Lietuvos kino ir automobilių sporto padangėje analogų neturinti premjera – Kauno technikos kolegijos (KTK) studentų „KTK Racing division“ komandos kartu su „FAST FOCUS“ kūrėjais nufilmuotas pilno metro dokumentinis filmas „United to Race“.

Pirmas tokio tipo filmas Lietuvoje

Lietuvos kinas išgyvena aukso amžių – kiekvienais metais su didžiuliu pasigėrėjimu aplankome vis daugiau lietuviškų premjerų, kuriose grožimės ekranizuotomis knygų bestselerių istorijomis, nuotaikingomis komedijomis, giliomis dramomis ar dokumentika apie šalies sporto legendas.

Tačiau automobilių sporto tema didžiųjų šalies kino teatrų dar niekada nebuvo pasiekusi. Pirmieji tai užsimojo padaryti jauni ir dar ne taip plačiai žinomi, tačiau milžinišką aistrą ir meilę šiam sportui turintys žmonės. Valandą trunkančioje kino juostoje užfiksuota istorija pasakoja apie jaunos „KTK Racing Division“ komandos kelią sudėtingame ir itin didelio atsidavimo reikalaujančiame sporte, jų iššūkius, nusivilimus, pergales, pralaimėjimus, atradimus, draugystę ir begalinį norą dar ir dar kartą sėsti prie sportinio automobilio vairo, ir pamėginti dar kartą įveikti save ir savo varžovus.

„KTK Racing Division“ komandos vadovo Povilo Bonkevičiaus teigimu, unikalus kino projektas gimė beveik prieš metus, po pirmojo Lietuvos Žiedo čempionato etapo.

„Žinote, prieš metus niekas net nekalbėjo apie kino filmą. Prieš pirmąjį „FastLap“ etapą ieškojome žmonių, kurie galėtų mums padėti nufilmuoti kelis vaizdo klipus mūsų komunikacijai ir archyvui. Susisiekėme su taip pat jaunų profesionalų komanda „FAST FOCUS“, kurie sutiko mums padėti realizuoti idėjas. Tikėjomės vieno ar dviejų žmonių, tačiau, kai į Kačerginės žiedą atvyko 8 žmonių komanda su gausia filmavimo įranga, supratome, kad jų ir mūsų požiūriai į tai ką darome sutampa. Taip prasidėjo bendras darbas, kurio eigoje „FAST FOCUS“ vadovas ir filmo režisierius Juozapas Mikulėnas pasiūlė pamėginti sukurti tikrą filmą.

Pradžioje tai atrodė labai sudėtinga ir nepasiekiama, o apie tokio filmo premjerą kino teatre nedrįsome ir pasvajoti. Todėl ši diena, kai esame „Forum Cinemas“, kuriame vyksta mūsų filmo premjera, yra be galo ypatinga, nes tai ne tik mūsų filmas, kurį pažiūrėti ir įvertinti galės visi, tačiau tai ir pirmasis lietuviškas dokumentinis pilno metro filmas apie automobilių sportą.

Ši kino juosta perduoda ypatingą žinutę. Norėjome žiūrovui atiduoti emociją, kurią turime savyje pašėlusių lenktynių akimirkų metu, kai dėl kiekvieno iš mūsų komandinio darbo sprendžiasi lenktynių baigtis, emociją, kurią jaučiame rengdamiesi varžyboms ir ruošdami joms automobilius, emociją, kurią išgyvename lipdami ant laimėtojų pakylos ar stebėdami varžovų triumfą.

Esame jauna komanda, kuri neturi tokio didelio savo biudžeto, kaip žinomos ir gausiai remiamos autosporto komandos, tačiau turime begalinį norą padaryti viską gerai, aistrą pirmauti ir didžiulį Kauno technikos kolegijos bendruomenės palaikymą bei pasitikėjimą. Mūsų pavyzdys įrodo, kad kartais užtenka mažiau lėšų, bet, jei yra kryptingas darbas ir studentiška motyvacija, gali sėkmingai judėti užsibrėžtų tikslų link.

Šiandien komanda „KTK Racing Division“ yra jau ne tik autosporto dalis, bet gali būti ir pavyzdžiu, kuris įkvepia kitus jaunus žmones veikti, daryti tai, kas labiausiai profesinėje veikloje patinka, bet galbūt bijančius pradėti. Svarbiausia savyje turėti ugnelę, jausti motyvaciją veikti tai, kas patinka, o tada visos bus kliūtis įveikiamos“, - premjera džiaugiasi ir išdrįsti veikti ragina P. Bonkevičius.

Juostoje ir istorinis „Autoplius.lt FastLap“ sezonas

„KTK Racing Division“ komandos vadovui antrina ir kino juostos režisierius J. Mikulėnas, pasak kurio, šimtai valandų filmavimo, bemiegių naktų ir juodo darbo virto labai emocinga, dramatiška ir azartiška automobilių sporto kino dokumentika.

