Po savaitgalį Rygos „Bikernieki“ trasoje nuaidėjusių pirmųjų Lietuvos drifto čempionato varžybų šio sporto aistruoliai turi naują herojų – Liną Klevinską. Šis sportininkas debiutavo „PRO“ lygos varžybose pateikdamas siurprizą – tarp trijų Baltijos šalių pilotų užėmė ketvirtąją vietą, lietuvių tarpe liko pirmas. Tokį rezultatą Linas kukliai vadina sėkme, tačiau nežada sustoti.

„Žvelgiame į varžybų podiumą ir šypsomės: štai stovi daugkartinis Latvijos čempionas, daugkartinis Estijos čempionas, tarptautinių varžybų prizininkai ir šalia jų, vos per žingsnį nuo pakylos šiemet visus „PRO“ lygos etapus nusprendęs aplankyti Linas. Turbūt geresnio sezono debiuto tikėtis buvo sunku – visi jo oponentai turi bent penkių metų patirtį, gerokai sunkesnio kalibro techniką ir biudžetus, o savo jėgomis prieš sezoną abejojęs Linas ramiausiai stovi šalia jų ir jau skaičiuoja sezono taškus. Tiesiog nuostabu“, – emocija dalinasi Lietuvos drifto čempionato organizatorius Linas Ramoška. Pasak jo, Klevinsko sėkmės formulė buvo aiški ir buvo tik laiko klausimas kol ji suveiks.

„Mano bendravardis nėra naujokas šiame reikale – jis pakankamai ilgai važiuoja ir važiuoja gerai. Kitas dalykas – jis turi didžiulį šeimos palaikymą, kuris yra labai svarbus. Trečia – jis tikrai labai nori važiuoti, tad daro viską, kad galėtų sudalyvauti, o tokiems žmonėms fortūna šypsosi“, – teigia L.Ramoška.

„Neabejotinas šeimos palaikymas susijęs su, matyt jau galima sakyti, šeimos sukūrimo istorija: prieš keletą metų Lino paprašiau pagelbėti su tada dar mūsų komandos organizuojama pramoga – pasivažinėjimu drifto bolidu keleivio vietoje arba tiesiog „Drift Taxi“. Šiam sutikus, tą kartą į jo automobilį įsėdo žavi šviesiaplaukė, kuri gimtadienio proga buvo gavosi dovanų kuponą šiai pramogai. Susipažino, pasidalino kontaktais ir netruko susitarti dėl dar vienos „Drift Taxi“ sesijos – tą kartą jau broliui. Užsimezgęs kontaktas netruko užaugti ir dabar žavi šviesiaplaukė Ilona ne tik keliauja į visas varžybas kartu, bet ir prisideda prie viso sezono planavimo. Tokia, galima sakyti, drifto meilės istorija, tačiau būtent toks ryšys labai padeda siekti savo tikslų“, – tęsia Linas Ramoška.

Tuo tarpu sezono atidarymo staigmena tapęs, Kazlų Rūdoje gyvenantis Linas nepaliauja šypsotis ir žada daryti viską, kad galėtų tęsti sėkmingai pradėtą darbą: „Dar pernai metais labai pasistengėme surinkdami 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio anketas, tai mums leido pasirinkti geresnes padangas – matyt jos ir sudarė nemažą dalį šio rezultato“, – atvirauja Linas Klevinskas.

„Tiesa, tikėjomės jog jų užteks bent dvejoms varžyboms, tačiau netikėta sėkmė Latvijoje padėjo jas visas paleisti į orą, tad dabar teks planą galvoti iš naujo. Taip pat nieko nebūtume pasiekę be įmonės „Ginalas“ pagalbos – jie padėjo įsigyti tinkamą saugumo įrangą, tad skrieti tarp Rygos trasos atitvarų 160km/h greičiu pasidarė kiek jaukiau. Tai neabejotinai prisidėjo ir prie pasiekto rezultato. Dabar mūsų horizonte „UpHill Drift by Liqui Moly“ varžybos. Turime kiek mažiau nei mėnesį joms pasiruošti ir aš labai tikiuosi, jog ten sėkmė toliau mus lepins. Čia trasa dar greitesnė nei buvo Rygoje, tačiau per žiemą atnaujinti „Nemuno žiedo“ atitvarai duos truputėlį daugiau erdvės klaidoms. Varžybos nusimato ne ką lengvesnės nei praeitą savaitgalį – organizatoriai prikvietė svečių iš užsienio, tame tarpe panašu kad bus ir Rygos nugalėtojas Eriks Ulass. Jis labai greitas, labai techniškas, tačiau šį kartą su juo susidurti teks jau namų trasoje, tad tikėkimės savos sienos ir savi fanai padės“, – pasakoja Linas Klevinskas.

Jis ir dar daugiau kaip penkios dešimtys dviejų lygų pilotų į Kačerginę keliaus birželio 8-9 dienomis. Kartu su „UpHill Drift by Liqui Moly“ savo gebėjimus pirmame Lietuvos čempionato renginyje demonstruos ir „Automotive.lt SemiPRO“ varžybų dalyviai, kurie prie starto stos jau sutemus.