Praėjusį savaitgalį startavo Europos drifto čempionatas. Pirmasis iš šešių etapų pasidėjo Plocke, Lenkijoje. Organizatoriai dalyvauti čempionate iš viso pakvietė 65 sportininkus iš Europos, tarp kurių buvo ir du lietuviai – Benediktas Čirba ir Andrius Vasiliauskas.

Jau pirmosios treniruotės futbolo stadione įkurtoje trasoje pareikalavo pirmųjų aukų. Siauroje trasoje kontaktai su betoniniais barjerais sportininkams kainavo ne vieną kėbulo bei važiuoklės detalę.

Penktadienį vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo 97 taškus surinkęs aukščiausios lygos „Formula Drift“ čempionas James Deane iš Airijos, už savęs palikęs Enver Haskasap iš Kipro bei tautietį Conor Shanaham, kuris šį savaitgalį šventė vos savo 15-ąjį savo gimtadienį.

A. Vasiliauskas surinko 80,7 taško ir užėmė 18-ą vietą, o B.Čirbai pritrūko 3,4 taško, kad patektų į tarp 32 geriausių sportininkų. Verta paminėti, jog net šeši sportininkai nesugebėjo įveikti visos sudėtingos trasos ir surinko po 0 balų.

Top32 važiavimuose triskart Lietuvos čempionas A. Vasiliauskas turėjo pripažinti Sebastian Fontijn pranašumą ir iškrito iš tolimesnių kovų.

Pirmame Europos šonaslydžio čempionato etape nugalėjo airis Conor Shanaham, po kelių pakartotinių kovų nugalėjęs savo mokytoją tėvynainį James Deane, o trečias liko norvegas Tor Arne Kvia, mažajame finale nugalėjęs vietinių palaikytą lenką Dawid Karkosik.

Kitas Europos čempionato etapas vyks už dviejų savaičių Vengrijoje.