„Jau pirmojo susitikimo metu pajutome, kad turime reikalingą santykį, kuriant kažką nepaprasto. Mus iškart sužavėjo šios jaunos autosporto komandos, kurios amžiaus vidurkis tesiekia 20 metų, atsidavimas, sunkus darbas iki išnaktų bei noras tapti dar ir dar geresniais savo srityje. Jų istorija yra tai, ko reikia kino teatrams ir Lietuvos autosportui, norint užkariauti dar daugiau gerbėjų širdžių ir pristatant platesniam ratui šį nepaprastą sportą.

„Prie šio projekto dirbome visus metus. Svajonė sukurti tokį dokumentinį filmą mūsų komandoje gyva buvo jau seniai - tiesiog ieškojome tinkamos progos tam - ir ši komanda bei pats Fast Lap sezonas tiko idealiai. Norėjome sukurti filmą ne apie pastovius lyderius, bet pradedančiuosius, kuriems stengtis užsitarnauti vardą reikia dar sunkiau. Stengėmės kuo geriau užfiksuoti tai, kas vyksta komandos viduje, pagauti jų emociją. Norint tai padaryti, turi labai gerai įsitraukti, todėl, galima sakyti, apsigyvenome KTK komandos garaže, labai daug bendravome, kartu keliavome į išvykų etapus, naktinius filmavimus ir užfiksavome, kaip jiems sekasi.

Svarbu, kad nuo pat pradžių sutapo mūsų požiūriai. Visi mes esame be galo įsimylėję automobilių sportą ir visa filmavimo komanda tikrai su mielu noru sėstų prie sportinių automobilių vairo. Tačiau mes esame profesionalai kitoje srityje, o lenktyniavimą palikome jiems. Tas nepaprastas ryšys ir leido pasiekti tokį rezultatą.

Atėjus žiemai, „FasLap“ pareiškė, kad tai buvo paskutinis jų organizuojamas etapas ir šių kultinių lenktynių odisėja baigiasi. Iškart supratome, kad mes turime užfiksavę istorinį sezoną. Mūsų darbas tapo dvigubai svarbesniu ir su papildomu emociniu užtaisu. Tada jau buvo aišku, kad turime padaryti viską geriausiai kaip galime ir patekti į didžiuosius ekranus“, - pasakoja J. Mikulėnas.

Pamatyti galės visi

Pasak Kauno technikos kolegijos direktoriaus Nerijaus Varno, ši kino juosta yra nepaprastas nuveikto didelio jaunų žmonių darbo rezultatas, kuriuo gėrėtis galės ne tik šalies, bet ir tarptautinių kino festivalių žiūrovai.

„Labai didžiuojamės, kad kolegijos studentų autosporto komandos projektas, kuris startavo daugiau nei prieš 4 metus, išaugo į profesionaliai savo darbą dirbančią „KTK Racing Division“ komandą. Dar atrodo visai nesenai studentai startavo pirmose lenktynėse su mėgėjiškai parengtu automobiliu, o šiandien jie yra profesionaliai dirbanti komanda, vertinama Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ir šalies autosporto bendruomenėse. Dabar „KTK Racing Division“ ne tik patys lenktyniauja ir parveža prizines vietas, bet, kas labai svarbu, ir sėkmingai prižiūri kitų profesionalių autosporto komandų lenktynių techniką, t.y. visiškai realizuoja savo studijų tikslus praktikoje.

Šis dokumentinis pilno metro filmas apie autosportą džiugina dar ir tuo, kad visą šį sumanymą įgyvendino ne patyrę autosporto vilkai ar veidai, kurie važiuoja Dakare, Pasaulio ralio čempionate ar kitose varžybose, bet jauni, tačiau labai ambicingi ir autosportą mylintis entuziastai. Tai įkvepiantis pavyzdys, kai motyvacija ir didelis noras įveikia absoliučiai visas kliūtis.

Na, o dar smagiau, kad po filmo premjeros, visų norinčių lauks seansai „Forum Cinemas“ kino salėse Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje premjeriniuose seansuose, o vėliau mūsų komandos aistra autosportui ir emocijomis galės gerėtis Europos kino festivalių žiūrovai“, – jaunuolių rezultatu žavisi ir į kino teatrus kviečia KTK direktorius N. Varnas.

„United to Race“ kino filmo premjeros didžiuosiuose miestuose:

04.25 KAUNAS Forum cinemas 19:30
05.02 KLAIPĖDA Forum cinemas 19:30
05.09 VILNIUS VINGIS Forum cinemas 19:30

Naujienas apie kino filmą ir informaciją apie bilietus galima rasti www.ktkracing.lt svetainėje ir „KTK racing division“ facebook paskyroje.