Kuršėnų miesteliui artėja neramios dienos. Birželio 29-30 dienomis čia atkeliauja „Automotive.lt DRIFT CAMP” – dviejų dienų drifto festivalis, įsikursiantis šalia miestelio esančiame Šiaulių darbo rinkos mokymų centre. Renginio organizatoriai šią fiestą vadina laukiamiausiu metų renginiu ir tikisi, jog tai bus geriausia šventė dalyviui kokia tik įmanoma.

„Visų pirma reikia pradėti nuo trasos ir švento pasitikėjimo. Ne esu tikras, kas projektavo Šiaulių darbo rinkos mokymų autodromą arba tiesiog Kuršėnų autodromą, bet tas žmogus sukūrė tobulą drifto trasą to nežinodamas. Išvydus ją pernai abejonių neliko – čia yra rojus ir mes turime rasti būdų surengti varžybas. Čia į pagalbą atkeliavo autodromo vadovai ir parodė tai, ko drifto bendruomenė sulaukia retai – pasitikėjimą. Istorija rodo, jog net automobilių sporto federacijos prezidentas yra atkalbinėjęs kartodromų savininkus nuo drifto varžybų dėl nepagrįstų savo baimių, nors tai turėtų būti žmogus, kuris serga už visas sporto šakas. Tuo tarpu Šiaulių darbo rinkos mokymų centro vadovai yra linkę išbandyti mūsų pažadus ir mes neturime jokios galimybės jų pavesti.

Drifteriai pagaliau galės džiaugtis nauja trasa, nauju asfaltu, žiūrovams supiltu saugiu kalneliu, bei faktiškai tobula trasos konfigūracija. Mokymų centras šiuo atveju prisidės prie sportininkų tobulėjimo: mums jau seniai laikas pamiršti parkavimo aikšteles ir imtis trasos vingių. Čia pilotų laukia net septyni slydimo krypties keitimai, važiavimas į kalną ir nuo jo – tai Meka tiems, kas nori tobulinti savo važiavimo įgūdžius ir čia net nekalbant apie porinių važiavimų treniruotes – geresnės vietos šiai veiklai Lietuvoje nėra. Kaip minėjau – čia yra rojus ir mes nežadame jo apleisti”, - pasakoja renginio organizatorius Linas Ramoška.

Į dviejų dienų šventę atrieda daugiau kaip penkios dešimtys dalyvių priklausiančių „Street” ir „Semi-PRO” klasėms. Pasklidus pirmiesiems kadrams iš trasos testų, registracija pasiekė keturiasdešimties dalyvių ribą vos per keletą valandų, tad pilotų suinteresuotumas išbandyti naujas trasas žydi stipriai. Kartu su Lietuvos pilotais į startą stoti žada ir keletas svečių iš Latvijos – nauja, netoli nuo Rygos esanti trasa sulaukė ir jų dėmesio.

„Kiek žinau, vienintelis Kuršėnuose esantis viešbutis jau sulaukė anšlago ir vietų jame nėra, panaši situacija vystosi ir netoli esančiuose Šiauliuose. Šiame regione būta drifto renginių, tačiau kokybiškas, dviejų dienų Lietuvos čempionato etapas rengiamas pirmą kartą, tad regiono gyventojai gali tikėtis išvysti nematytų dalykų.

„Į Kuršėnus atkeliausime penktadienį: popiet turėsime abiejų lygų atviras treniruočių sesijas, kurios baigsis apie aštuntą valandą vakaro, tad penktadienio pramogų ieškantys regiono gyventojai galės susidaryti pirmąjį įspūdį apie šeštadienį laukiantį veiksmą. Pailsėję ir anksti prabudę tęsime treniruotes, o apie pietus pradėsime kvalifikacijos sesijas, bei varžybų esminę dalį – porinius važiavimus. Dėka autodromo atstumo iki artimiausių gyventojų esame ramūs dėl triukšmo – iš vienos pusės trasą dengia miškas, iš kitos - geležinkelis, o iki artimiausios sielos ramybės drumstimo yra bent keletas kilometrų, tad Kuršėnų gyventojai gali būti ramūs – langų nakčiai uždarinėti tikrai neteks”, - šypsosi emocijų neslepiantis Linas Ramoška.

„Automotive.lt DRIFT CAMP” taps trečiuoju Lietuvos drifto čempionato „Street” ir ketvirtuoju „Semi-PRO” lygos etapu. Toliau čempionato pilotai keliaus į Druskininkus.