Dvi lygos, penkios dešimtys sportininkų ir dūmų kalnai – toks trio paskutinį kartą šiemet užklups Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą. Kartu su Lietuvos drifto čempionato „Street“ ir „PRO“ lygos varžybomis rugsėjo 15–16 dienomis Kačerginę aplankys ir Latvijos „PRO“ lygos atletai.

„Braliukų mūšis“ – taip pavadintos finalinės varžybos užtruks dvi dienas. Šeštadienį trasoje šeimininkaus „Street“ lygos sportininkai. Jiems tai priešpaskutinis čempionato etapas, tad kovos dėl įskaitinių taškų, bei itin artimų dvikovų tikėtis verta. Atradus stipriausius, vėlyvą popietę trasoje juos pakeis Lietuvos ir Latvijos „PRO“ lygos atletai, kurie imsis greičiausios viso sezono trasos konfigūracijos – į kalną.

„Kaip žinia, pernai „Braliukų mūšis“ buvo atšauktas – kiek pervertinome savo jėgas besiruošdami varžyboms miesto gatvėse ir likus savaitei iki šventės, teko pakelti rankas. Todėl šiemet pasirinkome užtikrintą variantą – „Nemuno žiedą“. Įdomioji šių varžybų dalis, kurios laukiu pats, tai brolių latvių pasirodymas. Daugelį metų turėdami bendras varžybas Rygoje matydavome, kaip „braliukai“ lekia it nutiestais bėgiais. Populiariausią trasos konfigūraciją jie „droždavo“ kone kiekvienas varžybas, tad atvykus į vietą ir tipiškai gavus tris arba šešis treniruočių važiavimus, pasipriešinti būdavo sunku. Situacija su metais keitėsi, lietuvių sportininkai spėdavo adaptuotis ir pasistumdyti dėl geresnių pozicijų. Dabar mes kviečiame juos išbandyti mūsų mėgstamą trasos konfigūraciją. Tai jau trečius metus naudojamas išdėstymas, su itin greita, 150km/h pasiekiančia iniciacija (red. – pradėjimas slysti šonu). Žinom, kad kolegos iš už sienos greitų trasų nebijo, tad tikėsimės, jog adaptuosis greitai ir savo ruoštu jiems mandagiai skyrėme trejetą valandų šeštadienį ir visą sekmadienio rytą – turėtų užtekti pasiekti lietuvių tempą“, – pasakoja renginio organizatorius Linas Ramoška.

Linas taip pat džiaugiasi, kad atkeliaujanti latvių armada leis pagaliau sulaukti stiprios konkurencijos „PRO“ lygos varžybose: „Ne paslaptis, kad „PRO“ lygoje sulaukti dviejų dešimčių tikrai pajėgių sportininkų yra sunku. Tokios varžybos reikalauja ne tik itin galingo automobilio, bet ir nemažų išlaidų padangoms – neretai skaičius perlipa ir kelis tūkstančius eurų už vieną etapą. Tokioje mažoje šalyje turėti tiek daug finansiškai pajėgių sportininkų yra sunku, su tomis pačiomis bėdomis susiduria ir latviai su estais, tad jungtinės „PRO“ lygos varžybos padeda matyti tikrai stiprią konkurenciją. Šiemet jungtinių etapų buvo nedaug, po vieną kiekvienoje šalyje. Kitąmet planuojama jungti visas „PRO“ lygos varžybas visose šalyse, tad rugsėjo 15–16 mums pasitarnaus ne tik kaip puiki proga uždaryti šių metų sezoną, bet ir šansas deryboms dėl kitų metų“, – pasakoja organizatorius.

„Braliukų mūšis“ įvyks rugsėjo 15–16 dienomis, Kačerginės „Nemuno žiede“. Šeštadienį žiūrovų lauks „Street“ lygos varžybos, kurios įvyks starto–finišo tiesiosios atkarpoje, po jų tęsis „PRO“ lygos treniruotės. Sekmadienio rytas prasidės „PRO“ lygos treniruotėmis, o jau popiet – finalinės Lietuvos drifto čempionato stipriausiųjų varžybos.