Šonaslydžio sezoną pradės Kuršėnuose

Balandžio 6-oji, Kuršėnai ir “Autoplius.lt Drift Matsuri” – trys dalykai, kuriuos privalu įsiminti tikram drifto mėgėjui. Sezono atidarymą šiemet kiek anksčiau suplanavę varžybų organizatoriai žada pagaliau sugrąžinti į Lietuvą tikrą drifto šventę – “Matsuri”.

Visa diena veiksmo

“Žiema šiemet mūsų sporto mėgėjams buvo tikrai dosni: sočiai sniego ir įvairių progų pasireikšti, tačiau dabar metas grįžti prie rimto sporto reikalų, o kad tai įvyktų kokybiškai, reikia apšilti, - pasakoja “Autoplius.lt Drift Matsuri” organizatorius Linas Ramoška. – Pirmąjį balandžio savaitgalį pasirinkome ne veltui: tai bus puiki proga atgaivinti savo įgūdžius, išbandyti naują techniką bei gerai praleisti laiką kolegų apsuptyje. Kadangi tai “Matsuri” arba šventės formatas, tad nereikės jaudintis dėl tvarkaraščio – judesys trasoje vyks ratu ir planuojame nestabdyti veiksmo bent šešetą valandų arba tiek, kiek dalyviai pajėgs. Apynaujė “DRMC Autodromo” danga kartu su vėsia temperatūra turėtų mums padėti taupyti padangas, o mažiau jų keitimo reiškia dar daugiau veiksmo. Kuršėnai dar kartą skendės dūmuose ir tai bus puiku!”

Ramybę skatinančios patikros

Daugelį valandų truksiantis šėlsmas trasoje taps nevieninteliu tikslu atvykti į netoli Šiaulių įsikūrusį “Darbo rinkos mokymų centro” autodromą: “Kadangi mūsų mėgstamas sportas yra gana jaunas, dažni taisyklių pakeitimai ar papildymai darosi įprasti, tad siekdami įnešti ramybės į per žiemą savo bolidus atnaujinusių pilotų gyvenimą, kartu vykdysime ir techninės apžiūros konsultacijas”, - pasakojo organizatorius.

Į renginį atvyks Lietuvos automobilių sporto federacijos techninių reikalavimų komiteto pirmininkas Egidijus Janavičius kartu su šių metų varžybose dirbsiančiu techniniu komisaru, kurie ne tik įsitikins, kad dalyvių technika saugi dalyvauti šventėje, bet ir patars kaip patobulinti priimtus sprendimus. Galimybė tokią patikrą atlikti anksčiau nei prieš pirmąsias varžybas suteiks dalyviams ramybę, jog jie jau pasiruošę arba paliks laiko pataisyti netobulus sprendimus – žymiai geriau tokia veikla užsiimti šv. Velykų savaitgalį, nei naktį prieš varžybas.

Išaugęs trasos perimetras

Kuršėnų autodrome pirmosios šonaslydžio varžybos įvyko dar pernai – “Automotive.lt Drift Camp” dvi dienas mėgavosi tikros trasos malonumais ir netruko atrasti jos trūkumų: “Po pirmųjų varžybų pastebėjome keletą vietų, kurias kiek išplatinus, pavyktų išgauti dar geresnę slydimo trajektoriją, tad kartu su “DRMC” darbuotojais priėmėme sprendimą investuoti į trasos kampų apdirbimą, - dalinasi L. Ramoška.

Pirmąjį balandžio savaitgalį dalyvių lauks ne tik platesni posūkiai bet ir pailgėjusi trasa. Kaip ir “Nemuno žiedo” trasa šalia Kauno, taip ir Kuršėnų autodromas pasižymi keletu kalnelių, kurie gerokai praturtina iš pirmo žvilgsnio paprastus trasos vingius. Prie dalyviams jau išbandytos konfigūracijos nuspręsta prijungti dar keletą posūkių, bei aukštą kalną, kuris pareikalaus naujo kalibro meistriškumo. Visi norintys šią trasą galės išbandyti ir keleivio sėdynėje – organizatoriai žada koordinuoti “Drift Taxi” paslaugas, kurios leis užtikrinti maksimalų keleivių saugumą ir malonumą.

Laukia intensyvus sezonas

“Autoplius.lt Drift Matsuri” datos paskelbimas siejamas su kitu įvykiu – dienos šviesą išvydusiu Lietuvos drifto čempionato kalendoriumi. Dėka kiek užtrukusio čempionato organizatorių ir automobilių sporto federacijos konflikto, kalendoriaus paskelbimas pavėlavo kone tris mėnesius, tačiau dabar, atradus susitarimą, tiek organizatoriai, tiek ir federacijos atstovai žada intensyvią vasarą šonaslydžio mėgėjams. Prie jau įprastų varžybų, savo vietą atras net dvi naujos trasos, o prie Palangoje jau tradicija tapusių “Gera Dovana Drift” varžybų prisijungs ir Baltijos šalių čempionato dalyviai.

“Autoplius.lt Drift Matsuri” balandžio 6-ąją dieną įvyks “DRMC” arba Kuršėnų autodrome. Platesnę informaciją apie renginį galima rasti “Red Helmet” Facebook paskyroje.