas įvyks pirmąjį gegužės savaitgalį Rygoje.